Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

[Wrocław] Rozbudowa EIT+ na Praczach Odrzańskich


Polska

2012-09-13

EIT+ to spółka powołana do życia w 2007 roku. Osiemdziesiąt procent jej udziałów posiada miasto. Za główny cel stawia sobie prowadzenie badań interdyscyplinarnych ze szczególnym uwzględnieniem takich dziedzin, jak nanotechnologia, biomedycyna i teleinformatyka.

 

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, bo tak brzmi pełna nazwa spółki, powstało z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Medycznej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Przyrodniczego.

 

Kampus Pracze to najważniejsza tego typu inwestycja w Polsce. Spółka działa w trzech obszarach: wytwarzania i popularyzacji wiedzy, budowy i zarządzania infrastrukturą badawczą oraz rozwijania innowacyjnej działalności gospodarczej, która byłaby oparta na zasadach biznesowych.

 

Centrum na Praczach zajmuje powierzchnię 36 ha i znajduje się w budynkach, które liczą sobie już blisko 100 lat. Obecnie na terenie kampusu trwa budowa Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów, w którym znajdą się nowoczesne laboratoria o łącznej powierzchni 30 tysięcy mkw.

 

– Obiekty powstające na Praczach Odrzańskich w ramach tworzenia Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB) będą pełnić funkcje laboratoryjne. Znajdzie się tam prawie 70 różnego typu wysoko specjalistycznych laboratoriów naukowo-badawczych o profilu biotechnologicznym i nanotechnologicznym. Kampus Pracze [...] ma być miejscem badań i spotkań naukowców, integrującym świat nauki, przemysłu i administracji – mówi zastępca kierownika projektu DCMiB WBC EIT+, Adam Ruciński.

 

W ramach projektu DCMiB realizowane są prace rewitalizacyjne w 3 starych bydynkach Kampusu Pracze oraz budowa nowego obiektu laboratoryjnego 9A. Prace budowlane zostaną ukończone w IV kwertale 2013 roku, natomiast już w styczniu 2013 roku ma zostać całkowicie wyremontowany budynek 1B, C. Koszt realizacji całego Centrum przekracza 500 mln złotych i został współfinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 

Pod koniec zeszłego roku zostało otwarte w Kampusie na Praczach nowoczesne centrum nauki pod nazwą Humanitarium. Możemy się w nim dowiedzieć jak zbudowany jest ludzki organizm, znajdziemy tu multimedialne prezentacje, czy interaktywny przewodnik po ciele człowieka. Centrum dostępne będzie dla dzieci oraz dorosłych i w zamierzeniu twórców ma być atrakcją turystyczną miasta na miarę Centrum Nauki Koprnik.

 

 

mk

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

9 751 500 PLN

Zalesie Górne

216700.00 m2

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości komercyjne – inwestycje w Polsce nabierają tempa

      Polska stała się atrakcyjnym rynkiem z możliwością dywersyfikacji ryzyka dla zagranicznych inwestorów. Napływ nowego kapitału sprawia, że to inwestycje ...

Czytaj dalej »