Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

150 000 PLN

Jaromierz

912.00 m2

1 120 000 PLN

Brenna

187.00 m2

Sierpniowe szaleństwo o MdM – dopłaty zostaną odmrożone jeszcze w tym roku


Polska

2017-06-29

Rząd ogłasza zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. Już w sierpniu br. będzie można starać się o wsparcie państwa na zakup nowego mieszkania lub domu. Uruchomiona pula będzie wynosiła około 69 mln zł, co oznacza, że Polacy w ramach MdM nabędą jeszcze 2,7 tys. lokali.

 

Dotychczas w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych do dyspozycji kupujących dom lub mieszkanie było maksymalnie 95% puli. Pozostałe 5% stanowiło bufor bezpieczeństwa, który miał zostać wykorzystany w przypadku dodatkowych świadczeń dla beneficjentów decydujących się na trzecie lub kolejne dziecko. Nowelizacja zasad MdM oznacza, że środki przeznaczone na dany rok będą wykorzystywane w 100%. – W sumie więc zgodnie z ustaleniami rządu odblokowanych zostanie około 69 mln zł – mówi Katarzyna Kniat ekspert finansowy z OpenFinase współpracująca z Grennbud Development. Pieniądze trafią na rynek jeszcze w połowie tego roku. – Zgodnie z komunikatem ogłoszonym przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, środki w ramach programu Mieszkanie dla Młodych zostaną odblokowane najpóźniej 16 sierpnia – podkreśla Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.  Odmrożona w tym roku kolejna pula sugeruje, że środki mogą skończyć się w ciągu  jednego dnia. – Doskonałym tego przykładem jest styczeń br., gdzie w zaledwie dwa dni Polacy wykorzystali 122 mln zł państwowego wsparcia – podkreśla Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

 

W efekcie zmian wprowadzanych przez rząd, Polacy będą mogli kupić jeszcze 2,7 tys. mieszkań w tym roku i około 1,5 tys. więcej w przyszłym. – To świetna wiadomość dla osób, które chcą kupić własne M jeszcze w bieżącym roku. Zainteresowanym radzimy pośpiech. Warto już teraz udać się do biura sprzedaży i kompletować potrzebne dokumenty, by w momencie zwolnienia środków, móc szybko udać się do banku i zabukować pieniądze – zaznacza Weronika Potarzycka, specjalistka z biura sprzedaży Planetbud Development. W nadchodzących dniach inwestycje objęte programem MdM z pewnością odnotują znaczny wzrost słupków sprzedażowych. – Na klientów szukających domu w Dąbrówce, Dopiewcu czy Murowanej Goślinie czeka nasz doradca finansowy, który pomaga załatwić wszystkie formalności związane z kredytowaniem nieruchomości – podkreśla Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Część inwestorów decyduje się też na przedłużenie obowiązujących promocji. – Na Wschodniej 19 proponujemy naszym klientom 5% zniżki na większe mieszkania. Oznacza to, że ostatnie mieszkania w naszej inwestycji wpisuje się w ramy programu – mówi Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.  

 

Zielone światło ogłoszone na ostatnim posiedzeniu rządu dla proponowanych zmian w programie Mieszkanie dla Młodych oznacza, że dzięki temu do Polaków w obecnym, jak i przyszłym roku popłynie ponad 100 mln zł więcej niż pierwotnie ustalano. – Taka informacja z pewnością przyśpieszy decyzję o kupnie własnego M mniej zdecydowanych osób. Na skompletowanie potrzebnej dokumentacji mają oni czas do lipca, potem pula zostanie uruchomiona – zaznacza Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Wyczekujących odblokowania MdM-u w następnym roku, wiadomość o zmianach na pewno cieszy. – To dodatkowa furtka, otwierająca drzwi singlom czy młodym małżeństwom starającym się o pieniądze z MdM na zakup domu. Już w sierpniu mogą oni zyskać dofinansowanie – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Osoby chcące sięgnąć po dopłatę, wniosek o kredyt muszą przygotować wcześniej. – Wszystko wskazuje na to, że pieniądze rozejdą się błyskawicznie – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

165 000 PLN

Przytoń

11000.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

242 000 PLN

Jaromierz

1386.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE we Wrocławiu

Serdecznie dziękujemy za udział w siódmej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 3 i 4 lutego 2018 roku na STADIONIE WROCŁAW. Liczymy, ...

Czytaj dalej »