Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

950 000 PLN

Kraków

103.00 m2

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

[Wrocław] Aquarius Business House – ruszył drugi etap budowy


Polska

2012-08-10

Wraz z początkiem czerwca ruszył drugi etap budowy biurowca Aquarius Business House. Obiekt powstaje na skrzyżowaniu ulicy Swobodnej i Borowskiej. Docelowo będzie się składał z dwóch 7-kondygncyjnych budynków, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 25 tysięcy mkw. Pierwszy etap inwestycji zakończy się w listopadzie.

 

Aquarius Business House będzie obiektem multifunkcjonalnym – oprócz biur znajdą się w nim również bary, restauracje, fitness club i przychodnia medyczna. W parkingu podziemnym zaplanowano 97 miejsc postojowych. Drugi etap inwestycji zakończy się w III kwartle 2013 roku.

 

Inwestorem biurowca jest Echo Investment S.A., które na realizację drugiego etapu projektu dostało kredyt od Alior Bank S.A. w wysokości 93,3 mln złotych.

 

– Alior Bank to nasz nowy partner. Cieszymy się, że zaczynamy naszą współpracę od tak ciekawego projektu jak Aquarius Business House. Szczególnie, że ze względu na bardzo dobrą lokalizację i rangę pozyskanych najemców, zainteresowanie finansowaniem tej inwestycji spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Alior Bank w tym procesie okazał się pewnym i skutecznym partnerem i mamy nadzieję na współpracę przy kolejnych projektach – powiedział dyrektor Działu Finansowania Echo Investment, Grzegorz Iwański.

 

Lokale w biurowcu cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak dotychczas powierzchnie biurowe wynajęła firma Tieto Poland i PriceWaterhouseCoopers. Kilka dni temu na wynajem 1200 mkw. zdecydowała się także międzynrodowa firma z branży IT – AXIT Sp. z o.o.

 

Aquarius Business House to kolejna już inwestycja Echo Investment S.A. we Wrocławiu. Oprócz stolicy Dolnego Śląska spółka zrealizowała na terenie Polski kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych, hotelowych, biurowych i handlowych. Do najbardziej znanych należy Biurowiec Tryton w Gdańsku, Galeria Veneda w Łomży czy osiedle Przy Słowiańskim Wzgórzu we Wrocławiu.

 

Wykonawcą biurowca Aquarius Business House jest Eiffage Budownictwo Mitex S/A. Koncepcja architektoniczna kompleksu powstała w pracowni Arcad z Kielc.

 

mk

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

9 751 500 PLN

Zalesie Górne

216700.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

850 000 PLN

Szczecin-Chojna-Rurka

100000.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami spada?

Ostatnie dane rynkowe mówią, że sprzedaż nowych mieszkań spada. Czy deweloperzy zauważają mniejsze zainteresowanie zakupem lokali wśród klientów? Czy liczba ...

Czytaj dalej »