Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

Gdzie w Wielkiej Brytanii żyje się najlepiej?


Wielka Brytania

2013-03-29

Serwis Rightmove.co.uk próbował dowiedzieć się w specjalnym sondażu, które miasto w Wielkiej Brytanii jest najbardziej przyjazne jego mieszkańcom.

 

W ogólnej klasyfikacji, za najlepsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii ankietowani uznali Harrogate w hrabstwie North Yorkshire. Na przeciwległym biegunie znalazł się East London (północno-wschodnia część Londynu). Badani w sondażu oceniali miasta w 4 kategoriach: "przestrzeń", "inwestycje", "bezpieczeństwo" i "satysfakcja". W ankiecie przebadano prawie 40 tys. osób.

 

W kategorii "inwestycje" zwyciężyło miasteczko Blackburn. Za najbardziej bezpieczne uznano Hereford (Harrogate zajęło drugą lokatę), zaś "przestrzeń" najlepiej oceniana była w Exeter (zaraz z a nim Bath i Harrogate). Mieszkańcy Cleveland okazali się być najbardziej zadowolonymi z własnego stylu życia (kat. "satysfakcja"). Aż 9 z 10 najniżej ocenionych miejsc znalazło się w regionie Greater London.

 

Carlisle w hrabstwie Kumbria, które w 2012 uznano za najbardziej przyjazne miasto, spadło w tym roku na 19 miejsce. Tymczasem, Greater London kolejny rok z rzędu znalazł się na dole wykresu. East London, który otrzymał najniższą ocenę w 2012 roku, i w tym roku zaliczył wpadkę.

 

Sondaż dotyczył 110 miast w Wielkiej Brytanii. Ankietowani mieli za zadanie m.in. odpowiedzieć czy okolica, w której żyją wydaje się im bezpieczna, czy lubią spędzać w niej czas. Pozostałe pytania dotyczyły szeroko rozumianego zadowolenia z życia, życia rodzinnego, statusu ekonomicznego.

 

 

Joanna Dutka

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

70 PLN

Dobroszyce

2300.00 m2

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jak najlepiej ubezpieczyć mieszkanie w UK

Kupujecie dom. Sprawdziliście wcześniej, że obowiązkowo musicie wykupić polisę, która zabezpieczy wasze wymarzone gniazdko przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Ofert ...

Czytaj dalej »