Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

6 900 PLN

Gdańsk

128.00 m2

Mieszkanie w promocji? Deweloperzy zachęcają do zakupów na rynku pierwotnym


Polska

2017-03-08

Zakup mieszkania z pierwszej ręki to marzenie i cel wielu Polaków. Do niedawna decyzję mogła ułatwić dopłata w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, jednak koniec środków na 2017 r. to początek ciekawych promocji u deweloperów. Na co mogą liczyć kupujący mieszkania na nowo wybudowanych osiedlach?

 

Nowe osiedla rosną jak grzyby po deszczu w największych polskich miastach. Ekskluzywne rezydencje lub rodzinne, ciche zakątki – oferta jest bardzo rozległa, a ceny zróżnicowane. Mieszkanie dla młodych sprawiło, że wiele rodzin zdecydowało się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, korzystając z rządowych dopłat. Budżet na 2017 r został błyskawicznie rozdysponowany już w styczniu, a eksperci wieszczą szybki koniec puli na kolejny, ostatni już rok działania programu. Deweloperzy od dawna zabiegają o klientów i zachęcają do wyboru ich oferty dzięki obniżkom cen i promocjom. Możliwość negocjacji to tylko jedna z dróg uzyskania lepszych warunków przy zakupie mieszkania. Zobacz, co oferują najwięksi deweloperzy i jak starają się o uwagę kupujących.

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Nie zamykamy się na negocjacje cenowe z klientem, to normalna praktyka w naszej branży. Należy jednak zaznaczyć, że finalna cena mieszkania uzależniona jest od kilku czynników, a mianowicie: typu lokalu, jego układu, piętra, stopnia zaawansowania prac budowlanych oraz tego, jak wygląda harmonogram wpłat i czy klient oprócz mieszkania kupuje np. miejsce postojowe i komórkę lokatorską.

Obecnie trudno jednak mówić o dużych rabatach. Ceny na rynku są ustabilizowały się i kształtują się na tym samym poziomie od ponad dwóch lat. Podczas gdy w ostatnich miesiącach wyraźnie wzrosły ceny gruntów i koszty budowy. Cyklicznie staramy się jednak wprowadzać promocje. Istnieje wtedy możliwość zakupu wybranych mieszkań po obniżonej cenie, klienci mogą też skorzystać z harmonogramu 20/80.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Dbamy o to by ceny były atrakcyjne zarówno dla klientów indywidualnych jak i inwestorów. Wymarzonych okazji dostarczamy m.in. podczas targów oraz dni otwartych w postaci promocji cenowej przy zakupie mieszkań w inwestycjach na wczesnym etapie budowy i w przypadku kupna większych lokali. Ceny w osiedlu Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie zaczynają się od 6550 zł za mkw. Klienci zainteresowani zamieszkaniem w Stacji Kazimierz w dzielnicy Wola mają jeszcze szansę skorzystać z rabatu do 35 tys. zł lub opcji wykończenia mieszkania w cenie. Promocje wprowadziliśmy również w inwestycji Brama Sopocka w Gdyni, gdzie apartament można nabyć w cenie od 5825 zł za mkw.

 

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.

Program 5 tys. zł za polecenie mieszkania z oferty Murapolu to nasza stała promocja, która polega na nagradzaniu rekomendujących naszą ofertę osobom zainteresowanym zakupem mieszkania.

Specjalne warunki przygotowaliśmy dla klientów kupujących lokale w celach inwestycyjnych, którym proponujemy preferencyjne terminy płatności. W systemie rozliczeń 10/90 inwestor uiszcza 10 proc. wartości transakcji po podpisaniu umowy deweloperskiej, a pozostałe 90 proc. przed odbiorem mieszkania. Taki harmonogram płatności wyklucza otrzymanie rabatu.      

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Przy zakupie mieszkania klienci mogą skorzystać obecnie z kilku promocji, jak np. AGD w prezencie, rabat do 20 tys. zł, wykończenie łazienki w cenie mieszkania, czy  z programu Spłacamy Twoje Raty. Przygotowujemy również rozbudowany program Klubu Klienta „Zadomowieni”, który obejmie ofertę zniżkową na urządzanie wnętrz, zakup mebli, akcesoriów, aż po możliwości spędzania czasu wolnego w okolicy osiedla. Jesteśmy w trakcie negocjacji z partnerami, chcącymi wziąć udział w programie. Spodziewamy się pozytywnego odzewu ze strony klientów, którym ułatwi to proces urządzania się w nowym mieszkaniu.

 

Przy zakupie mieszkania warto zwrócić uwagę na to, co mogą dodatkowo zaoferować deweloperzy. Dobrze też pamiętać o tym, że wielu z nich zgadza się na negocjacje, więc każdy klient ma prawo podjąć próbę uzyskania jak najlepszej ceny. Dzięki współpracy z agentami nieruchomości, kupujący mają szansę na prowadzenie profesjonalnych rozmów o cenie, a przy okazji mogą liczyć na uzyskanie wszystkich informacji o promocjach obowiązujących przy zakupie.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

235 000 PLN

OLSZTYN

43.90 m2

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

970 000 PLN

Gdynia

93.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Lokale usługowe dają większy zysk z najmu niż mieszkania

W nowych osiedlach oferowanych jest coraz więcej lokali usługowych. Nie brakuje na nie chętnych, bo przynoszą większy dochód z najmu, niż mieszkania     Brak ...

Czytaj dalej »