Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

Londyn najdroższą lokalizacją biurową świata


Wielka Brytania

2013-03-01

Z raportu firmy Cushman & Wakefield dotyczącego powierzchni biurowych na świecie Office Space Across the World 2013 wynika, że londyńska dzielnica West End jest obecnie najdroższą lokalizacją biurową świata przed Centralnym Obszarem Biznesu (COB) w Hongkongu.

 

Londyn wyprzedził Hongkong po raz pierwszy od 2008 r. Niewystarczająca podaż najlepszych powierzchni biurowych w Londynie przyczyniła się do wzrostu czynszów o 2 proc. w dzielnicy West End, będącej obecnie najdroższym rynkiem biurowym świata.  Londyn, jako światowe miasto, nie traci na atrakcyjności. W ubiegłym roku czynsze za najlepsze powierzchnie wzrosły wskutek niewystarczającej podaży. Ponadto wraz z ożywieniem gospodarczym można oczekiwać ich dalszego wzrostu – mówi Digby Flower, dyrektor działu London Markets w firmie Cushman & Wakefield.

 

Centralny Obszar Biznesu (COB) w Hongkongu spadł na drugą pozycję w rankingu najdroższych lokalizacji biurowych świata, natomiast rejon Zona Sul w Rio de Janeiro awansował w ubiegłym roku z ósmego na trzecie miejsce dzięki wzrostowi czynszów o 43 proc. w porównaniu z 2011 r.

 

W skali światowej czynsze za najlepsze powierzchnie biurowe wzrosły w 2012 r. o 3 proc., głównie za sprawą wysokich wzrostów w Ameryce Południowej, zwłaszcza w Brazylii i Kolumbii. Jednak utrzymująca się niepewność ekonomiczna spowodowała wzrost ostrożności wśród najemców na wielu rynkach. Według firmy Cushman & Wakefield, wobec nadal niepewnych prognoz dotyczących światowej gospodarki, firmy będą dążyć do obniżania kosztów najmu powierzchni biurowej.

 

Cushman & Wakefield

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jak najlepiej ubezpieczyć mieszkanie w UK

Kupujecie dom. Sprawdziliście wcześniej, że obowiązkowo musicie wykupić polisę, która zabezpieczy wasze wymarzone gniazdko przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Ofert ...

Czytaj dalej »