Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

Budżet 2013 – co niesie dla rynku mieszkaniowego?


Wielka Brytania

2013-03-28

Kilka dni temu George Osborne, brytyjski minister finansów, ogłosił budżet Wielkiej Brytanii na 2013 rok. Nowe rozwiązania budżetowe uwzględniają szereg inicjatyw mieszkaniowych.

 

Help to Buy, czyli pomoc w zakupie

To pakiet środków, które przede wszystkim mają zwiększyć podaż kredytów hipotecznych, a tym samym podaż nowych mieszkań i przyczynić się do wzrostu gospodarczego kraju. Pomoc w zakupie pierwszego domu polegać ma na dofinansowaniu przez rząd 15 proc. jego wartości. Kupujący po raz pierwszy będą wpłacać tylko 5 proc. depozytu. Kolejnym założeniem są nieoprocentowane pożyczki. Opcja ta dostępna będzie dla wszystkich osób, które zdecydują się na zakup domu o wartości nie przekraczającej 600 tysięcy funtów. – Proponowany pakiet ma sprawić, że zainteresowani kupnem domu, nie tylko kupujący po raz pierwszy, będą w stanie nabyć nieruchomość, na którą dotąd nie mogli sobie pozwolić. Ma to zachęcić potencjalnych nabywców do bardziej odważnych ruchów. Zwiększy szanse wszystkich tych, którym trudno jest zaoszczędzić na wkład własny – tłumaczy George Osborne.

 

Inne założenia

Najważniejsza jest zmiana w przewidywaniach dotyczących wzrostu gospodarczego (0,6 proc., czyli o połowę mniej niż zakładano jesienią). Rząd wspierać będzie rodziny z dziećmi oferując specjalny system voucherów. Nie będzie podwyżki akcyzy na paliwo.

 

Inne, ważne założenia tegorocznego budżetu, to zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 10 tysięcy funtów rocznie, co w praktyce oznaczać będzie dla każdego pracującego dodatkowe oszczędności już od 2014 roku, czyli rok wcześniej niż pierwotnie planowano. Od kwietnia 2015 zmniejszeniu o 1 proc. (z 21 do 20) ulegnie podatek od dochodu firm (corporation tax). Zachęci to zagranicznych inwestorów do prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii.

 

W rozpoczynającym się 1 kwietnia roku budżetowym, jak podkreślił Osborne, łatwiej ma być osobom, które chcą założyć firmę, znaleźć pierwszą pracę, czy kupić dom.

 

Joanna Dutka

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jak najlepiej ubezpieczyć mieszkanie w UK

Kupujecie dom. Sprawdziliście wcześniej, że obowiązkowo musicie wykupić polisę, która zabezpieczy wasze wymarzone gniazdko przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Ofert ...

Czytaj dalej »