Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

[Warszawa] Carte blanche dla Adventure World Warsaw Park


Polska

2012-06-13

Pod koniec maja uchwalono plan dla terenu, na którym ma powstać obiekt. Następnie, po jego zatwierdzeniu, spółka złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. Decyzja ma zostać wydana najwcześniej pod koniec czerwca. Wielkie otwarcie parku rozrywki zaplanowano na jesień 2014 r.

 

Międzynarodowa spółka Las Palm planuje w październiku 2014 r. otworzyć pod Warszawą park Adventure World Warsaw. Inwestycja powstanie na 240 ha gruntu w okolicy wsi Tłuste i Chlebnia. Będzie to pierwszy park tematyczny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ten kompleks rozrywkowy standardem ma dorównać Alton Towers i Disneylandowi.

 

Park powstanie w doskonałej lokalizacji, 30 min. jazdy pociągiem od Warszawy, w prężnie rozwijającej się gminie Grodzisk Mazowiecki. Dogodny dojazd do niego zapewni, zarówno linia kolejowa PKP i WKD, jak również autostrada A2 oddana do użytku pod koniec maja. Położenie i dostępność komunikacyjna są niewątpliwymi atutami gminy, a dzięki inwestycji zostaną one w pełni wykorzystane.

 

– O wyborze Grodziska Mazowieckiego zdecydowało kilka czynników, w tym stan infrastruktury i nastawienie lokalnych władz oraz społeczeństwa – mówi przedstawiciel spółki Las Palm, Sebastian Barbasiewicz.

 

Na terenie obejmującym 240 ha powstanie nie tylko park rozrywki, ale również dwa hotele, park wodny, restauracje, kina i sklepy, wszystko czynne przez cały rok. Hotele mają przyciągnąć turystów, którzy są skłonni pozostać tu więcej niż jeden dzień. Poprzez swoje położenie Grodzisk Mazowiecki stanowi idealne miejsce do wypoczynku weekendowego. Inwestor realizujący projekt zakłada, że odwiedzający spędzą kilka dni w Adventure World Warsaw Park, zaś wszelkie atrakcje poboczne mają się do tego przyczynić.

 

Władze sprzyjają przedsięwzięciu. – Park Adventure World Warsaw będzie służył temu i przyszłym pokoleniom, da ludziom szansę na lepsze życie – przekonuje sam burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.

 

Ratusz liczy na wymierne korzyści płynące z inwestycji  rozwój gminy, wzrost wpływów podatkowych do budżetu i powstanie nowych miejsc pracy. Otwarcie parku rozrywki przyczyni się do rozwoju gminy pod względem turystycznym i gospodarczym. Turystyka w Grodzisku Mazowieckim nie przynosiła dotychczas znaczących dochodów, to może się szybko zmienić. Duża inwestycja w regionie przyciągnie również nowych inwestorów do miasta. Zaś władze grodziskiego ratusza powinny podejmować działania w kierunku ułatwiania potencjalnym inwestorom aktywności biznesowych na terenie gminy.

 

Plany międzynarodowej spółki, mającej siedzibę w Luksemburgu, należy określić jako mocno zaawansowane. Do tej pory, według sekretarza ratusza Jana Pazio konsorcjum wydało 140 mln na prace związane z projektem. Samorząd gminy prężnie działa, aby umożliwić spółce jak najszybsze rozpoczęcie budowy. Zagraniczny inwestor wspólnie z grodziskim samorządem składał dwukrotnie wniosek do  Ministerstwa Rolnictwa o przekwalifikowanie gruntów przeznaczonych pod inwestycję. Batalia była trudna, ponieważ część terenu posiadała wysoką klasę gleby. Ostateczną decyzję podjęto w końcu na korzyść inwestora, ale opóźniło to znacząco termin budowy kompleksu.

 

Pod koniec maja rada miejska uchwaliła zmiany w studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego oraz plan dla terenu, na którym ma powstać obiekt. Umożliwiło to złożenie przez spółkę wniosku o pozwolenie na budowę. Decyzja ma zostać wydana najwcześniej pod koniec czerwca. Inwestor sądzi, że uda się rozpocząć prace budowlane z końcem lipca. Obecnie spółka Las Palm wykupuje grunty pod budowę. Według Petera Jana Muldera, prezesa firmy Las Palm, za dwa lata, wraz z uroczystym otwarciem Adventure World Warsaw Park, pojawią się tłumy turystów w Grodzisku. – W pierwszej fazie projektu Adventure World Warsaw odwiedzać nas będzie rocznie około 2 mln osób – przekonuje Mulder.

 

Anna Sotek

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

599 000 PLN

Kraków

61.63 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nowy biurowiec we Wrocławiu. Zobacz Skarbowców 115

T Deweloper kończy budowę nowoczesnego budynku dla biznesu we Wrocławiu. Już w nowym roku właściciele lokali otrzymają do nich klucze. Biurowiec od początku cieszył się dużym ...

Czytaj dalej »