Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

[Nowy Sącz] Park Technologiczny MMC Brainville


Polska

2012-02-02

Park Technologiczny MMC Brainville powstaje na bazie projektu z 2006 r. – Miasteczka Multimedialnego przy nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University (WSB-NLU).

Projekt Parku Technologicznego MMC brainville jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wykorzystane środki pochodzą z Działania 5.3 „Wspieranie ośrodków innowacyjności. Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”. Wartość dofinansowania wynosi 94,9 mln zł.

Inwestycja Park Technologiczny MMC Brainville oddana zostanie we wrześniu 2012 r., MMC Brainville oficjalnie przedstawiony został na konferencji prasowej czerwcu 2011 r. Projekt Miasteczka Multimedialnego, z którego wyodrębnił się Park Technologiczny MMC Brainville (z ang. mutimedial city), zakłada powstanie przestrzeni nie tylko do pracy, ale także badań, nauki i rozwoju dla branży nowoczesnych technologii i multimediów.

Park Technologiczny tworzy centrum badawczo-rozwojowe, gdzie znajdują się biura, pracownie i laboratoria. Wychodzi naprzeciw naukowcom, stwarzając możliwość realizacji projektów naukowych, które powstają w oparciu o multimedia. Koncentracja wokół tematów technologii mobilnych, animacji komputerowej i gier komputerowych zachęca przedsiębiorców, naukowców i programistów do kreatywnych działań. MMC Brainville ma stać się przestrzenią przyjazną i umożliwiającą rozwój technologii internetowych, wykorzystanie multimediów w marketingu, reklamie oraz e-learningu.

MMC Brainville udostępnia już powierzchnię biurową dla najemców. Wyboru można dokonać pomiędzy pięcioma kategoriami usług, którymi są: nowoczesne zaplecze biurowe i konferencyjne, zaplecze laboratoryjne, dostęp do wiedzy, dostęp do finansowania, a także platforma relacji nauki z biznesem.

Szacunkowo zakłada się, że do czasu oddania inwestycji we wrześniu 2012 r. zajęte zostanie 80 proc. powierzchni biurowej. Ponadto w MMC Brainville oddane do użytku najemców zostaną laboratoria IT i zaplecze konferencyjne, ale też infrastruktura wspierająca - kantyna, kawiarnia, studio fitness, bank oraz miejsca parkingowe (parking naziemny i podziemny).

Cena najmu powierzchni biurowej wzbudza pewne kontrowersje, jednak jak słusznie zauważa dr Krzysztof Pawłowski, rektor WSB-NLU i jeden z pomysłodawców projektu Miasteczka Multimedialnego:

„W budynku o takim standardzie czynsz powinien wynosić 60 złotych za metr. Proszę pamiętać, że tu nie chodzi o zarobek. My musimy utrzymać te obiekty, a najemcy uzyskać dostęp nie tylko do wiedzy, ale także do najnowocześniejszego zaplecza technologicznego”.

Aneta Pawłowska

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

850 000 PLN

Szczecin-Chojna-Rurka

100000.00 m2

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

9 751 500 PLN

Zalesie Górne

216700.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości komercyjne – inwestycje w Polsce nabierają tempa

      Polska stała się atrakcyjnym rynkiem z możliwością dywersyfikacji ryzyka dla zagranicznych inwestorów. Napływ nowego kapitału sprawia, że to inwestycje ...

Czytaj dalej »