Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

Ostatni miesiąc z Rodziną na Swoim


Polska

2012-12-02

Wnioski o kredyt w programie Rodzina na Swoim można składać do końca grudnia. To już ostatni dzwonek, by kupić nieruchomość z budżetowym wsparciem.

 

O tym czy do kredytu zostanie udzielona dopłata, decyduje data złożenia wniosku w banku. By złożyć dokumenty najczęściej wymagane jest podpisanie umowy przedwstępnej kupna-sprzedaży używanego lokum.

 

Zbliżający się wielkimi krokami koniec programu dopłat sprawił, że skala zainteresowania nabywców skorzystaniem z dofinansowania gwałtownie rośnie z miesiąca na miesiąc. W październiku podpisano o jedną trzecią więcej umów niż we wrześniu. Szacuje się, że od października do grudnia kredytów w RnS będzie tyle, co w pierwszych trzech kwartałach roku. Oznacza to, że w ostatnim kwartale o kredyt skutecznie ubiegać się będzie 24 tys. singli i rodzin. Według BGK, w programie udzielonych zostanie łącznie 190 tys. kredytów.

 

Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę potencjalną skalę dopłat, które można uzyskać z budżetu i fakt, że dopiero w połowie przyszłego roku (lub nawet później!) RnS zastąpi nowy program dopłat – Mieszkanie dla Młodych. Na tym etapie ocena programu MdM nie jest najlepsza. Jeśli wstępne założenia – dofinansowanie dostępne tylko dla nabywców nowych lokali, bardziej rygorystyczne limity wiekowe beneficjentów, niższe dopłaty – nie zmienią się, najprawdopodobniej popularność nowego programu będzie mniejsza niż RnS.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nowy biurowiec we Wrocławiu. Zobacz Skarbowców 115

T Deweloper kończy budowę nowoczesnego budynku dla biznesu we Wrocławiu. Już w nowym roku właściciele lokali otrzymają do nich klucze. Biurowiec od początku cieszył się dużym ...

Czytaj dalej »