Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

4 rzeczy, które musisz wiedzieć o wynajmie obcokrajowcom


Porady

2014-08-17

Z roku na rok Polska cieszy się większym zainteresowaniem wśród obcokrajowców – coraz więcej osób poszukuje mieszkania na wynajem w największych polskich miastach. Jest to sytuacja, którą należy wykorzystać. Jednak, by szybko i sprawnie wynająć mieszkanie obcokrajowcowi warto pamiętać o kilku rzeczach.

 

Początek kolejnego roku akademickiego i coraz większe zainteresowanie Polską sprawia, że szczególnie teraz wielu obcokrajowców zaczyna poszukiwanie mieszkań. Wynajem mieszkania cudzoziemcowi jest prosty. Jednak warto uświadomić sobie kilka ważnych rzeczy, które pomogą  w bezproblemowym załatwieniu sprawy.

 

Czas trwania umowy

Obcokrajowcy, którzy przyjeżdżają do Polski to w zdecydowanej większości albo studenci korzystający z programu Erasmus, albo pracownicy rekrutowani przez zagraniczne korporacje. O ile kontrakty w pracy z reguły podpisywane są na nie mniej niż rok (często z opcją przedłużenia), o tyle studenci najbardziej zainteresowani są półrocznym okresem najmu. Jeśli szukasz lokatora na krótszy termin, właśnie w tej grupie masz największe szanse na znalezienie najemcy.

 

Dokumenty a wynajem obcokrajowcom

Formalności  przy wynajmie obcokrajowcom nie różnią się od tych, których należy dopełnić, by wynająć lokal Polakowi. Wprawdzie umowa najmu oraz protokół zdawczoodbiorczy powinny zostać przygotowane w dwóch językach, co początkowo może stanowić drobną niedogodność, jednak coraz więcej agencji nieruchomości specjalizuje się w obsłudze klienta zagranicznego, które pomogą w doprowadzeniu całego procesu do pomyślnego zakończenia.

 

Oferta po angielsku

Jeśli oferowane na wynajem mieszkanie znajduje się w dużym mieście lub ośrodku akademickim, bardzo ważne jest przygotowanie oferty wynajmu również w języku angielskim. Liczba obcokrajowców przyjeżdżających do Polski ulega systematycznemu zwiększeniu. Dlatego przygotowanie wariantu ogłoszenia w języku obcym jest tak ważne – warto spróbować przynajmniej w języku angielskim.

 

Wynajem na odległość

Bardzo często obcokrajowcy rozpoczynają poszukiwanie swojego przyszłego mieszkania przed przyjazdem do Polski. Część spośród nich chce mieć już gdzie się zatrzymać zaraz po przyjeździe do naszego kraju. Takie osoby decydują się na wynajem mieszkania na odległość – wysłanie opłaty rezerwacyjnej i zdalne podpisanie umowy przedwstępnej. Pozostaje już tylko umówienie się na podpisanie umowy najmu oraz przekazanie kluczy do lokalu.

 

Coraz więcej właścicieli mieszkań decyduje się na zwiększenie szans na korzystny wynajem i rozszerza grupę potencjalnych najemców o obcokrajowców. Pamiętając o tych kilku rzeczach, znalezienie lokatora wśród studentów zagranicznych i nowych pracowników korporacji nie powinno stanowić już większego problemu.

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

599 000 PLN

Kraków

61.63 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Obcokrajowcy we Wrocławiu. Nie wynajmujemy mieszkań obcokrajowcom?

Coraz więcej obcokrajowców wybiera studia i pracę w Polsce. Wrocławianie przyzwyczaili się już do tego, że to już nie tylko turyści, ale nie zdają sobie sprawy z ich ...

Czytaj dalej »