Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

Warto kupić mieszkanie w pobliżu biurowca?


Polska

2018-03-29

Deweloperzy rozwijają rynek biurowy i centra biznesowe w Polsce. Coraz więcej nowoczesnych budynków komercyjnych powstaje także w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Okazuje się, że to wartościowa informacja dla planujących zakup nieruchomości – zwłaszcza na wynajem. Na lokalach w pobliżu biurowców można zarobić więcej.

 

Biurowce zmieniają nie tylko architekturę polskich miast, ale także spojrzenie na inwestycje mieszkaniowe. Międzynarodowe firmy, które wybierają nowoczesne powierzchnie biurowe, stale rekrutują. W związku z tym mieszkania w pobliżu centrów biznesowych stają się atrakcyjne dla nowych pracowników. – We Wrocławiu pracuje coraz więcej ekspertów z całego świata. Zagraniczni pracownicy korporacji najczęściej szukają mieszkań w pobliżu miejsca zatrudnienia. Dlatego też we Wrocławiu lokalizacje w przy Placu Bema, Grunwaldzie oraz Wrocławskiem Parku Technologicznym należą do ekskluzywnych i pożądanych. Klienci zwykle zaznaczają, że zależy im na wynajmie w pobliżu nowej firmy i są skłonni wydać więcej na miesięczne opłaty – wyjaśnia Michał Hajdasz ekspert ds. obsługi klientów zagranicznych w Bonum Nieruchomości.

 

Mieszkania w pobliżu biurowców są droższe

Właściciele lokali w pobliżu biznesowego zagłębia nie mogą narzekać na brak zainteresowania ich ofertami wynajmu. Przykładem jest słynny warszawski „Mordor”, skupiający wiele firm w jednej części miasta. Pracownicy korporacji wybierają mieszkania w pobliżu, by nie spędzać dnia w korkach. Dlatego na Służewcu powstają kolejne budynki mieszkalne, a centrum biznesowe zyskało funkcję osiedla dedykowanego młodym ludziom i rodzinom. Ochnik Development potwierdza, że ceny transakcyjne nieruchomości ulokowanych w pobliżu biurowców są wyższe. – Lokale o niedużej powierzchni kosztują obecnie w tym rejonie Woli ponad jedną czwartą więcej niż wynosi przeciętna cena za metr kw. na rynku warszawskim. Za mieszkania w tej lokalizacji trzeba zapłacić więcej, ale i stawki czynszu za wynajem są tam wyższe. Mimo to, mieszkania budowane na bliskiej Woli, relatywnie blisko ścisłego centrum miasta, stanowiące zaplecze dla nowego ośrodka biurowego w stolicy, sprzedają się na pniu – wynika z  informacji dewelopera.

 

Biurowce powstają też wśród rodzinnych osiedli

Inwestorzy, którzy planują budowę nowoczesnych biurowców, często decydują się na okolice rodzinnych osiedli. Właściciele mieszkań w takich lokalizacjach mogą liczyć na większy zysk z najmu, gdy pracownicy zaczną szukać ofert w pobliżu miejsca zatrudnienia.  – Biznes rozwija się nie tylko w centrach miast. Deweloperzy, którzy budują nieruchomości przeznaczone na biura i szeroko pojęte usługi, celują w strategiczne lokalizacje. Przykładem jest biurowiec Skarbowców 115, który T Deweloper buduje na południu Wrocławia. Osiedla na obrzeżach miast stają się „wielofunkcyjne”, gdy dzięki biurowcom otwierają sięnowe miejsca pracy, lokale usługowe, rozwija się infrastruktura,. Przy okazji nawet oddalone od centrum mieszkania stają się atrakcyjne dla najemców – komentuje Michał Hajdasz z Bonum Nieruchomości.

 

Planujący zakup mieszkania na wynajem mogą wziąć pod uwagę bliskość dużych firm, wybierając lokalizację wartą inwestycji. Z kolei ci, którzy zastanawiają się nad sprzedażą nieruchomości, powinni rozważyć, czy to dobra decyzja, gdy dowiedzą  się, że obok powstaje kolejne biznesowe centrum. Okazuje się, że bliskość biur ma obecnie kluczowe znaczenie, gdy chodzi o podniesienie wartości mieszkania.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nowy biurowiec we Wrocławiu. Zobacz Skarbowców 115

T Deweloper kończy budowę nowoczesnego budynku dla biznesu we Wrocławiu. Już w nowym roku właściciele lokali otrzymają do nich klucze. Biurowiec od początku cieszył się dużym ...

Czytaj dalej »