Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

950 000 PLN

Kraków

103.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

Ostatni miesiąc z Rodziną na Swoim


Polska

2012-12-02

Wnioski o kredyt w programie Rodzina na Swoim można składać do końca grudnia. To już ostatni dzwonek, by kupić nieruchomość z budżetowym wsparciem.

 

O tym czy do kredytu zostanie udzielona dopłata, decyduje data złożenia wniosku w banku. By złożyć dokumenty najczęściej wymagane jest podpisanie umowy przedwstępnej kupna-sprzedaży używanego lokum.

 

Zbliżający się wielkimi krokami koniec programu dopłat sprawił, że skala zainteresowania nabywców skorzystaniem z dofinansowania gwałtownie rośnie z miesiąca na miesiąc. W październiku podpisano o jedną trzecią więcej umów niż we wrześniu. Szacuje się, że od października do grudnia kredytów w RnS będzie tyle, co w pierwszych trzech kwartałach roku. Oznacza to, że w ostatnim kwartale o kredyt skutecznie ubiegać się będzie 24 tys. singli i rodzin. Według BGK, w programie udzielonych zostanie łącznie 190 tys. kredytów.

 

Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę potencjalną skalę dopłat, które można uzyskać z budżetu i fakt, że dopiero w połowie przyszłego roku (lub nawet później!) RnS zastąpi nowy program dopłat – Mieszkanie dla Młodych. Na tym etapie ocena programu MdM nie jest najlepsza. Jeśli wstępne założenia – dofinansowanie dostępne tylko dla nabywców nowych lokali, bardziej rygorystyczne limity wiekowe beneficjentów, niższe dopłaty – nie zmienią się, najprawdopodobniej popularność nowego programu będzie mniejsza niż RnS.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 400 000 PLN

Ziębice

1000.00 m2

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami spada?

Ostatnie dane rynkowe mówią, że sprzedaż nowych mieszkań spada. Czy deweloperzy zauważają mniejsze zainteresowanie zakupem lokali wśród klientów? Czy liczba ...

Czytaj dalej »