Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

[Kraków] „Rodzina na swoim” i inne propozycje deweloperów


Polska

2012-02-13

W odpowiedzi na trudną sytuację społeczno-gospodarczą na rynku nieruchomości w 2007 r. pojawił się rządowy program „Rodzina na swoim”. Dofinansowanie kredytów mieszkaniowych ze środków pieniężnych Banku Gospodarstwa Krajowego wzmocnić ma sektor budownictwa mieszkaniowego, a tym samym spełnić oczekiwania odbiorców – przyszłych mieszkańców.

 

Zastój w segmencie zarządzania i obrotu nieruchomościami wywołał reakcję ze strony mechanizmu rządowego, jaką stał się właśnie program „Rodzina na swoim”.

Dla kogo?

Rządowy program „Rodzina na swoim” ma na celu ułatwienie zakupu mieszkania, jak sama nazwa wskazuje, rodzinom. Środki finansowe z budżetu państwa, jako dodatkowe źródło finansowania zakupu mieszkania lub budowy i zakupu domu, przeznaczone są dla małżeństw oraz osób samotnie wychowujących dzieci.

W przypadku małżeństw nie stanowi kryterium staż związku ani posiadanie dzieci. Z programu mogą skorzystać osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno małoletnie lub uczące się dziecko do 25 roku życia.

Takie posunięcie ze strony rządu miało na celu rozwój rynku mieszkaniowego w tej grupie odbiorców. Udostępnione rozwiązanie w postaci dopłaty do kredytu mieszkaniowego udzielane jest  w polskich złotych.

Dopłaty ze środków publicznych Banku Gospodarstwa Krajowego wypłacane są w ciągu 8 lat i obejmują ok. połowy wartości raty kredytu. W regulaminie korzystania z programu określone zostały minimalne ceny metra kw. nieruchomości, do których można było ubiegać się o rządowe wsparcie.

Jak to wygląda w Krakowie?

W Krakowie „Rodzinę na swoim” wdrażają m.in. deweloperzy tacy jak: Wawel Service, Activ Investements, IMS Budownictwo, Gant Development czy Sol&Art. Wawel Service do tej grupy docelowej skierował inwestycje przy ul. Halszki i ul. Borkowskiej. Projekty wyróżnia nie tylko nowoczesne budownictwo, ale również dobra lokalizacja – przyjazna i skomunikowana z pozostałymi częściami miasta, często zasługująca wręcz na określenie mianem kameralnej. Sami deweloperzy oprócz realizacji „Rodziny na swoim” proponują inne atrakcyjne możliwości zakupu, jak Gant Development w promocji pt. „Podaj swoją cenę”.

Przykładem niech będzie tu też Sol&Art, który zaproponował swoje realizacje na osiedlach Ogród Płaszów i Nowe Kliny. Obie inwestycje oddane zostaną w pierwszych dwóch kwartałach 2013 r. Jest to budownictwo nowe, funkcjonalne i luksusowe, a przede wszystkim – wychodzące naprzeciw swoim przyszłym mieszkańcom dzięki propozycji „Rodzina na swoim”.

Ogród Płaszów sam deweloper reklamuje bardzo zachęcająco:

„Dwa budynki o wysokości do 6 pięter, rozplanowane na nieregularnym kształcie litery E. Niebanalna bryła obiektów, wzbogacona licznymi uskokami i załamaniami elewacji, przestronnymi tarasami na ostatnich kondygnacjach, dachami pokrytymi roślinnością ekstensywną oraz stylowymi wykończeniami nadaje całości lekki, elegancki i wyrafinowany wygląd, wyróżniający naszą inwestycję pośród konkurencji”.

Mimo, że program „Rodzina na swoim” nie cieszył się początkowo dużym zainteresowaniem, to powoli zyskał zaufanie odbiorców. Korzyści na rynku nieruchomości odnoszą przecież nie tylko deweloperzy, ale i pośrednicy.

 

Aneta Pawłowska

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości komercyjne – inwestycje w Polsce nabierają tempa

      Polska stała się atrakcyjnym rynkiem z możliwością dywersyfikacji ryzyka dla zagranicznych inwestorów. Napływ nowego kapitału sprawia, że to inwestycje ...

Czytaj dalej »