Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

5 sposobów na optyczne powiększenie mieszkania


Porady

2013-06-04

Portal muratordom.pl podał kilka prostych zasad, dzięki którym można sprawić, aby mieszkanie wydawało się optycznie większe. Wszystko zależy oczywiście od tego, co chcemy uzyskać.

 

Właściwie każde pomieszczenie można trochę powiększyć lub trochę zmniejszyć, zyskując optycznie kilka metrów. Łatwo się domyślić, że jeżeli zadbamy o odpowiedni układ każdego pomieszczenia, to w rezultacie nasze mieszkanie będzie się wydawało bardziej przestronne i przyjemnie będzie w nim przebywać.

 

Drzwi i ściany przesuwane

Ściany i drzwi przesuwane to doskonały pomysł dla kogoś, kto potrzebuje ciągle innej powierzchni. Tego typu kreowanie przestrzeni jeszcze jakiś czas temu było domeną sal konferencyjnych w luksusowych hotelach. Od niedawna popularne są ściny i drzwi przesuwane montowane w mieszkaniach. Mocuje się je w specjalnych prowadnicach znajdujących się na suficie i w podłodze. Dzięki nim można dowolnie kształtować przestrzeń pomieszczenia.

 

Szklane drzwi i okna

Są doskonałym sposobem na sprawienie, aby pokój wydawał się większy. Na rynku jest wiele rodzajów szkła, dzięki któremu można osiągać różne efekty. Ważne tylko, by fachowiec wybrał jego odpowiednią grubość i dostosował je do charakteru pomieszczenia. Bezpieczeństwo wymaga używania szkła hartownego.

 

Szklane, nieprzezroczyste tafle można malować i dzięki temu uzyskiwać wiele ciekawych efektów. Można również wykorzystać, nieco droższe, szkło białe. Dobrym pomysłem jest też zastanowienie się nad instalacją luster weneckich.

 

Gra światłem

Dobrze umieszczone lampki halogenowe, żyrandole czy lampki stojące sprawiają wrażenie, że pomieszczenia są bardziej przestronne. Wiszące, podłużne lampy obniżają wnętrze, te natomiast umocowane tuż sufitem, powodują, że pomieszczenie sprawia wrażenie wyższego.

 

Podobnie jest z żarówkami rozmieszczonymi pojedynczo i w grupach. Ich odpowiedni dobór i ilość, mogą sprawić, że pomieszczenie zyska głębię. Za pomocą oświetlenia o różnej intensywności można lepiej wyeksponować "granice" pomiędzy pomieszczeniami w mieszkaniu (np. kuchnią a pokojem).

 

Różne rodzaje podłóg

Ten sposób jest trudniejszy od doboru oświetlenia. Zestawienie materiałów na podłodze daje bardzo dobre efekty. "Zmiana sugeruje, że przechodzi się do innego pomieszczenia. Wystarczy, że z gresu położonego w holu wchodzisz na parkiet, a już masz odczucie, że znajdujesz się w salonie. Podobnie jest z sufitami. Wystarczy obniżyć sufit podwieszany w części pokoju nad kuchnią, by mieć wrażenie, że wkraczasz w specjalnie wydzieloną strefę" – czytamy na portalu muratordom.pl.

 

Kolory ścian

W tym wypadku zasada jest podobna, jak z rodzajami podłóg. Różne kolory zmieniają optycznie wielkość pomieszczeń. Istotne jest tylko to, by kolory ścian nie były mdłe i kontrastowały ze sobą.

 

Mateusz Kozłowicz

 

 

 

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Od stycznia 2018 rusza ostatnia szansa na dopłaty z MDM

Mieszkanie dla młodych przechodzi do przeszłości. Na 2018 r. do dyspozycji było prawie 760 mln zł, a połowa środków już została zarezerwowana. Już w styczniu zostanie ...

Czytaj dalej »