Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE (7-8 września, Torwar)


Polska

2013-09-02

Blisko 5,5 tysiąca mieszkań na sprzedaż, czyli 42. edycja największych na Mazowszu Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE na Torwarze.

 

W dniach 7 i 8 września na warszawskim Torwarze swoją ofertę zaprezentuje blisko 200 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych. W ofercie deweloperów dominują mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o wielkości 40-60 m kw. w dobrej cenie... i obowiązkowo z dodatkowymi usługami: wykończeniem pod klucz, radykalnymi zmianami w projektach mieszkań na życzenie kupującego możliwymi na każdym etapie budowy czy też zatrudnieniem projektantów wnętrz, którzy podpowiedzą, jakie rozwiązania są najbardziej funkcjonalne i równocześnie idealne pod względem estetycznym. W targowej ofercie znajdują się obok mieszkań oddanych do użytkowania w pierwszym półroczu tego roku nowe inwestycje, których budowę rozpoczęto w pierwszych dwóch kwartałach 2013 roku.

 

Tanio, taniej, targi

Sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych skłania do zakupu, jest w czym wybierać: wolnych lokali jest dużo a stopy procentowe niskie i o kredyt hipoteczny łatwiej niż przed rokiem, zaś różnice między cenami ofertowymi a transakcyjnymi, po których kupowane są mieszkania, są coraz mniejsze. W rezultacie przedłużającej się nadpodaży ceny za metr kwadratowy mieszkań nadal spadają.

 

W porównaniu do czerwca 2011 średnia cena metra kwadratowego mieszkania od dewelopera spadła o 9 proc. Wszyscy wystawcy targów deklarują chęć negocjacji i legitymują się specjalnymi, targowymi programami rabatowymi, np.: Bud-Rim przygotowała interesującą propozycję – w inwestycji Łabędzia realizowanej w Mysiadle można nabyć mieszkanie w cenie 4,4 tys. zł/m kw., zaś w wilanowskim Zapłociu za 6,2 tys. zł/m kw., natomiast w realizowanej w Piasecznie inwestycji Pod Dębem już od 5,4 tys. zł/m kw., a Real Invest Development w inwestycji Rożnowska Point proponuje mieszkania dwupokojowe już od 5,9 tys. zł/m kw. Równie atrakcyjnie wygląda oferta w budowanej przez Anin Bud Perle Anina: nie dość, że ceny mieszkań zaczynają się już od 6,4 zł/m kw. – to przy zakupie lokalu w ciągu jednego miesiąca od targów Murator EXPO klient otrzyma dodatkowo 4 proc. rabatu.

 

Atrakcyjnych promocji należy szukać także w L&S Homes. Klienci, którzy zgłoszą się z targową ulotką promocyjną do po targach do tego dewelopera otrzymają miejsce postojowe w garażu podziemnym gratis w inwestycji "Białe Tarasy". Ale… czy teraz jest optymalny moment na finalizowanie transakcji, czy też lepiej wstrzymać się z zakupem mieszkania? – zainteresowani dowiedzą się w trakcie publicznej debaty z udziałem ekspertów rynku nieruchomości, która odbędzie się w dniu 7 września w sali konferencyjnej C warszawskiego Torwaru, o godzinie 13.30, a którą poprowadzi Marek Wielgo dziennikarz Gazety Wyborczej.

 

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady

Wszyscy zainteresowani własnym "M" kupią je na targach bezpiecznie dzięki bogatemu programowi otwartych wykładów prowadzonych przez niezależnych specjalistów. Tradycyjnie w trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z dziedziny prawa i podatków, omówiona zostanie również sytuacja na rynkach: mieszkaniowym oraz kredytów hipotecznych, a także zmiany, które na nich nastąpią w przyszłym roku.

 

W Strefie Porad na potrzebujących czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, architektura wnętrz i stylizacja.

 

Na stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym. Bezpieczeństwo transakcji na rynku wtórnym po deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami będzie przedmiotem dwóch odrębnych spotkań w sobotę.

 

Szczegółowy program targów: www.targimieszkaniowe.pl

 


WSTĘP NA TARGI

7 i 8 września (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00–17.00

Torwar, ul. Łazienkowska 6A

  

Odwiedzający otrzymają m.in.: mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej, Raport "Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe" z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Warszawy i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. A także m.in.: kupon promocyjny do wykorzystania do 5 dni po targach, uprawniający do bezpłatnego sprawdzenia umowy rezerwacyjnej i umowy w formie aktu notarialnego z deweloperem pod względem zapisów dotyczących: obliczania powierzchni nieruchomości, odbioru technicznego lokalu, kar umownych, gwarancji oraz terminów płatności.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

9 751 500 PLN

Zalesie Górne

216700.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Pod jakim znakiem upłynął rok 2018 w mieszkaniówce?

Jakie główne tendencje rynkowe zarysowały się w segmencie mieszkaniowym w 2018 roku? Co najbardziej rzutowało na działalność deweloperów? Sondę prezentuje serwis ...

Czytaj dalej »