Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

89 000 PLN

Kraśnik

36.00 m2

Pożyczka przez internet a wydatki na dom lub mieszkanie


Porady

2014-03-20

Kupując nieruchomość lub działkę, zaciągamy kredyt hipoteczny. Gdy potrzebujemy gotówki na dowolny cel bez konieczności tłumaczenia się bankowi, na co wydamy pieniądze, sięgamy po pożyczkę hipoteczną lub kredyt gotówkowy. Jednak co zrobić w momencie, gdy konieczny jest remont, a kwota potrzebna do pokrycia wydatku jest niewielka, ale na tyle wysoka, że potrzebne będzie dofinansowanie domowych finansów? W tej sytuacji może pomóc pożyczka przez internet.

Wypełnienie niszy produktów finansowych

Dynamiczny i systematyczny wzrost udziału branży pożyczkowej w polskim rynku finansowym, który obserwujemy od 4-5 lat wynika nie tylko z tego, że banki po kryzysie gospodarczym zaostrzyły swoją politykę kredytową wobec potencjalnych klientów. Powodem jest także wycofywanie się instytucji finansowych z produktów opartych na krótkoterminowych zobowiązaniach na niskie kwoty, które, zwłaszcza w dobie niskich stóp procentowych, stały się nieopłacalne. Wiadomo, że im dłużej klient związany jest z bankiem umową, tym wyższe zyski generuje dla banku. Poza tym powszechne stało się obwarowywanie zaciągania kredytu wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia, wysokimi marżami czy prowizjami.

Powstałą niszę zajęły firmy udzielające mikropożyczek, o czym świadczy zwiększenie się wartości sektora pożyczkowego z ok. 3 mld zł w 2012 roku do 4 mld zł w roku ubiegłym. Jednak wbrew pozorom traktowanie pożyczek online jako ostatniej deski ratunku dla osób, które utraciły płynność finansową, a ze względu na widnienie w rejestrach dłużników nie mają szansy na kredyt w banku, to stereotyp powoli tracący na znaczeniu. Dodatkowe pieniądze służą finansowaniu niespodziewanych wydatków, gdy brakuje wolnych środków na ich pokrycie, a nie ma czasu na załatwianie szeregu formalności oraz czekanie kilku dni lub nawet tygodni na rozpatrzenie wniosku przez bank. Na liście takich wydatków może znaleźć się np. kurs językowy, szkolenie w zakresie księgowości, naprawa samochodu, okolicznościowy prezent czy konieczność wymiany podłogi w zalanej łazience.

Pożyczka przez internet na remont i nie tylko

W przypadku mieszkania lub domu, pożyczki przez internet są idealnym sposobem na opłacenie rachunków związanych z niewielkim remontem. Mogą posłużyć do zakupu niezbędnych narzędzi, części czy materiałów budowlanych lub pokrycia robocizny, gdy firma budowlana policzy sobie wyższą stawkę, niż początkowo ustalano, bo doszły jej dodatkowe prace. Nierzadko zdarza się, że niespodziewanie sąsiad zaleje nam mieszkanie lub stary sprzęt AGD lub RTV odmówi posłuszeństwa, a jego naprawa jest nieopłacalna i szybko potrzeba kupić nową lodówkę, kuchenkę czy piekarnik, bo bez nich trudno jest na co dzień funkcjonować. Często myślimy o odświeżeniu mieszkania czy domu poprzez malowanie lub zamianę wykładziny podłogowej na panele. Decydując się na pożyczkę przez internet, nie trzeba odkładać na później modernizacji, którą planujemy już od dłuższego czasu. Mikropożyczki opiewające na kwoty od 100 do maksymalnie 2-3 tys. zł ze średnim okresem spłaty wynoszącym 30 dni są dobrą alternatywą dla kredytu w banku. Jednak nie brakuje także ofert z możliwością oddania należności w ciągu 60 dni lub przedłużenia terminu spłaty.

Zaletą pożyczki przez internet jest jej elastyczność, stosunkowo łatwa dostępność ( do jej zaciągnięcia zwykle wystarczy dowód osobisty) i niemal ekspresowe tempo przelania środków na konto. Pieniędzmi można dysponować nawet w 15 minut po wydaniu pozytywnej decyzji, a zwykle jeszcze tego samego dnia, w którym został złożony wniosek. Do ubiegania się o pożyczkę online wystarczy wypełnienie wniosku na stronie WWW firmy pożyczkowej, w którym podaje się podstawowe dane. Wymagane jest także przelanie opłaty administracyjnej w wysokości np. 1 gr lub 1 zł z własnego konta na rachunek pożyczkodawcy, co służy sprawdzeniu wiarygodności danych wpisanych w formularzu.

W sytuacji przejściowych problemów finansowych czy niespodziewanych wydatków, na które brakuje wolnych środków, pożyczka przez internet może okazać się dobrym rozwiązaniem problemu. Ważne jest, aby korzystać z ofert sprawdzonych pożyczkodawców, których rzetelność potwierdza np. przynależność do Związku Firm Pożyczkowych czy certyfikat Odpowiedzialny pożyczkodawca Loan Magazine.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

599 000 PLN

Kraków

61.63 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Kredyt hipoteczny w sześciu krokach

Starania o kredyt hipoteczny to proces wymagający czasu. Aby bezpiecznie przejść całą procedurę trzeba wiedzieć, jak – krok po kroku – przebiega proces starania się ...

Czytaj dalej »