Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

690 000 PLN

Maszewo

225.00 m2

165 000 PLN

Olsztyn

35.60 m2

[Warszawa] Złota 44 - nowy symbol stolicy


Polska

2012-02-27

Unikatowa inwestycja firmy Orco Property Group, to apartamentowiec, położony w samym centrum Warszawy. Wieżowiec, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, stał się nowym symbolem luksusu zarówno w dziedzinie architektury, budownictwa, projektowania wnętrz jak i udogodnień oraz wizytówką rozwijającej się Polski.

 

Na początku lutego 2012 r. zostało ukończone ostatnie, 54 piętro budynku. Cała konstrukcja inwestycji ma już prawie 190 metrów wysokości. Finalnie ma ona urosnąć do 192 metrów, co sprawi, że będzie najwyższym wieżowcem o charakterze rezydencjalnym w Polsce.

 

Budynek przy Złotej to 251 apartamentów o powierzchni od 61,6 m2 do 374,3 m2. Ceny za m2 kształtują się tu od 23 tys. zł do nawet 42 tys. zł. Do tej pory właścicieli znalazła ok. 1/3 dostępnych lokali, a inwestor jest przekonany, że rytm sprzedaży pozostałych 2/3 będzie bardzo szybki. Nicolas Tommasini, wiceprezes zarządu oraz dyrektor finansowy Orco Property Group w wywiadzie dla Gazety Finansowej zdradził: - Spodziewam się, że od momentu wykończenia wszystkich mieszkań w budynku 75 – 80 proc. zostanie sprzedanych.Domykamy właśnie sprzedaż poszczególnych apartamentów i co jest ciekawe nie tych najtańszych, ale właśnie tych najdroższych.  Pierwsi właściciele będą mogli wprowadzić się do swoich mieszkań na początku 2013 r.

 

Budynek został zaprojektowany przez Daniela Libeskinda – światowej sławy architekta polskiego pochodzenia. Nowoczesny kształt Złotej 44, w intencji wizjonera, ma wprowadzić Warszawę w nowy XXI wiek. Projekt jest zgodny z najbardziej wymagającymi normami ochrony środowiska i standardami technologicznymi. Szklany Żagiel posiadać będzie potrójnie przeszklone fasady, zapewniające maksymalną oszczędność energii w całym budynku oraz absolutne wycieszenie hałasów z zewnątrz. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Deweloper planuje ukończyć prace związane z fasadą do lipca 2012 r. tak, aby zagraniczni goście przyjeżdżający do Polski na EURO mogli oglądać nowy wizerunek centrum Warszawy.

 

W inwestycji zaprojektowano pięć nowych aranżacji wnętrz. Poszczególne style powstały pod wpływem inspiracji motywami azjatyckimi, Art Deco oraz minimalizmem. Apartamenty pokazowe na 20 piętrze będą gotowe do zwiedzania już w kwietniu 2012 r.

 

Złota 44 zapewni swoim mieszkańcom luksus niedostępny do tej pory w Europie Środkowo – Wschodniej. Dzięki dostępnym usługom oraz doskonałej lokalizacji stwarza możliwość poznania w stolicy Polski komfortu spotykanego do tej pory w miastach takich jak Londyn, Dubaj czy Nowy Jork. Inwestycja wprowadzi do miasta nowy styl życia poprzez zastrzeżoną wyłącznie do użytku mieszkańców całodobową obsługę concierge, klub – przeznaczony do prywatnych spotkań i przyjęć, piętro rekreacyjne z basenem, saunami i drewnianym tarasem czy system HMS – panel dotykowy, umożliwiający zarządzanie wszystkimi udogodnieniami i usługami w budynku.

 

Tak duży projekt stanowi ogromne wyzwanie budowlane, a także finansowe. Szybkie tempo prac na budowie i ich płynność, możliwe są dzięki współpracy z solidnymi podwykonawcami na czele z włoskim generalnym wykonawcą INSO CCC. Jednak jak podkreślił na ostatniej konferencji prasowej Orco Property Group Gabriel Lahiani, dyrektor zarządzający ds. relacji inwestycji firmy: – Złota 44 jest to apartamentowiec realizowany w 100 proc. przez polskich podwykonawców. Jest to bardzo znaczące, że tak trudny w wykonaniu budynek, jeden z najwyższych wieżowców w Europie budowany jest właśnie przez polskich przedsiębiorców. Inwestycja, stanowiąca ikonę nowej Warszawy, zapewnia najwyższy standard, jaki znajdziemy w Paryżu czy Frankfurcie.

 

Inwestorowi udało się zwalczyć wiele przeszkód takich jak opóźnienie zezwolenia na budowę czy roszczenia grupy mieszkańców sąsiadujących ze Złotą 44 kamienic. – Osiągnęliśmy naprawdę wiele – od początku zeszłego roku, utrzymując stałe tempo, wznieśliśmy aż 36 pięter, Bank Pekao S.A. potwierdził 100 proc. finansowania inwestycji, a zwieńczeniem naszych sukcesów była decyzja sądu potwierdzająca ważność pozwolenia na budowę – powiedział Jean-Francois Ott, prezes zarządu oraz założyciel Orco Property Group.

 

Grażyna Stefańska

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

235 000 PLN

OLSZTYN

43.90 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Lokale usługowe dają większy zysk z najmu niż mieszkania

W nowych osiedlach oferowanych jest coraz więcej lokali usługowych. Nie brakuje na nie chętnych, bo przynoszą większy dochód z najmu, niż mieszkania     Brak ...

Czytaj dalej »