Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

Budżet 2013 – co niesie dla rynku mieszkaniowego?


Wielka Brytania

2013-03-28

Kilka dni temu George Osborne, brytyjski minister finansów, ogłosił budżet Wielkiej Brytanii na 2013 rok. Nowe rozwiązania budżetowe uwzględniają szereg inicjatyw mieszkaniowych.

 

Help to Buy, czyli pomoc w zakupie

To pakiet środków, które przede wszystkim mają zwiększyć podaż kredytów hipotecznych, a tym samym podaż nowych mieszkań i przyczynić się do wzrostu gospodarczego kraju. Pomoc w zakupie pierwszego domu polegać ma na dofinansowaniu przez rząd 15 proc. jego wartości. Kupujący po raz pierwszy będą wpłacać tylko 5 proc. depozytu. Kolejnym założeniem są nieoprocentowane pożyczki. Opcja ta dostępna będzie dla wszystkich osób, które zdecydują się na zakup domu o wartości nie przekraczającej 600 tysięcy funtów. – Proponowany pakiet ma sprawić, że zainteresowani kupnem domu, nie tylko kupujący po raz pierwszy, będą w stanie nabyć nieruchomość, na którą dotąd nie mogli sobie pozwolić. Ma to zachęcić potencjalnych nabywców do bardziej odważnych ruchów. Zwiększy szanse wszystkich tych, którym trudno jest zaoszczędzić na wkład własny – tłumaczy George Osborne.

 

Inne założenia

Najważniejsza jest zmiana w przewidywaniach dotyczących wzrostu gospodarczego (0,6 proc., czyli o połowę mniej niż zakładano jesienią). Rząd wspierać będzie rodziny z dziećmi oferując specjalny system voucherów. Nie będzie podwyżki akcyzy na paliwo.

 

Inne, ważne założenia tegorocznego budżetu, to zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 10 tysięcy funtów rocznie, co w praktyce oznaczać będzie dla każdego pracującego dodatkowe oszczędności już od 2014 roku, czyli rok wcześniej niż pierwotnie planowano. Od kwietnia 2015 zmniejszeniu o 1 proc. (z 21 do 20) ulegnie podatek od dochodu firm (corporation tax). Zachęci to zagranicznych inwestorów do prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii.

 

W rozpoczynającym się 1 kwietnia roku budżetowym, jak podkreślił Osborne, łatwiej ma być osobom, które chcą założyć firmę, znaleźć pierwszą pracę, czy kupić dom.

 

Joanna Dutka

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jak najlepiej ubezpieczyć mieszkanie w UK

Kupujecie dom. Sprawdziliście wcześniej, że obowiązkowo musicie wykupić polisę, która zabezpieczy wasze wymarzone gniazdko przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Ofert ...

Czytaj dalej »