Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

3 400 000 PLN

Ziębice

1000.00 m2

[USA] Tanie domy idą jak świeże bułki!


Swiat

2012-10-15

Jak pokazują najnowsze badania Zillow, zapasy tanich domów w Stanach Zjednoczonych gwałtownie skurczyły się w ciągu mijającego roku. To skutek wzmożonej działalności inwestorów, którzy chcą zarobić na wynajmie tego typu jednostek.

 

Inwestorzy, którzy masowo zainteresowali się tanimi domami blokują drogę wejścia na rynek wielu kupującym po raz pierwszy. Dysponując nieporównywalnie większymi środkami, są nie tylko w stanie zapłacić więcej (lub negocjować z lepszym skutkiem), ale przede wszystkim w mgnieniu okaz zamykają transakcję, co sprawia, że zapas tanich domów gwałtownie się kurczy, bo sprzedającym zależy na szybkim zakończeniu procesu sprzedaży. Tym sposobem planujący zakup pierwszego domu, spychani są na margines – muszą wybierać w „przebranych” już ofertach, decydując się często na droższy zakup niż zakładali. Najczęściej jednak po prostu rezygnują z kupna domu.

 

Raport Zillow z końca września tego roku pokazuje, że Kalifornia ma najwyższą roczną stopę redukcji stanów magazynowych we wszystkich kategoriach cenowych. Od stycznia do września liczba tanich domów na sprzedaż spadła tam o ponad 40%. Oznacza to, że inwestorzy w szczególny sposób interesują się tamtejszym rynkiem mieszkaniowym – zarówno tanimi mieszkaniami do remontu, jak i sektorem luksusowych apartamentów. 

 

- Kupujący po raz pierwszy są „wypychani” z rynku przez spadek zapasów i gwałtowny napływ inwestorów, którzy chcą kupić tanie domy pod wynajem. To dla nich idealny moment na inwestycję, bo wielu ludzi straciło swoje doemy i teraz stać ich jedynie na wynajem tańszych jednostek – tłumaczy Stan Humphries, główny ekonomista Zillow.

 

Joanna Dutka

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

3 400 000 PLN

Ziębice

1000.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

[Świat] Spadek zainteresowania rynkiem nieruchomości

Z obliczeń Real Capital Analytics wynika, że inwestycje w nieruchomości spadły na świecie w III kwartale o 8 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2011 r. Wyniosły 197 ...

Czytaj dalej »