Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

1 990 000 PLN

powiat olsztyński

812.00 m2

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

[Warszawa] Na lotnisku im. F. Chopina praca wre


Polska

2012-09-10

Na terenie największego portu lotniczego w Polsce powstaje 5-gwiazdkowy hotel Renaissance. Będzie to drugi obiekt hotelowy, obok Courtyard by Marriott Warsaw Airport, umiejscowiony naprzeciwko nowej części Terminala A. Budowa rozpoczęła się w zeszłym roku, a głównym inwestorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

 

Zgodnie z umową franczyzy, zawartą z Marriott International, będzie to pierwszy obiekt w Polsce funkcjonujący pod tą międzynarodową marką. Franczyzobiorcą, jak również zarządzającym, jest Port-Hotel Spółka z o.o., która obecnie zarządza hotelem Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Na generalnego wykonawcę wybrano koncern Alpine należący do Grupy FCC.

 

Budynek będzie miał 11 pięter, w tym 3 kondygnacje parkingowe. W nowym obiekcie zaprojektowano 225 pokoi. - Razem z działającym hotelem Courtyard by Marriott obydwa hotele zaoferują gościom łącznie 461 pokoi bezpośrednio na Lotnisku – dodaje dr Marta Kuniszyk, dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych i Rozwoju. Warszawski hotel Renaissance zaprojektowała pracownia Architektoniczna JEMS Architekci.

 

Nowoczesna bryła hotelu doskonale wpisuje się w architekturę Lotniska Chopina. - Wnętrza hotelu to połączenie nowoczesnego stylu i elegancji, prostoty i awangardy, komfortu i wygody, materiały wysokiej jakości, najnowsze rozwiązania techniczne, spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Pełny zakres usług na 5-gwiazdkowym poziomie, dostępnych dla gości hotelowych, zaraz po wyjściu z samolotu – poinformowała Kuniszyk.

 

Ofertę hotelu zaadresowano zarówno do przedstawicieli świata biznesu, jak również turystów. Do dyspozycji gości biznesowych będzie pięć sal konferencyjnych. - Inwestor zaplanował również salę balową, basen, ekskluzywne SPA, centrum fitness, wysokiej klasy restaurację i bar, wszystko według najlepszych wzorców, zgodnie z wymogami i standardami marki Renaissance – podkreśla Kuniszyk.

 

Budowa obiektu rozpoczęła się w listopadzie 2011 r. - Stan na dziś to ukończony strop VI kondygnacji. Przewidziany termin zakończenia prac przypada na II półrocze 2013 r. – informuje Kuniszyk.

 

Anna Sotek

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

599 000 PLN

Kraków

61.63 m2

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

1 850 000 PLN

powiat Olsztyn

567.00 m2

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Pod jakim znakiem upłynął rok 2018 w mieszkaniówce?

Jakie główne tendencje rynkowe zarysowały się w segmencie mieszkaniowym w 2018 roku? Co najbardziej rzutowało na działalność deweloperów? Sondę prezentuje serwis ...

Czytaj dalej »