Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

[Wrocław] Aquarius Business House – ruszył drugi etap budowy


Polska

2012-08-10

Wraz z początkiem czerwca ruszył drugi etap budowy biurowca Aquarius Business House. Obiekt powstaje na skrzyżowaniu ulicy Swobodnej i Borowskiej. Docelowo będzie się składał z dwóch 7-kondygncyjnych budynków, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 25 tysięcy mkw. Pierwszy etap inwestycji zakończy się w listopadzie.

 

Aquarius Business House będzie obiektem multifunkcjonalnym – oprócz biur znajdą się w nim również bary, restauracje, fitness club i przychodnia medyczna. W parkingu podziemnym zaplanowano 97 miejsc postojowych. Drugi etap inwestycji zakończy się w III kwartle 2013 roku.

 

Inwestorem biurowca jest Echo Investment S.A., które na realizację drugiego etapu projektu dostało kredyt od Alior Bank S.A. w wysokości 93,3 mln złotych.

 

– Alior Bank to nasz nowy partner. Cieszymy się, że zaczynamy naszą współpracę od tak ciekawego projektu jak Aquarius Business House. Szczególnie, że ze względu na bardzo dobrą lokalizację i rangę pozyskanych najemców, zainteresowanie finansowaniem tej inwestycji spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Alior Bank w tym procesie okazał się pewnym i skutecznym partnerem i mamy nadzieję na współpracę przy kolejnych projektach – powiedział dyrektor Działu Finansowania Echo Investment, Grzegorz Iwański.

 

Lokale w biurowcu cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak dotychczas powierzchnie biurowe wynajęła firma Tieto Poland i PriceWaterhouseCoopers. Kilka dni temu na wynajem 1200 mkw. zdecydowała się także międzynrodowa firma z branży IT – AXIT Sp. z o.o.

 

Aquarius Business House to kolejna już inwestycja Echo Investment S.A. we Wrocławiu. Oprócz stolicy Dolnego Śląska spółka zrealizowała na terenie Polski kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych, hotelowych, biurowych i handlowych. Do najbardziej znanych należy Biurowiec Tryton w Gdańsku, Galeria Veneda w Łomży czy osiedle Przy Słowiańskim Wzgórzu we Wrocławiu.

 

Wykonawcą biurowca Aquarius Business House jest Eiffage Budownictwo Mitex S/A. Koncepcja architektoniczna kompleksu powstała w pracowni Arcad z Kielc.

 

mk

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

4 350 000 PLN

Gdynia

179.00 m2

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Pod jakim znakiem upłynął rok 2018 w mieszkaniówce?

Jakie główne tendencje rynkowe zarysowały się w segmencie mieszkaniowym w 2018 roku? Co najbardziej rzutowało na działalność deweloperów? Sondę prezentuje serwis ...

Czytaj dalej »