Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

299 000 PLN

Jelenia Góra

86.00 m2

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

[Wrocław] Rewitalizacja sieci drogowej na Psim Polu


Polska

2012-08-16

Mieszkańcy dzielnicy Psie Pole czekają na zakończenie dwóch ważnych inwestycji, które skrócą czas dojazdu do centrum i zmniejszą korki w tej części miasta. Pierwsza z nich obejmuje przebudowę ulicy Krzywoustego wraz z zagospodarowaniem rynku, a druga budowę węzła przesiadkowego Wrocław-Psie Pole.

 

Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, przebudowa ulicy Krzywoustego, wraz z budową ronda i rewitalizacją rynku, zakończy się dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku.

 

Wykonawca, firma Skanska, zobowiązał się jednak, że już w tym roku zostanie zakończony remont samej tylko ulicy Krzywoustego (od skrzyżowania z aleją Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ulicą Gorlicką), która po remoncie ma być przejezdna dla autobusów komunikacji miejskiej i kierowców dojeżdżających do posesji.

 

Całkowity koszt inwestycji wykonywanej przez Skanskę to prawie 21 mln złotych, znaczną część kosztów pokryje miasto (16 mln), a resztę wrocławskie MPWiK. Oprócz drogi wykonawca przebuduje też m.in. chodniki, oświetlenie uliczne i kanalizacją deszczową.

 

Pod koniec lipca miała zakończyć się budowa węzła przesiadkowego Wrocław-Psie Pole, ale z powodu braku odpowiednich dokumentów roboty potrwają co najmniej do połowy września.

 

– Prace przy budowie parkingu już trwają, ale budowa węzła autobusowego nie może się rozpocząć, bo brakuje decyzji będącej odpowiednikiem pozwolenia na budowę. Jeśli decyzja zostanie wydana przez wydział architektury i budownictwa UM, wykonawca jeszcze w sierpniu będzie mógł przystąpić do budowy, tak aby uruchomienie parkingu P&R nastąpiło we wrześniu – tłumaczy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Zadaniem parkingu typu park & ride, czyli parkuj i jedź,  jest zmniejszenie ruchu w tej części miasta. Pomysłodawcy liczą na to, że mieszkańcy będą dojeżdżać do parkingu samochodem, a potem przesiądą się w komunikację miejską. W tym celu zmodernizowane będą przystanki i otwarty zostanie niewielki parking dla rowerów. Wykonawcą węzła jest Przedsiębiorstwo Drogowe Zbigniew Ziajka.

 

mk

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

165 000 PLN

Przytoń

11000.00 m2

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Ile kosztują lokale usługowe na terenie osiedli?

W których inwestycjach mieszkaniowych dostępne są powierzchnie handlowo-usługowe? W jakich cenach można je kupić? Ofertę rynkową sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl     Mirosław ...

Czytaj dalej »