Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

Utrwalają się pozytywne trendy na rynku nieruchomości komercyjnych


Wielka Brytania

2013-03-13

Luty był szóstym, kolejnym miesiącem ożywienia na brytyjskim rynku nieruchomości komercyjnych. Wskaźnik opracowywany przez Savills i Markit podniósł się ze styczniowych 3,1 pkt do 10,9 pkt.

 

Koniunktura poprawiała się zarówno w segmencie prywatnym, jak publicznym, ale w tym pierwszym znacznie bardziej. Zresztą dysproporcja kondycji segmentu prywatnego i publicznego jest widoczna od miesięcy.

 

Jednocześnie nasilały się optymistycznie oczekiwania. Oceny przyszłej koniunktury okazały się najwyższe od 34 miesięcy. Odczyt ukształtował się na poziomie 15,6 pkt. Do poprawy kondycji rynku mają przyczyniać się lepszy stan gospodarki, rozpoczynanie nowych projektów oraz wzmożone działania marketingowe. Najlepsze perspektywy badani widzą przed segmentem nieruchomości przemysłowych (magazyny, centra logistyczne itp.). Relatywnie najsłabiej oceniany jest segment handlowo-rozrywkowy.

 

Według profesjonalistów z rynku nieruchomości w lutym zwiększyła się też nieznacznie presja na ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii. Wskaźnik RICS spadł z minus 4 pkt w styczniu do minus 6 pkt.

 

 

Home Broker

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

599 000 PLN

Kraków

61.63 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jak najlepiej ubezpieczyć mieszkanie w UK

Kupujecie dom. Sprawdziliście wcześniej, że obowiązkowo musicie wykupić polisę, która zabezpieczy wasze wymarzone gniazdko przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Ofert ...

Czytaj dalej »