Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

Inwestorzy bardziej ufni, sprzedaż rośnie


Wielka Brytania

2013-04-10

Sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych w Wielkiej Brytanii wciąż rośnie. Jak pokazują najnowsze badania Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), wzrost zaufania wobec sektora przekłada się na stały wzrost sprzedaży.

 

W minionym miesiącu sprzedaż sięgnęła najwyższego pułapu od marca 2010 roku, podaje RICS. Zaufanie wobec sektora wraca powoli już od końca 2012 roku, co potwierdzają dane za pierwszy kwartał tego roku. Sukcesywną poprawę sytuacji odzwierciedlają ceny, które od sześciu miesięcy są stosunkowo stabilnie w całej Wielkiej Brytanii.

 

Ostatnie badania RICS pokazały również, że szybko rośnie liczba potencjalnych nabywców. Aktualnie, zainteresowanych nabyciem nieruchomości jest najwięcej od października ubiegłego roku. Źródło sukcesu tkwi najprawdopodobniej w staraniach rządu. Banki udzielają tańszych kredytów hipotecznych, co z pewnością pomaga potencjalnym nabywcom w sfinalizowaniu transakcji. Kluczowym zagadnieniem dla kupujących pozostaje wciąż niedobór nowych jednostek na rynku.

 

 - Prężny, zdrowy rynek nieruchomości jest kluczem do ożywienia gospodarczego. Sprzedaż sukcesywnie rośnie, co jest bardzo cieszy i pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość – mówi Peter Bolton King, RICS. - Nowe rozwiązania budżetowe, które uwzględniają szereg inicjatyw mieszkaniowych, dają podstawy, by sądzić, że sytuacja wkrótce wróci do normy – dodaje.

 

Prawie 20 proc. ankietowanych przez RICS wierzy w dalszy wzrost sprzedaży w ciągu kolejnych 3 miesięcy. Ceny także mają iść we górę. Jak będzie, przekonamy się wkrótce.

 

Joanna Dutka

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jak najlepiej ubezpieczyć mieszkanie w UK

Kupujecie dom. Sprawdziliście wcześniej, że obowiązkowo musicie wykupić polisę, która zabezpieczy wasze wymarzone gniazdko przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Ofert ...

Czytaj dalej »