Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

875 000 PLN

Mosina

190.00 m2

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

Londyn najdroższą lokalizacją biurową świata


Wielka Brytania

2013-03-01

Z raportu firmy Cushman & Wakefield dotyczącego powierzchni biurowych na świecie Office Space Across the World 2013 wynika, że londyńska dzielnica West End jest obecnie najdroższą lokalizacją biurową świata przed Centralnym Obszarem Biznesu (COB) w Hongkongu.

 

Londyn wyprzedził Hongkong po raz pierwszy od 2008 r. Niewystarczająca podaż najlepszych powierzchni biurowych w Londynie przyczyniła się do wzrostu czynszów o 2 proc. w dzielnicy West End, będącej obecnie najdroższym rynkiem biurowym świata.  Londyn, jako światowe miasto, nie traci na atrakcyjności. W ubiegłym roku czynsze za najlepsze powierzchnie wzrosły wskutek niewystarczającej podaży. Ponadto wraz z ożywieniem gospodarczym można oczekiwać ich dalszego wzrostu – mówi Digby Flower, dyrektor działu London Markets w firmie Cushman & Wakefield.

 

Centralny Obszar Biznesu (COB) w Hongkongu spadł na drugą pozycję w rankingu najdroższych lokalizacji biurowych świata, natomiast rejon Zona Sul w Rio de Janeiro awansował w ubiegłym roku z ósmego na trzecie miejsce dzięki wzrostowi czynszów o 43 proc. w porównaniu z 2011 r.

 

W skali światowej czynsze za najlepsze powierzchnie biurowe wzrosły w 2012 r. o 3 proc., głównie za sprawą wysokich wzrostów w Ameryce Południowej, zwłaszcza w Brazylii i Kolumbii. Jednak utrzymująca się niepewność ekonomiczna spowodowała wzrost ostrożności wśród najemców na wielu rynkach. Według firmy Cushman & Wakefield, wobec nadal niepewnych prognoz dotyczących światowej gospodarki, firmy będą dążyć do obniżania kosztów najmu powierzchni biurowej.

 

Cushman & Wakefield

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jak najlepiej ubezpieczyć mieszkanie w UK

Kupujecie dom. Sprawdziliście wcześniej, że obowiązkowo musicie wykupić polisę, która zabezpieczy wasze wymarzone gniazdko przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Ofert ...

Czytaj dalej »