Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

Gdzie w Wielkiej Brytanii żyje się najlepiej?


Wielka Brytania

2013-03-29

Serwis Rightmove.co.uk próbował dowiedzieć się w specjalnym sondażu, które miasto w Wielkiej Brytanii jest najbardziej przyjazne jego mieszkańcom.

 

W ogólnej klasyfikacji, za najlepsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii ankietowani uznali Harrogate w hrabstwie North Yorkshire. Na przeciwległym biegunie znalazł się East London (północno-wschodnia część Londynu). Badani w sondażu oceniali miasta w 4 kategoriach: "przestrzeń", "inwestycje", "bezpieczeństwo" i "satysfakcja". W ankiecie przebadano prawie 40 tys. osób.

 

W kategorii "inwestycje" zwyciężyło miasteczko Blackburn. Za najbardziej bezpieczne uznano Hereford (Harrogate zajęło drugą lokatę), zaś "przestrzeń" najlepiej oceniana była w Exeter (zaraz z a nim Bath i Harrogate). Mieszkańcy Cleveland okazali się być najbardziej zadowolonymi z własnego stylu życia (kat. "satysfakcja"). Aż 9 z 10 najniżej ocenionych miejsc znalazło się w regionie Greater London.

 

Carlisle w hrabstwie Kumbria, które w 2012 uznano za najbardziej przyjazne miasto, spadło w tym roku na 19 miejsce. Tymczasem, Greater London kolejny rok z rzędu znalazł się na dole wykresu. East London, który otrzymał najniższą ocenę w 2012 roku, i w tym roku zaliczył wpadkę.

 

Sondaż dotyczył 110 miast w Wielkiej Brytanii. Ankietowani mieli za zadanie m.in. odpowiedzieć czy okolica, w której żyją wydaje się im bezpieczna, czy lubią spędzać w niej czas. Pozostałe pytania dotyczyły szeroko rozumianego zadowolenia z życia, życia rodzinnego, statusu ekonomicznego.

 

 

Joanna Dutka

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jak najlepiej ubezpieczyć mieszkanie w UK

Kupujecie dom. Sprawdziliście wcześniej, że obowiązkowo musicie wykupić polisę, która zabezpieczy wasze wymarzone gniazdko przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Ofert ...

Czytaj dalej »