Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

89 000 PLN

Kraśnik

36.00 m2

[Wrocław] Bielany Wrocławskie - będzie rozbudowa


Polska

2012-01-19

Park Handlowy Bielany w gminie Kobierzyce już  w 2014 roku będzie większy o 140 tysięcy metrów kwadratowych. Powstanie tu około 150 nowych sklepów, na parkingu przybędzie 1500 miejsc postojowych, drogi dojazdowe zostaną zmodernizowane. Nowa inwestycja to koszt 85 milionów euro.

 

Nowe centrum powstanie na terenie przylegającym do pasażu, w którym mieści się obecnie m.in. Tesco i IKEA. Będzie budynkiem wielokondygnacyjnym. Znajdą się w nim głównie sklepy z odzieżą. Rozmowy z potencjalnymi najemcami dopiero się rozpoczęły, dlatego nie wiadomo, jakie firmy i marki się tam ulokują. Projekt przygotowuje grupa projektowa BDP. Decyzja o rozbudowie CH Bielany została podjęta po przeprowadzeniu badań na temat potrzeb klientów i obserwacji rynku dolnośląskiego przeprowadzonego przez managerów Centrum.

Ale to nie jedyne plany inwestycyjne w gminie Kobierzyce. W kwietniu, na działce między ul. Magazynową i Handlową w Bielanach Wrocławskich, ruszy budowa centrum handlowego Bielany Trade Center. Obiekt będzie podzielony na 3 części: hurtową, detaliczną i outlet. Nowe centrum będzie miało 64 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Znajdą się tam miejsca dla 700 najemców branż odzieżowych, obuwniczych, galanteryjnych, wyposażenia wnętrz.  Otwarcie obiektu planuje się na październik 2012 roku.

Rozbudowa już istniejącego centrum handlowego i powstanie nowego, to dobra wiadomość dla mieszkańców miejscowości znajdujących się w pobliżu Wrocławia, którzy licznie zjeżdżają się już teraz na weekendowe zakupy. Z pewnością ucieszy ich też fakt, że już niedługo będą mogli wybrać się również do kina. 

Pojawiają się na temat tych nowych inwestycji i sceptyczne głosy. Przeciwnicy tych planów uważają, że galerii handlowych jest już zbyt dużo. W tej chwili jest ich we Wrocławiu 12, a trzeba pamiętać o tym, że przybędzie jeszcze jedna na dolnych kondygnacjach Sky Tower we Wrocławiu. Podobne obiekty planuje się na pl. Społecznym i Dworcu Świebodzkim. Niewykluczone, że galeria stanie też w kompleksie Promenady Wrocławskie przy ul. Rychtalskiej, a pod znakiem zapytania wciąż pozostaje budowa centrum handlowego na Maślicach, w pobliżu Stadionu.


Wydaje się jednak, że poszerzenie oferty dla klientów to trafiony pomysł. Sklepy będą walczyły ze sobą o klienta, galerie o najemców. To może oznaczać znaczny spadek cen i wrocławianie o wiele mniej będą wydawali na zakupy markowych rzeczy. I, co równie ważne, w nowych obiektach handlowych przybędzie wiele nowych miejsc pracy.

Edyta Brzozowska

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

9 751 500 PLN

Zalesie Górne

216700.00 m2

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

280 000 PLN

Włoszczowa

64.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości komercyjne – inwestycje w Polsce nabierają tempa

      Polska stała się atrakcyjnym rynkiem z możliwością dywersyfikacji ryzyka dla zagranicznych inwestorów. Napływ nowego kapitału sprawia, że to inwestycje ...

Czytaj dalej »