Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

[Wrocław] Budowa hotelu sieci B&B Hotels w centrum miasta


Polska

2012-08-14

Budowa hotelu sieci B&B Hotels przy ulicy Piotra Skargi 24-28 ruszyła w pierwszych dniach kwietnia. Pierwotnie obiekt miał być gotowy na czas Euro 2012, ale w wyniku protestu mieszkańców pobliskiej kamienicy, start budowy znacznie się opóźnił.

 

– Generalny wykonawca wszedł już na teren budowy obiektu we Wrocławiu i rozpoczęły się pierwsze prace, na razie przygotowawcze. Uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę oraz ugodę ze wspólnotą mieszkaniową, która sąsiaduje z terenem budowy – powiedział doradca zarządu B&B Hotels Polska, Krzysztof Potocki.

 

Niedawno na budowie pojawił się pierwszy żuraw. Zakończenie inwestycji wyznaczono na III kwartał przyszłego roku. Wykonawcą obiektu jest firma budowlana RD bud, projekt architektoniczny powstał w pracowni Arbapol. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 27 mln złotych.

 

W sześciokondygnacyjnym obiekcie powstającym przy Piotra Skargi zaplanowano 140 pokoi głównie jedno- i dwuosobowych. W hotelu znajdzie się również sala śniadań i kilka lokali przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, a w parkingu podziemnym będzie mogo być zaparkowanych 19 pojazdów. 

 

Największym atutem powstającego hotelu jest lokalizacja. Bliskość Rynku i Dworca Głównego sprawia, że inwestycja francuskiej firmy stwarza doskonałe perspektywy na zdobycie wielu klientów. Dwugwiazdkowy hotel powstający w tej okolicy ma w założeniu inwestora obsługiwać klienta zarówno biznesowego, jak i turystów, chcących mieszkać blisko centrum w lokalu o nieco mniejszym standardzie, ale za mniejszą cenę.

 

Jak dotychczas firma B&B Hotels Polska, będąca częścią francuskiej B&B Hotels, budowała swoje obiekty w Toruniu i Warszawie. Inwestycja we Wrocławiu będzie trzecią na terenie naszego kraju, ale nie ostatnią. Firma ma bowiem ambicje wejść na polski rynek z dużym impetem i stworzyć sieć kilkunastu hoteli pod jedną marką, tak jak we Francji czy w Niemczech.

 

mk

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

4 350 000 PLN

Gdynia

179.00 m2

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości komercyjne – inwestycje w Polsce nabierają tempa

      Polska stała się atrakcyjnym rynkiem z możliwością dywersyfikacji ryzyka dla zagranicznych inwestorów. Napływ nowego kapitału sprawia, że to inwestycje ...

Czytaj dalej »