Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

9 751 500 PLN

Zalesie Górne

216700.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

Jak dzisiaj budują deweloperzy?


Polska

2015-09-30

Rynek mieszkaniowy w Polsce nabiera tempa. Inwestorzy budują kolejne osiedla coraz szybciej – wystarczą dwa lata, by nowy budynek wypełnił się lokatorami. Szybka sprzedaż wiąże się również z dopasowaniem nieruchomości do wymagań klientów.

 

Z jednej strony słychać głosy o zbyt wysokich cenach mieszkań, z drugiej zaś jasno widać kolejne sukcesy deweloperów. Coraz więcej mieszkań buduje się w ostatnich latach, a rozwój rynku pierwotnego wspierają programy rządowych dopłat do kredytów hipotecznych. Jak informuje GUS, deweloperzy starają się budować w coraz większym tempie. W porównaniu z sytuacją sprzed 12 lat, dzisiaj nowy blok powstaje 28 miesięcy szybciej.

 

Ciasne, ale własne

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną zmianę. W ostatnich latach królują małe mieszkania i to właśnie na takie stawiają inwestorzy. Średnia powierzchnia mieszkaniowa w 2014 r. to 59,6 m kw., chociaż jeszcze w 2008 r. wynosiła ona 68,2 m kw. Dane GUS potwierdzają, że deweloperzy dopasowują swoją ofertę do potrzeb kupujących. Warto wziąć pod uwagę, że dopłaty w rządowych programach takich jak Rodzina na swoim i Mieszkanie dla młodych zawsze dotyczą mniejszych lokali. Stąd też dodatkowa popularność kompaktowych mieszkań.

 

Z najnowszych badań GUS łatwo odczytać, że rok 2015 to prawdziwy czas sukcesu deweloperów. Nigdy wcześniej nie rozpoczęło się tak wiele inwestycji jak w tym roku. Aż 53,9 tys. mieszkań powstało przez do sierpnia. Eksperci wskazują, że zwiększony popyt to nie tylko efekt tańszych kredytów i lepszej sytuacji finansowej Polaków. Lokaty straciły na wartości tak bardzo, że nieruchomości stają się najpopularniejszą formą lokaty kapitału.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

4 350 000 PLN

Gdynia

179.00 m2

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Penthouse przy Odrze za prawie 2 mln zł

Ma 153 mkw. powierzchni, a z jego panoramicznych okien rozciąga się spektakularny widok na miasto i na Odrę. Zobacz aranżację najdroższego penthouse’a w butikowym wrocławskim ...

Czytaj dalej »