Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

[Kraków] Czekamy na Eurogości!


Polska

2012-05-17

Hotelarze ze stolicy Małopolski zacierają ręce w oczekiwaniu na turystów, którzy już za niecały miesiąc zagoszczą w ich obiektach, aby móc uczestniczyć w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej EURO 2012. Kraków ma największą bazę hotelową w Polsce, na którą składa się 137 obiektów (w tym 10 pięciogwiazdkowych). Warto zatem sprawdzić, gdzie jest najtaniej, a gdzie najdrożej.

 

Nie tak dawno Orbis otworzył w Krakowie dwa hotele klasy ekonomicznej – Ibis i Ibis Budget. Oba obiekty mają 302 pokoje i mogą przyjąć ponad 600 gości. Warto odnotować, że obydwa już w dwa dni po otwarciu miały 100-proc. obłożenie.

 

– To m.in. zasługa lokalizacji. Hotele położone są w najbliższym sąsiedztwie dworca kolejowego. Wprost z recepcji schodzi się na peron, z którego odjeżdża pociąg do portu lotniczego w Balicach. Jeszcze trwały prace wykończeniowe, a goście już stukali w szybę i pytali o noclegi – mówi, w rozmowie z jednym z lokalnych dzienników, Małgorzata Kalinowska-Klimek, dyrektor zarządzająca kompleksem.

 

W Orbisie pierwsze rezerwacje na czas mistrzostw pojawiły się w grudniu 2011 roku. Mimo że w stolicy Małopolski nie będą odbywać się mecze, pod Wawelem zamieszkają reprezentanci Anglii, Holandii oraz Włoch. W ślad za nimi podążą tłumy dziennikarzy oraz kibiców, którzy chcą być jak najbliżej swojej drużyny.

 

Jak przyznają eksperci, fani piłki nożnej (władze spodziewają się ok. 100 tys. gości) będą rezerwować miejsca w krakowskich hotelach dopóki ich ukochana ekipa będzie walczyć w turnieju o mistrzostwo. Alternatywą dla drogich, jak na polskie warunki, hoteli i hosteli miała być specjalna strefa noclegowa. Miejsce w dwuosobowym namiocie miało kosztować 176 zł za dobę od osoby, a w cenę wliczono śniadanie i dwa piwa. Natomiast namiot na wyłączność to przyjemność o wartości 222 zł. Ostatecznie organizatorzy nie zdecydowali się na organizację tego typu strefy, a rzesza kibiców szukających taniego noclegu na czas mistrzostw została skazana na prywatne kwatery bądź droższą wersję noclegu w hotelach.

 

Krakowski hotel Unicus na czas Mistrzostw proponuje pakiet EURO 2012. W jego skład wchodzi wspólne oglądanie meczów na dużym ekranie w zabytkowych podziemiach baru i pyszne zakąski. Pakiet zawiera przede wszystkim 2 noclegi w komfortowym pokoju, bogate śniadania w formie bufetu szwedzkiego, pobyt w saunie z widokiem na ul. Floriańską oraz specjalny pakiet kibica, czyli zestaw barowy do meczu, składający się z dużego piwa oraz drobnych przekąsek. Cena pakietu w pokoju jednoosobowym to koszt rzędu 990 zł za 2 doby, natomiast w pokoju dwuosobowym – 1300 zł za 2 doby.

 

Dość sporo liczy sobie za dobę hotel Pod Różą, gdzie w luksusowym apartamencie przyjdzie nam zapłacić za 1600 zł dobę. Jednak najdrożej, bo blisko 3,5 tys. zł, trzeba zapłacić za apartament Wawel w Sheratonie (cena na 16.05.2012 r.). Tego samego dnia za pobyt podczas Mistrzostw w hotelu Radisson Blu należy za dobę wpłacić 1,900 zł. Najdroższe krakowskie hotele jednak nie są w stanie podać ostatecznej ceny obowiązującej podczas Mistrzostw, bowiem jest ona uzależniona od obłożenia.

 

Alternatywą dla drogich hoteli jest nocleg w hostelach. W Giraffe w czasie Mistrzostw nocleg dla dwóch osób kosztuje ok. 300 zł za dobę. Natomiast w Pokojach gościnnych Trzy Kafki można spędzić noc już za 80 zł. Jednym z najtańszych miejsc noclegowych jest camping Smok, gdzie za 2 osoby oraz auto + namiot można usłyszeć cenę 77 zł za dobę. Trzeba jednak dodać, że nocleg w Krakowie można znaleźć za jeszcze mniejsze pieniądze – poprzez tzw. pocztę pantoflową. Prywatne kwatery można wynająć już od 25 zł za dobę.

 

Zapewne na obniżkę krakowskich cen wpłynie oddanie do użytku kolejnych miejsc noclegowych: – Czterogwiazdkowy Pantheon mający 170 miejsc przy ul. Nowohuckiej oraz tej samej klasy hotel Gromady z 230 pokojami przy ul. Orzechowej w Borku Fałęckim. W przyszłym roku planowane jest też otwarcie Hilton Garden Inn czy Puro – wylicza Andrzej Szafrański redaktor naczelny miesięcznika "Hotelarstwo". 

 

Michał Gniadek

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Pod jakim znakiem upłynął rok 2018 w mieszkaniówce?

Jakie główne tendencje rynkowe zarysowały się w segmencie mieszkaniowym w 2018 roku? Co najbardziej rzutowało na działalność deweloperów? Sondę prezentuje serwis ...

Czytaj dalej »