Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

89 000 PLN

Kraśnik

36.00 m2

Nieruchomości komercyjne – inwestycje w Polsce nabierają tempa


Polska

2020-03-09

 

 

 

Polska stała się atrakcyjnym rynkiem z możliwością dywersyfikacji ryzyka dla zagranicznych inwestorów. Napływ nowego kapitału sprawia, że to inwestycje w lokale komercyjne wysuwają się na prowadzenie Sektor biurowy pozwala na rozwój międzynarodowych korporacji, ale przede wszystkim wyróżnia się dużym zwrotem. Polska staje się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie.

 

W największych polskich miastach powstaje coraz więcej biurowców. Dobrym przykładem jest Wrocław,  który w ciągu ostatnich kilku lat stworzył nowe możliwości rozwoju dla międzynarodowych firm. W stolicy Dolnego Śląska powstają kompleksy inwestycji komercyjnych w centrum oraz biurowce w ciekawych lokalizacjach na obrzeżach. 

 

 

– We Wrocławiu w krótkim czasie rozwinął się sektor nieruchomości dedykowanych biznesowi. Kluczowe lokalizacje w centrum już zajmują największe międzynarodowe firmy, które w Polsce otwierają nowe oddziały. Biurowce to nie tylko Wrocławski Park Technologiczny czy okolice dworca, ale też lokalizacje sprzyjające kontaktom z klientami, czyli blisko granic miasta, z pewnymi miejscami parkingowymi. Lokale komercyjne na wrocławskich Krzykach zajmują software house'y, start-upy oraz branża usługowa  komentuje Michał Hajdasz, ekspert ds. komercjalizacji nieruchomości i kierownik biura sprzedaży Skarbowców 115.  Najwięcej biurowców buduje się oczywiście w Warszawie, ale Kraków, Poznań, Łódź, Katowice to także interesujące lokalizacje dla zagranicznych inwestorów. Rozpoznawalne, międzynarodowe korporacje wynajmują powierzchnie na nowe biura w ramach europejskiej ekspansji.

 

Rynek biurowy wiedzie prym

Segment lokali biurowych wyróżnia się największą dynamiką wzrostu i stanowi połowę wolumenu inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych – jak można dowiedzieć się z informacji zebranych przez agencję Newseria Biznes w rozmowie z Krzysztof Cipiurem, dyrektorem Działu Rynków Kapitałowych w Knight Frank. Według eksperta dynamiczny rozwój wiąże się z aktywnością nowego kapitału, jak np. fundusze azjatyckie, węgierskie, niemieckie. Ze zgromadzonych danych wynika, że transakcje na rynku biurowym to około 3,8 mld euro, co oznacza wzrost o 37% w porównaniu do wcześniejszych lat. Największa część tych inwestycji dotyczy Warszawy, bo tam rynek przyjął 2,4 mld euro. – Myślę, że jest to wynik globalnych tendencji. Sektor handlowy traci na korzyść sektora biurowego i magazynowego. W Stanach Zjednoczonych i Anglii handel przenosi się ze sklepów do magazynów i ciężarówek, bo zakupiony produkt jest dostarczany bezpośrednio klientowi z pominięciem ekspozycji na tradycyjnej półce – wyjaśnia Krzysztof Cipiur.

 

Korzystne inwestycje w Polsce

Według Knight Frank Polska uchodzi za atrakcyjny kraj pod względem stabilnych zysków z inwestycji w tej części Europy. Zwrot z inwestycji u nas to nawet 4,5%. Warto porównać tę wartość z zachodem kontynentu, gdzie inwestor może liczyć na 2,5% zwrotu.  Krzysztof Cipiur zaznacza, że wiele transakcji zostanie sfinalizowanych dopiero w 2020 r. i zdradza, że inwestycje, które mogą dojść do skutku w Warszawie, możemy zaliczyć do grupy tych spektakularnych.

 

Kolejne adresy dopasowane do biznesu powstają w największych miastach, znane korporacje otwierają oddziały w Polsce. To oznacza szansę na dalszy rozwój rynku nieruchomości komercyjnych, a przy okazji wpływa też na krajowy rynek pracy.

 Źródło:Wypowiedzi i dane Expander Advisors pochodzą z informacji prasowej z serwisu prnews.pl

 

 

 

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Skarbowców 115 - miejsce dla Twojego biznesu

Odpowiednie otoczenie, komfortowe rozwiązania dla pracowników i bliskość kluczowych punktów – to elementy budujące sukces inwestycji komercyjnej. T Deweloper ...

Czytaj dalej »