Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

Kup Pan cegłę


Pressroom

2012-09-24

Zgromadzenie funduszy to tylko jeden z warunków udanego zakupu mieszkania. Rynek nieruchomości podlega nieustannym zmianom, które generują nowe możliwości, ale i pewne zagrożenia. Czynnikiem uniwersalnym pozostaje zawsze... zdrowy rozsądek.

 

Wiem, czego chcę

 

Ograniczenia finansowe sprawiają na ogół, że wybrane ostatecznie oferty odbiegają znacznie od wizji wymarzonego domu. Z drugiej strony, widoczna obecnie, duża podaż umożliwia podjęcie decyzji w oparciu o najmniejsze detale, które składają się na atrakcyjność całej inwestycji. W pierwszej kolejności powinniśmy więc określić najistotniejsze dla nas wyznaczniki tej atrakcyjności (m.in. metraż, lokalizacja, wyposażenie, zagospodarowanie okolicy i perspektywy jej rozwoju w kolejnych latach). Każdy z tych elementów warto możliwie szczegółowo dopasować do swoich obecnych i przewidywanych w najbliższej przyszłości, potrzeb – Inne oczekiwania niż tzw. single, mają rodziny z dziećmi, osoby zmotoryzowane potrzebują miejsc parkingowych lub garaży, a np. ludzie starsi komfortowego wejścia do domu i bliskości sklepów czy przychodni – zauważa Michał Pasterczyk z serwisu PolishProperty.eu, zajmującego się kompleksową obsługą kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości. W aktualnych warunkach walki o klienta, rosną nasze możliwości eksponowania swoich warunków. Poruszanie się w gąszczu ofert wymaga jednak umiejętności wyłowienia i właściwego ocenienia najlepszych okazji.

 

Wiem, jak szukać

 

Wiele osób korzysta ze wsparcia profesjonalnych biur pośrednictwa, których pracownicy mają sprawnie przeprowadzić swoich klientów przez proces poszukiwania, wyboru i finalizowania transakcji. Pamiętajmy jednak, że pomoc specjalistów nie zwalnia z zaangażowania i czujności na każdym etapie. Należy jasno przedstawić swoje wymagania, a potem pytać o każdy szczegół dotyczący m.in. wykonawstwa,  wpisu do księgi wieczystej, planów zagospodarowania okolicy i źródeł finansowania nowej inwestycji oraz niejasnych punktów w umowie. Pośrednicy mają obowiązek i chcą nam pomóc. Pozytywna decyzja zakupowa to  korzyść również dla nich. Nie trzeba podejmować jej od razu. Porównanie kilku podobnych propozycji to sposób na precyzyjne wyłonienie tej najwłaściwszej, ale należy uważać by nie przesadzić – zbyt długie zwlekanie może doprowadzić do przegapienia dobrej okazji. Warto jednocześnie zastanowić się, czy lepszą opcją będzie rynek wtórny czy pierwotny, a przy okazji tego drugiego, wybrać stan wykończenia lokalu. Nieocenionym i cały czas rozwijającym się wsparciem jest prasa i Internet. To za pośrednictwem mediów śledzimy trendy, zbieramy porady, sprawdzamy ceny czy docieramy do konkretnych inwestycji. - Współczesne standardy rynkowe mobilizują do tworzenia wciąż nowych funkcjonalności, ułatwiających poszukiwanie mieszkania – dodaje Michał Pasterczyk z PolishProperty.eu – Ogłoszenia, doradztwo czy porównywarki cen powinny być dostępne w jednym miejscu i na różnych nośnikach (w tym na urządzeniach mobilnych).

 

Wiem, co mogę

 

Decyzja o zakupie upatrzonego lokalu skutkuje uruchomieniem niezbędnych procedur, które warto już na wstępie znać. Zakup mieszkania u dewelopera możemy poprzedzić sprawdzeniem jego wiarygodności m.in. przez przyjrzenie się zgodności danych ewidencyjnych firmy, a także dotychczasowym realizacjom. W każdym przypadku należy natomiast pozyskać pełną informację na temat stanu prawnego nieruchomości. Umowa przedwstępna zawarta u notariusza, dokonywanie wpłat na bankowy rachunek powierniczy oraz szczegółowy prospekt informacyjny o inwestycji to elementy wprowadzone tegoroczną ustawą deweloperską, które mają zabezpieczyć interes nabywców. Niezależnie od kontrowersji jakie budzi ona u wielu deweloperów, korzystanie z jej zapisów jest prawem klienta, o którym należy pamiętać. Niezależnie od oceny korzyści, jakie przynoszą nowe przepisy, ważne jest, by dokładnie przeczytać treść umowy, zwracając szczególną uwagę na zapisy dotyczące jej przedmiotu, wszystkich kosztów i terminów. Każdy punkt można skonsultować ze specjalistą. Przy tak poważnej inwestycji nawet przesadna dociekliwość jest walorem, który pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów.

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Jaki będzie rynek mieszkaniowy i kredytowy w przyszłym roku?

Czerwiec był miesiącem obfitującym w istotne wydarzenia, które w perspektywie długookresowej będą miały duży wpływ na zarówno na rynek nieruchomości, jak i rynek ...

Czytaj dalej »