Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 100 000 PLN

Wrocław

303.00 m2

1 485 000 PLN

Lublin - RUDNO 21140

365.00 m2

[Wrocław] Centrum Południowe coraz bliżej?


Polska

2012-08-03

Kilka lat temu, na działce przy ulicy Gwiaździstej, między budynkiem Poltegoru a Hotelem Wrocław, miał powstać Apartamentowiec Centrum Południowe. Działkę pod inwestycję o powierzchni 180 tys. mkw. kupiła hiszpańska firma GP Investment za niespełna 370 mln złotych.

 

Inwestycja zapowiadała się ciekawie, ale ostatecznie przez następne kilka lat na działce przeznaczonej pod budowę nic nie powstało. W międzyczasie zniknął Poltegor, na jego miejscu stanął Sky Tower, a tuż obok ING Real Estate Development zbudował Apartamentowiec Thespian.

 

Ostatnie informacje wskazują jednak na to, że sytuacja może ulec zmianie. Na budowie pojawili się robotnicy prowadzący prace przygotowawcze i pogłębiający wykop pod budowę fundamentów. Być może jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa apartamentowca.

 

Pierwotnie inwestor miał w planach budowę apartamentowca, dwóch wieżowców mieszkalnych o wysokości około 110 metrów, a więc o połowę niższych niż Sky Tower, a także kilkukondygnacyjnego hotelu.

 

Nie wydaje się jednak, aby GP Investment zdecydował się na tak odważne posunięcie, jakie pierwotnie miał w planach. Prawdopodobnie na początku powstanie tylko jeden 50 metrowy budynek i galeria handlowa. Bardzo możliwe, że hiszpański deweloper zdecyduje się na współpracę z jednym z inwestorów, którzy chcieli kupić tę działkę kilka lat temu. Do wyboru są znaczące marki: Echo Investment, LC Corp i TriGranit.

 

mk

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

1 295 000 PLN

Kazimierz Dolny

240.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

35 000 PLN

KOTKOWO

684.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Lokale usługowe dają większy zysk z najmu niż mieszkania

W nowych osiedlach oferowanych jest coraz więcej lokali usługowych. Nie brakuje na nie chętnych, bo przynoszą większy dochód z najmu, niż mieszkania     Brak ...

Czytaj dalej »