Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

Mieszkanie w promocji? Deweloperzy zachęcają do zakupów na rynku pierwotnym


Polska

2017-03-08

Zakup mieszkania z pierwszej ręki to marzenie i cel wielu Polaków. Do niedawna decyzję mogła ułatwić dopłata w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, jednak koniec środków na 2017 r. to początek ciekawych promocji u deweloperów. Na co mogą liczyć kupujący mieszkania na nowo wybudowanych osiedlach?

 

Nowe osiedla rosną jak grzyby po deszczu w największych polskich miastach. Ekskluzywne rezydencje lub rodzinne, ciche zakątki – oferta jest bardzo rozległa, a ceny zróżnicowane. Mieszkanie dla młodych sprawiło, że wiele rodzin zdecydowało się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, korzystając z rządowych dopłat. Budżet na 2017 r został błyskawicznie rozdysponowany już w styczniu, a eksperci wieszczą szybki koniec puli na kolejny, ostatni już rok działania programu. Deweloperzy od dawna zabiegają o klientów i zachęcają do wyboru ich oferty dzięki obniżkom cen i promocjom. Możliwość negocjacji to tylko jedna z dróg uzyskania lepszych warunków przy zakupie mieszkania. Zobacz, co oferują najwięksi deweloperzy i jak starają się o uwagę kupujących.

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Nie zamykamy się na negocjacje cenowe z klientem, to normalna praktyka w naszej branży. Należy jednak zaznaczyć, że finalna cena mieszkania uzależniona jest od kilku czynników, a mianowicie: typu lokalu, jego układu, piętra, stopnia zaawansowania prac budowlanych oraz tego, jak wygląda harmonogram wpłat i czy klient oprócz mieszkania kupuje np. miejsce postojowe i komórkę lokatorską.

Obecnie trudno jednak mówić o dużych rabatach. Ceny na rynku są ustabilizowały się i kształtują się na tym samym poziomie od ponad dwóch lat. Podczas gdy w ostatnich miesiącach wyraźnie wzrosły ceny gruntów i koszty budowy. Cyklicznie staramy się jednak wprowadzać promocje. Istnieje wtedy możliwość zakupu wybranych mieszkań po obniżonej cenie, klienci mogą też skorzystać z harmonogramu 20/80.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Dbamy o to by ceny były atrakcyjne zarówno dla klientów indywidualnych jak i inwestorów. Wymarzonych okazji dostarczamy m.in. podczas targów oraz dni otwartych w postaci promocji cenowej przy zakupie mieszkań w inwestycjach na wczesnym etapie budowy i w przypadku kupna większych lokali. Ceny w osiedlu Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie zaczynają się od 6550 zł za mkw. Klienci zainteresowani zamieszkaniem w Stacji Kazimierz w dzielnicy Wola mają jeszcze szansę skorzystać z rabatu do 35 tys. zł lub opcji wykończenia mieszkania w cenie. Promocje wprowadziliśmy również w inwestycji Brama Sopocka w Gdyni, gdzie apartament można nabyć w cenie od 5825 zł za mkw.

 

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.

Program 5 tys. zł za polecenie mieszkania z oferty Murapolu to nasza stała promocja, która polega na nagradzaniu rekomendujących naszą ofertę osobom zainteresowanym zakupem mieszkania.

Specjalne warunki przygotowaliśmy dla klientów kupujących lokale w celach inwestycyjnych, którym proponujemy preferencyjne terminy płatności. W systemie rozliczeń 10/90 inwestor uiszcza 10 proc. wartości transakcji po podpisaniu umowy deweloperskiej, a pozostałe 90 proc. przed odbiorem mieszkania. Taki harmonogram płatności wyklucza otrzymanie rabatu.      

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Przy zakupie mieszkania klienci mogą skorzystać obecnie z kilku promocji, jak np. AGD w prezencie, rabat do 20 tys. zł, wykończenie łazienki w cenie mieszkania, czy  z programu Spłacamy Twoje Raty. Przygotowujemy również rozbudowany program Klubu Klienta „Zadomowieni”, który obejmie ofertę zniżkową na urządzanie wnętrz, zakup mebli, akcesoriów, aż po możliwości spędzania czasu wolnego w okolicy osiedla. Jesteśmy w trakcie negocjacji z partnerami, chcącymi wziąć udział w programie. Spodziewamy się pozytywnego odzewu ze strony klientów, którym ułatwi to proces urządzania się w nowym mieszkaniu.

 

Przy zakupie mieszkania warto zwrócić uwagę na to, co mogą dodatkowo zaoferować deweloperzy. Dobrze też pamiętać o tym, że wielu z nich zgadza się na negocjacje, więc każdy klient ma prawo podjąć próbę uzyskania jak najlepszej ceny. Dzięki współpracy z agentami nieruchomości, kupujący mają szansę na prowadzenie profesjonalnych rozmów o cenie, a przy okazji mogą liczyć na uzyskanie wszystkich informacji o promocjach obowiązujących przy zakupie.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

165 000 PLN

Przytoń

11000.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

242 000 PLN

Jaromierz

1386.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE we Wrocławiu

Serdecznie dziękujemy za udział w siódmej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 3 i 4 lutego 2018 roku na STADIONIE WROCŁAW. Liczymy, ...

Czytaj dalej »