Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

Nieruchomości komercyjne – inwestycje w Polsce nabierają tempa


Polska

2020-03-09

 

 

 

Polska stała się atrakcyjnym rynkiem z możliwością dywersyfikacji ryzyka dla zagranicznych inwestorów. Napływ nowego kapitału sprawia, że to inwestycje w lokale komercyjne wysuwają się na prowadzenie Sektor biurowy pozwala na rozwój międzynarodowych korporacji, ale przede wszystkim wyróżnia się dużym zwrotem. Polska staje się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie.

 

W największych polskich miastach powstaje coraz więcej biurowców. Dobrym przykładem jest Wrocław,  który w ciągu ostatnich kilku lat stworzył nowe możliwości rozwoju dla międzynarodowych firm. W stolicy Dolnego Śląska powstają kompleksy inwestycji komercyjnych w centrum oraz biurowce w ciekawych lokalizacjach na obrzeżach. 

 

 

– We Wrocławiu w krótkim czasie rozwinął się sektor nieruchomości dedykowanych biznesowi. Kluczowe lokalizacje w centrum już zajmują największe międzynarodowe firmy, które w Polsce otwierają nowe oddziały. Biurowce to nie tylko Wrocławski Park Technologiczny czy okolice dworca, ale też lokalizacje sprzyjające kontaktom z klientami, czyli blisko granic miasta, z pewnymi miejscami parkingowymi. Lokale komercyjne na wrocławskich Krzykach zajmują software house'y, start-upy oraz branża usługowa  komentuje Michał Hajdasz, ekspert ds. komercjalizacji nieruchomości i kierownik biura sprzedaży Skarbowców 115.  Najwięcej biurowców buduje się oczywiście w Warszawie, ale Kraków, Poznań, Łódź, Katowice to także interesujące lokalizacje dla zagranicznych inwestorów. Rozpoznawalne, międzynarodowe korporacje wynajmują powierzchnie na nowe biura w ramach europejskiej ekspansji.

 

Rynek biurowy wiedzie prym

Segment lokali biurowych wyróżnia się największą dynamiką wzrostu i stanowi połowę wolumenu inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych – jak można dowiedzieć się z informacji zebranych przez agencję Newseria Biznes w rozmowie z Krzysztof Cipiurem, dyrektorem Działu Rynków Kapitałowych w Knight Frank. Według eksperta dynamiczny rozwój wiąże się z aktywnością nowego kapitału, jak np. fundusze azjatyckie, węgierskie, niemieckie. Ze zgromadzonych danych wynika, że transakcje na rynku biurowym to około 3,8 mld euro, co oznacza wzrost o 37% w porównaniu do wcześniejszych lat. Największa część tych inwestycji dotyczy Warszawy, bo tam rynek przyjął 2,4 mld euro. – Myślę, że jest to wynik globalnych tendencji. Sektor handlowy traci na korzyść sektora biurowego i magazynowego. W Stanach Zjednoczonych i Anglii handel przenosi się ze sklepów do magazynów i ciężarówek, bo zakupiony produkt jest dostarczany bezpośrednio klientowi z pominięciem ekspozycji na tradycyjnej półce – wyjaśnia Krzysztof Cipiur.

 

Korzystne inwestycje w Polsce

Według Knight Frank Polska uchodzi za atrakcyjny kraj pod względem stabilnych zysków z inwestycji w tej części Europy. Zwrot z inwestycji u nas to nawet 4,5%. Warto porównać tę wartość z zachodem kontynentu, gdzie inwestor może liczyć na 2,5% zwrotu.  Krzysztof Cipiur zaznacza, że wiele transakcji zostanie sfinalizowanych dopiero w 2020 r. i zdradza, że inwestycje, które mogą dojść do skutku w Warszawie, możemy zaliczyć do grupy tych spektakularnych.

 

Kolejne adresy dopasowane do biznesu powstają w największych miastach, znane korporacje otwierają oddziały w Polsce. To oznacza szansę na dalszy rozwój rynku nieruchomości komercyjnych, a przy okazji wpływa też na krajowy rynek pracy.

 Źródło:Wypowiedzi i dane Expander Advisors pochodzą z informacji prasowej z serwisu prnews.pl

 

 

 

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Skarbowców 115 - miejsce dla Twojego biznesu

Odpowiednie otoczenie, komfortowe rozwiązania dla pracowników i bliskość kluczowych punktów – to elementy budujące sukces inwestycji komercyjnej. T Deweloper ...

Czytaj dalej »