Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

4 350 000 PLN

Gdynia

179.00 m2

850 000 PLN

Szczecin-Chojna-Rurka

100000.00 m2

Jakie są zalety rolet antywłamaniowych?


Porady

2013-02-07

Dla wielu z nas są istotnym elementem wyposażenia domu czy mieszkania. Nowoczesne rolety zewnętrze mają skutecznie zabezpieczyć dom czy mieszkanie przed włamaniem i aktami wandalizmu. Pełnią również kilka innych funkcji.

 

Roleta zewnętrzna zbudowana jest z połączonych ze sobą profili, które w całości tworzą pancerz przymocowany bokami do prowadnic, które przykręca się do ramy okiennej lub ściany budynku. To prosty i praktyczny system, który gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. - Produkt z powodzeniem spełnia swoją funkcję dzięki wzmocnieniu poszczególnych elementów, m.in. prowadnic, których konstrukcja uniemożliwia odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych. Dodatkowo odpowiednio mocna konstrukcja kurtyny rolety zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia. Rolety antywłamaniowe można dopasować do różnych systemów, w których roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej, umieszczonej na ścianie lub w ościeży – mówi Zdzisław Morzyński, Dyrektor Sprzedaży Systemów Roletowych Aluprof.

 

Odpowiednia konstrukcja i dobór surowców sprawia, że tego typu rolety oprócz swojej podstawowej funkcji antywłamaniowej pełnią również kilka innych. – Przede wszystkim stanowią doskonałą izolację termiczną. Pozwalają obniżyć znacznie koszty ogrzewania zimą, natomiast latem zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok – mówi ekspert firmy Aluprof. Niektórzy producenci podają, że zimą można zaoszczędzić zużycie energii o 30-40 proc., zaś latem obniżyć temperaturę w domu o blisko 10 stopni. Rolety gwarantują również komfort związany z izolacją akustyczną. – Nowoczesne rolety zewnętrzne skutecznie zmniejszają natężenie hałasu nawet o 14 dB – informuje przedstawiciel firmy Anwis Polska. Rolety stanowią także zabezpieczenie okien i elewacji domu, chroniąc dom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

 

Jak się okazuje, na zamontowanie rolet i zapewnienie sobie i swojej rodzinie pełnego komfortu, nigdy nie jest za późno. Nowoczesne rolety można bowiem zainstalować zarówno w powstających, jak i już ukończonych domach. – Od tego, na jakim etapie budowy podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu rolet zewnętrznych: na etapie projektu, w trakcie budowy czy już w gotowym obiekcie, uzależniony jest wybór typu rolety, a także sposób jej montażu – tłumaczy przedstawiciel firmy Anwis Polska. Producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną rolet zewnętrznych. Z łatwością dostosujemy je do nowoczesnych domów, jak i tych tradycyjnych.

 

Decydując się na zakup rolet antywłamaniowych należy dokładnie zapoznać się z ofertą dostępną na rynku. Przy ich wyborze nie powinniśmy sugerować się niską ceną. – Na rynku działa wiele konkurujących ze sobą firm, co sprawia, że niektóre oferty mogą wydawać się wyjątkowo atrakcyjne. Cenną informacją dla osób poszukujących rozwiązań wysokiej jakości, może być wiedza na temat renomy producenta, która potwierdzona jest długoletnim doświadczeniem, odpowiednimi certyfikatami i przynależnością do branżowych organizacji, wypracowujących standardy dla różnych produktów – mówi ekspert z firmy Aluprof.

 

Rolety zewnętrzne to nie tylko dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe domu czy mieszkania. To także ochrona przed coraz bardziej zmiennymi warunkami atmosferycznymi – silnym wiatrem, gradem, ulewnym deszczem czy palącym słońcem. Odpowiednio dobrane rolety antywłamaniowe to gwarancja naszego komfortu i bezpieczeństwa. To także skuteczna ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczenia latem oraz utratą ciepła w zimie, co pozwala nam funkcjonować bardziej energooszczędnie.

 

Anna Sotek

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 600 000 PLN

Jelenia Góra

388.90 m2

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Od stycznia 2018 rusza ostatnia szansa na dopłaty z MDM

Mieszkanie dla młodych przechodzi do przeszłości. Na 2018 r. do dyspozycji było prawie 760 mln zł, a połowa środków już została zarezerwowana. Już w styczniu zostanie ...

Czytaj dalej »