Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

[Brazylia] Tam, gdzie rynek nieruchomości oferuje bezmiar możliwości


Swiat

2012-09-25

Rynek mieszkaniowy w Brazylii rozwija się niesłychanie prężnie i przyciąga coraz więcej zagranicznych inwestorów. Problemy w strefie euro i osłabienie amerykańskiej gospodarki działają na korzyść sektora.

 

- Choć, w pewnym sensie, rynek nieruchomości w Ameryce Południowej wciąż jest w powijakach, ma ogromny potencjał wzrostu. Na tle przeżywających perturbacje krajów Unii Europejskiej prezentuje się wyśmienicie, bo choć zyski nie są od razu duże, są pewne, a to chyba najważniejsze – mówi  Dean Thomas, DLT International.

 

Na wzrost zainteresowania brazylijskim rynkiem spory wpływ miało także osłabienie gospodarki Stanów Zjednoczonych. Gdy zawiodła większość europejskich rynków, a sytuacja w sektorze mieszkaniowym w USA pozostawiała wiele do życzenia, inwestorzy zaczęli nieco dalej szukać bezpiecznej przystani dla swego kapitału.

 

Silny wzrost liczby ludności w połączeniu z brakiem odpowiednich zasobów mieszkaniowych sprawia, że Brazylia jest popularnym miejscem inwestycji. Poza tym niskie koszty utrzymania i świetne warunki klimatyczne sprawiają, że brazylijski rynek mieszkaniowy staje się jednym z najlepiej funkcjonujących rynków mieszkaniowych na świecie.

 

 

Joanna Dutka

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

[Świat] Spadek zainteresowania rynkiem nieruchomości

Z obliczeń Real Capital Analytics wynika, że inwestycje w nieruchomości spadły na świecie w III kwartale o 8 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2011 r. Wyniosły 197 ...

Czytaj dalej »