Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

Zagraniczny spadek – teraz mniej formalności!


Prawo

2012-08-01

Nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady zmniejszy trudności prawne w sytuacji, gdy umiera członek rodziny posiadający majątek w innym kraju Unii Europejskiej. Postępowanie prawne ma być szybsze i tańsze.

 

Rozporządzenie wprowadza wspólne zasady, w oparciu o które ustalana będzie międzynarodowa właściwość sądów (jurysdykcja) w sprawach spadkowych (podstawowym łącznikiem dla ustalania jurysdykcji będzie miejsce zwykłego pobytu spadkodawcy w chwili śmierci).

 

Każdy obywatel mieszkający za granicą będzie mógł jednak wybrać (w testamencie) prawo kraju, którego jest obywatelem jako mające zastosowanie do całości postępowania spadkowego. Ponadto wprowadzone zostają wspólne zasady uznawania i wykonywania orzeczeń oraz ugod sądowych i dokumentów urzędowych wydawanych w tego typu sprawach.

 

W przepisach uwzględniono również Europejskie Poświadczenie Spadkowe – dokument, który umożliwi potwierdzenie statusu spadkobiercy lub zarządcy spadku bez dodatkowych formalności na terenie całej Unii.

 

Państwa członkowskie mają trzy lata na dostosowanie przepisów do nowych wymogów.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

599 000 PLN

Kraków

61.63 m2

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

1 850 000 PLN

powiat Olsztyn

567.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Co z uwłaszczeniem? Prace nad wyczekiwaną ustawą w toku

Ustawa o przekształceniu współużytkowania wieczystego – jest jedną z najdłużej wyczekiwanych regulacji. Od 2016 r. rząd pracuje nad jej paragrafami i wprowadzeniem ...

Czytaj dalej »