Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

89 000 PLN

Kraśnik

36.00 m2

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

Czym się kierować przy wyborze lokalizacji biura?


Porady

2015-02-02

Biuro najczęściej utożsamiane jest z wizytówką firmy, nawet jeżeli główny adres przedsiębiorstwa mówi inaczej – jako część reprezentacyjna często stanowi też pierwsze pole spotkań pomiędzy przyszłymi kontrahentami. Położenie w atrakcyjnej lokalizacji to bez wątpienia atut każdej firmy.

 

Model wyboru lokalizacji nr 1: Klient

Jeżeli firma pełni działalność usługowo-handlową i ma do czynienia z częstymi wizytami klientów, bardzo rozsądnie jest zaplanować lokalizację dopasowaną do wygody odwiedzających. Biuro położone w atrakcyjnym miejscu (np. w centrum miasta) jest dobrą podporą reklamującą prowadzoną działalność chociażby ze względu na możliwość prezentowania ekspozycji okiennych. Z punktu widzenia wielu działalności im atrakcyjniejsza lokalizacja, tym większe profity (http://mojafirma.infor.pl/mala-firma/abc-malej-firmy/235461,Jak-wybrac-dobra-lokalizacje-dla-firmy.html).

 

Model nr 2: Logistyka

Jeżeli biuro musi być stale skomunikowane z zewnętrznymi placówkami, np. z magazynem, dobrym pomysłem jest poszukanie przestrzeni dysponujących miejscami parkingowymi i dobrze wytyczonym dojazdem. Decydując się na wybór takiej lokalizacji, można zaoszczędzić na cenie wynajmu lub kupna, zyskując tym samym na optymalizacji tras dojazdowych np. dla swoich samochodów dostawczych.

 

Model nr 3: Fabryka

To właściwie jedyny scenariusz, przy którym opłacalne jest budowanie powierzchni biurowych własnymi środkami. Jeżeli odwiedzającymi nasze przedsiębiorstwo są tylko i wyłącznie kontrahenci, warto porzucić zbędny wydatek polegający na utrzymywaniu biura w centrum miasta. W przypadku przedsiębiorstw, których działalność opiera się na wytwarzaniu dóbr i obrocie hurtowym, w zupełności reprezentacyjną rolę biura może pełnić przybudówka do głównego budynku fabryki czy centrum logistycznego.

 

Kupować, czy wynajmować?

Spoglądając na przykładowe oferty powierzchni biurowych zamieszczonych na stronie www.brokernieruchomosci.pl, nasuwa się jeden wniosek: biuro jest typową powierzchnią przeznaczoną do wynajęcia. W przypadku działalności rozwojowych kupowanie jakiejkolwiek lokalizacji na własność może mijać się z celem – tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak potoczą się losy firmy za 2-5 lat. Być może konieczne będzie zwiększenie zatrudnienia o 4 dodatkowe biurka, na które w kupionej powierzchni nie będzie po prostu miejsca? Dla wielu przedsiębiorców wynajem powierzchni użytkowej będzie po prostu atrakcyjniejszym rozwiązaniem.

 

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

3 400 000 PLN

Ziębice

1000.00 m2

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

4 500 000 PLN

Serednica

0.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Od stycznia 2018 rusza ostatnia szansa na dopłaty z MDM

Mieszkanie dla młodych przechodzi do przeszłości. Na 2018 r. do dyspozycji było prawie 760 mln zł, a połowa środków już została zarezerwowana. Już w styczniu zostanie ...

Czytaj dalej »