Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

Polska jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej


Polska

2013-02-14

Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych rynków w Europie, jeżeli chodzi o inwestowanie w nieruchomości – wynika z Barometru Inwestycyjnego Rynku Nieruchomości Ernst & Young.

 

To jednak nie wszystko, bo Polska nie ma sobie równych, jeżeli wziąć pod uwagę środkowo-wschodnią część Europy. Takie kraje, jak Ukraina czy Rosja pozostawiamy daleko w tyle. Optymistyczne są też prognozy, które pokazują, że w 2013 r. wzrosnąć ma wolumen i wartość zawieranych transakcji w naszej części kontynentu.

 

Z badań przeprowadzonych przez Ernst & Young wynika, że bardziej atrakcyjne od naszego rynku – jeżeli chodzi o cały Stary Kontynent – są tylko rynki w Szwecji, Turcji  i Niemczech. Powodem jest to, że rynki te uchodzą za bardziej stabilne w dobie, kiedy szuka się wysokiego zwrotu z inwestycji i jak najmniejszego ryzyka.

 

Aby sprawdzić atrakcyjność poszczególnych rynków, specjaliści z Ernst & Young zadali ankietowanym pytanie – "Czy uważasz swój kraj za atrakcyjny rynek do inwestycji w aktywa nieruchomościowe?". Okazało się, że 90 proc. polskich respondentów odpowiedziało twierdząco.  

 

 

Aż 45 proc. respondentów uważa, że inwestowanie w Polsce jest atrakcyjne i bardzo atrakcyjne (szczegóły prezentuje wykres powyżej). Dla porównania na Ukrainie dużo mniej, bo 30 proc., a w Rosji tylko 23 proc. respondentów wskazało swoje kraje, jako bardzo atrakcyjne pod względem inwestycyjnym.

 

Najgorzej w badaniach wypadły Włochy. Aż 70 proc. respondentów uważa tę lokalizację za mało atrakcyjną pod inwestycje, a tylko 30 proc. za atrakcyjną. Trochę lepiej prezentuje się Francja. Choć dużo jest osób (33 proc.) twierdzących, że jest ona mało atrakcyjną lokalizacją., to znaleźli się respondenci (w sumie 67 proc.), dla których ta lokalizacja jest atrakcyjna (46 proc.) i bardzo atrakcyjna (21 proc.).

 

Mateusz Kozłowicz

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

7 700 000 PLN

Rybnik

1600.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Ile kosztują lokale usługowe na terenie osiedli?

W których inwestycjach mieszkaniowych dostępne są powierzchnie handlowo-usługowe? W jakich cenach można je kupić? Ofertę rynkową sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl     Mirosław ...

Czytaj dalej »