Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

Szukamy mieszkania, czyli jak to się dziś robi...


Pressroom

2012-09-24

Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości w ostatnich latach daje potencjalnym nabywcom spore możliwości sprawnego poruszania się po nim. W jaki sposób ułatwić sobie poszukiwanie wymarzonego "M"?

 

Różne drogi

 

Rynek pierwotny lub wtórny, lokalizacja, powierzchnia, stopień wykończenia i oczywiście cena – to tylko niektóre czynniki, decydujące o wyborze mieszkania. Mnogość realizowanych obecnie inwestycji sprawia przy tym, że jest z czego wybierać, a spadek cen lokali nieco łagodzi realne utrudnienia, związane z ograniczoną zdolnością kredytową wielu kupujących. Aby w gąszczu dostępnych lokali wybrać ofertę odpowiadającą nam nie tylko finansowo, potrzebujemy jeszcze rzetelnej, aktualnej i dostosowanej do nas informacji. Monitorujemy więc ogłoszenia i reklamy w prasie, radiu, telewizji czy na billboardach, przeglądamy branżowe wyszukiwarki internetowe, pytamy znajomych. W momencie znalezienia interesującej propozycji, kolejny krok to kontakt z podmiotem sprzedającym (deweloperem, właścicielem etc.), analiza warunków i ocena samego mieszkania lub przynajmniej jego projektu. Na etapie poszukiwań wiele osób korzysta też ze wsparcia profesjonalnych pośredników. W każdym przypadku trzeba jednak brać pod uwagę konieczność poświęcenia własnego czasu na przegląd i ocenę przedstawionych możliwości. Spore ułatwienie stanowią, wprowadzane stopniowo, nowoczesne aplikacje, które koncentrują wiele pomocnych funkcji w jednym, podręcznym urządzeniu mobilnym.

 

Skuteczne wsparcie

 

Rzadko zdarza się bowiem, że pierwsze oglądane lokum jest tym wybranym. Do usprawnienia procesu dalszej weryfikacji mogą przydać się nasze smartfony, wyposażone w odpowiednie oprogramowanie. – Nowoczesne technologie w postaci aplikacji mobilnych pozwalają zgromadzić i od razu wykorzystać informacje przydatne w danej dziedzinie – podkreśla Michał Pasterczyk, Managing Director w Polishproperty.eu, firmie udostępniającej aplikacje dedykowane dla rynku nieruchomości. – Możliwość szybkiego sprawdzenia i porównania kolejnych propozycji oraz konkretne ułatwienia w ewentualnym podjęciu dalszych kroków, warunkują sprawny przebieg poszukiwań mieszkania – dodaje.

 

Aktualna baza wiedzy spływająca na nasze podręczne urządzenia jest z założenia jedynie podstawą do wszystkich działań. Przeglądanie poszczególnych ogłoszeń możemy dostosować do miejsca, w którym znajdujemy się aktualnie. Dostępne narzędzia pozwalają wynajdywać je na wirtualnej mapie, klasyfikować jako "ulubione", a następnie wracać do nich w dogodnym momencie. Umożliwiają także dostęp do informacji na temat notariuszy, firm budowlanych, prawników, rzeczoznawców, jak również natychmiastowy, bezpośredni kontakt z pośrednikiem lub samym oferentem. W atrakcyjnej oprawie wizualnej organizują więc poruszanie się po mocno rozwiniętym i konkurencyjnym rynku.

 

Mieszkanie w kieszeni

 

Nowoczesne urządzenia mobilne mogą służyć porządkowaniu, usprawnianiu i przyśpieszeniu bieżących czynności, związanych m.in. z zakupem czy wynajmem powierzchni mieszkalnej. Za pomocą niewielkiego aparatu, który mamy niemal zawsze przy sobie, sprawdzamy kolejne atrakcyjne alternatywy. Aplikacje nie stanowią przy tym zagrożenia dla tradycyjnych środków przekazu czy pośredników nieruchomości. Jako podręczne wsparcie przy wybieraniu lokali, uzupełniają dostępne dotąd zasoby o możliwość wykorzystania ich w praktyce.

 

– Pośrednikom również oferuje się specjalne oprogramowania, ułatwiające organizację ich pracy oraz dostęp do bazy ofert i klientów – tłumaczy Michał Pasterczyk z Polishproperty.eu. 

 

Coraz więcej osób używa na co dzień smartfonów. Warto więc w pełni czerpać z ich możliwości w różnych sferach naszego życia.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

89 000 PLN

Kraśnik

36.00 m2

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jaki będzie rynek mieszkaniowy i kredytowy w przyszłym roku?

Czerwiec był miesiącem obfitującym w istotne wydarzenia, które w perspektywie długookresowej będą miały duży wpływ na zarówno na rynek nieruchomości, jak i rynek ...

Czytaj dalej »