Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

Wynajem na pół roku to korzyści dla właściciela


Porady

2014-09-14

Wynajmujący cenią lokatorów, którzy wybierają najem długoterminowy. Dzięki temu mogą cieszyć się utrzymaniem mieszkania i przy okazji komfortem stałych najemców. Jednak rodzą się nowe potrzeby – ze względu na liczną grupę klientów zagranicznych. Krótszy czas wynajmu może okazać się dobrym i zyskownym rozwiązaniem dla właścicieli mieszkań.

 

 

Standardowy czas wynajmu mieszkania, preferowany przez właścicieli, zamyka się w roku. Krótszy okres wydaje się automatycznie mniej korzystną decyzją i wynajmujący niechętnie decydują się oddać mieszkanie np. na 6 miesięcy. Obcokrajowcy, którzy stanowią coraz bardziej liczną grupę najemców w największych polskich miastach, często szukają mieszkań właśnie na takie terminy. Czas wynajmu dyktuje praca, a dokładnie długość kontraktu, lub semestr akademicki.

 

Kto wynajmuje na pół roku?

Z danych wrocławskiej agencji Renting Zone wynika, że studenci, którzy przyjeżdżają do Wrocławia w ramach programu Erasmus, szukają mieszkań na czas trwania semestru. Zależy im na bliskości uczelni, więc chętnie wybierają bloki i kamienice w najpopularniejszych lokalizacjach, niedaleko centrum. Zależy im na większych mieszkaniach, dlatego że zwykle chcą zamieszkać z przyjaciółmi. Z tego też powodu akademiki nie spełniają ich oczekiwań, zwłaszcza, że na pierwszym miejscu stawiają wygodę, którą daje samodzielne mieszkanie. Jednak preferowany czas wynajmu okazuje się barierą – właściciele mieszkań rezygnują z lokatorów, którzy są zainteresowani mieszkaniem przez pół roku. W ten sposób studenci zagraniczni mają ograniczone możliwości na rynku najmu.

 

Nowe spojrzenie, większe korzyści

Z jednej strony decyzja właścicieli mieszkań wydaje się uzasadniona: wynajem na dłuższy okres wiąże się ze stałym przychodem i spokojem, bez konieczności szukania nowych najemców. Warto jednak spojrzeć na ten temat od drugiej strony. Agencje, które ułatwiają obcokrajowcom osiedlenie się w nowym mieście, służą również pomocą wynajmującym. Właściciele mieszkań mogą liczyć na współpracę, zapewniającą stałe zapełnienie mieszkania. Decydując się na wynajem klientom zagranicznym, można liczyć na komfort, który daje ciągłość wynajmu. Agencja buduje bazę mieszkań w konkretnych lokalizacjach i określonym budżecie, zna terminy ich zwalniania i może proponować je kolejnym klientom. Dzięki temu, że mieszkanie jest już sprawdzone, znane są koszty jego utrzymania, a relacja z właścicielem się rozwija, łatwiej rekomendować je nowym klientom.

 

Warto również dodać, że studenci zagraniczni zdają sobie sprawę z tego, że wynajem na krótszy termin może wiązać się z wyższym kosztem. Kolejny istotny punkt to szanse na negocjacje ceny co pół roku, co może być szansę na zwiększenie przychodów. Krótszy czas wynajmu może w związku z tym dawać spore korzyści, a przy dobrym planie właściciele mieszkań nie muszą martwić się przestojami w najmie.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Od stycznia 2018 rusza ostatnia szansa na dopłaty z MDM

Mieszkanie dla młodych przechodzi do przeszłości. Na 2018 r. do dyspozycji było prawie 760 mln zł, a połowa środków już została zarezerwowana. Już w styczniu zostanie ...

Czytaj dalej »