Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

850 000 PLN

Szczecin-Chojna-Rurka

100000.00 m2

[Wrocław] Skanska postawi biurowiec przy Szczytnickiej


Polska

2012-08-03

Skanska Property Poland postawi biurowiec Green Day przy ulicy Szczytnickiej 9. Budowa ruszyła w II kwartale 2012 roku i, sądząc po tempie prac, zakończy się – zgodnie z zapowiedziami dewelopera – wraz z początkiem 2014 roku. Koszt inwestycji wyniesie 33 mln złotych.

 

Obiekt będzie się składał z siedmiu kondygnacji, na pierwszej znajdą się pomieszczenia handlowe-usługowo, a na pozostałych siedmiu – powierzchnia biurowa. Oprócz tego, do dyspozycji najemców inwestor odda dwupoziomowy parking podziemny na 218 miejsc oraz naziemny parking dla rowerów wraz z przebieralniami dla rowerzystów. Całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie 15 930 mkw.

 

Skanska Property Poland jest deweloperem powierzchni biurowych, działającym w ramach Grupy Skanska już od początku lat 90. Początkowo firma inwestowała tylko w Warszawie, ale z czasem przeniosła się także do innych miast: Poznania, Katowic, Trójmiasta i Wrocławia. Inwestor wyraźnie upodobał sobie stolicę Dolnego Śląska. Green Day będzie jego trzecią inwestycją. Pierwszą był biurowiec Grunwaldzki Center znajdujący się na Placu Grunwaldzkim i oddany do użytku w 2009 roku, a drugą  kompleks biurowy Green Towers przy ul. Strzegomskiej.

 

– Rozpoczynamy kolejną inwestycję biurową we Wrocławiu […]. Nowe powierzchnie biurowe, które oferujemy, szybko znajdują najemców. Green Day to świetny projekt, który dobrze wpisuje się w charakter okolicy, a jego atutem oprócz lokalizacji będą nowoczesne rozwiązania minimalizujące wpływ budynku na środowisko i zapewniające najemcom komfortowe warunki pracy – powiedział dyrektor regionalny Skanska Property Poland, Marcin Łapiński.

 

W biurowcu zostanie zastosowany szereg nowoczesnych, "zielonych" rozwiązań. Inwestor planuje zamontowanie energooszczędnego systemu oświetlenia oraz czujników ruchu, które będą sterowały oświetleniem w częściach wspólnych całego kompleksu. Oprócz tego, w kompleksie zastosowany zostanie system daylight control dbający o dostosowanie natężenia światła wewnątrz budynku w zależności od ilości światła naturalnego, które dostaje się do niego z zewnątrz. Powietrze w pomieszczeniach będzie nawilżane mgłą wodną, zaś ciepło pochodzące z biur wykorzystane zostanie do ogrzania garaży.

 

Kolejną innowacją jest użycie systemu free cooling, polegającego na wykorzystaniu zimnego powietrza z zewnątrz do ochłodzenia budynku w upalne dni. Do budowy kompleksu deweloper wykorzysta materiały pochodzące z recyklingu i przyjazne środowisku.

 

Green Day został zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektową. Rozwiązania technologiczne zastosowane przez inwestora są kontynuacją jego "zielonej" strategii stosowanej przy okazji budowy biurowców Green Corner w Warszawie i Green Horizon w Łodzi.

 

– Nazwy te nie tylko odzwierciedlają zaangażowanie Skanska w ideę zrównoważonego budownictwa, ale jednocześnie odnoszą się do cech naszych projektów, które nazywamy zielonymi biurowcami, czyli z rozwiązaniami przyjaznymi środowisku – mówi Jakub Zagórski, menadżer ds. komunikacji i marketingu w Skanska Property Poland.

 

mk

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości komercyjne – inwestycje w Polsce nabierają tempa

      Polska stała się atrakcyjnym rynkiem z możliwością dywersyfikacji ryzyka dla zagranicznych inwestorów. Napływ nowego kapitału sprawia, że to inwestycje ...

Czytaj dalej »