Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

949 000 PLN

lubliniecki

232.00 m2

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

[Polska] Condohotele coraz bardziej popularne


Polska

2012-01-16

Condohotel to rodzaj inwestycji, który pojawił się na polskim rynku nieruchomości około trzech lat temu. Cóż to takiego? Condo to  obiekt zarządzany i administrowany przez zarządcę hotelowego, ale pokoje i apartamenty składające się na taki projekt należą do osób prywatnych lub firm.

 

W Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie Europy system condo od ponad 20 latjest popularnym sposobem inwestowania kapitału, a także zarządzania własnym apartamentem. Buduje się je w atrakcyjnych miejscach - miejscowościach wypoczynkowych, kurortach, dużych miastach biznesowych.
 
Inwestorzy indywidualni kupują na własność apartamenty – spędzają tam dowolną ilość czasu, a pod swoją nieobecność mogą je wynajmować. Dzięki programowi hotelowemu condo właściciel nie musi zajmować się marketingiem – robią to za niego pracownicy projektu.

Pierwsze condohotele powstały w Stanach Zjednoczonych. Szybko zorientowano się tam, że posiadanie drugiego domu to znakomite źródło zysku. Obecnie najwięcej takich inwestycji powstaje w nadmorskich kurortach Meksyku i w krajach południowej Europy.

W krajach, gdzie system ten jest bardzo popularny, condohotelami zarządzają renomowane marki hotelarskie, m.in. Four Seasons, Ritz-Carlton, Starwood, Hilton, Le Meridien, Kempinsky.

W Polsce pionierami rozwoju systemu condo są Condohotels Group oraz Condobroker Estates & Consulting. Condohotels Group we wrześniu ubiegłego roku rozpoczęła budowę pięciogwiazdkowego hotelu Holiday Park nad jeziorem Drwęckim. Znajdzie się tam 150 luksusowych pokoi i apartamentów. W standardzie zmieszczą się restauracje, kawiarnie, pomieszczenia rekreacyjne, sale konferencyjne, baseny kryte i otwarte oraz centrum SPA.

Inną, już gotową realizacją jest projekt typu condo położony nad Bałtykiem, niedaleko centrum Kołobrzegu. Powstał tam  pięciogwiazdkowy apartamentowiec Marine Hotel, położony 20 metrów od plaży. To właśnie to miejsce Duńczycy ogłosili jako bazę narodowej drużyny w piłce nożnej podczas Euro 2012 mimo, że swoje mecze rozgrywają na Ukrainie! Poza tym w Kołobrzegu już funkcjonują czterogwiazdkowy Sand Hotel (pierwszy condohotel w Kołobrzegu i Ultra Marine, plasowany na standard 5 plus.

Inny inwestor, Zdrojowa Invest, holding inwestycyjno - deweloperski i hotelarski, zamierza do 2015 roku rozpocząć pięć nowych inwestycji na łączną kwotę ok. 420 mln zł. W ten sposób chce stworzyć największą sieć condo hoteli w Polsce.

Holding wciąż rozszerza działalność o nowe projekty z systemem zarządzania wynajmem. Wkrótce ruszy budowa inwestycji w górach - Cristal Resort Szklarska Poręba - 60 apartamentów z widokiem na Szrenicę. Ponadto w ciągu najbliższych miesięcy Zdrojowa Invest rozpocznie  realizację kolejnej inwestycji apartamentowo-usługowej i turystycznej - Boulevard Ustronie Morskie - 45 apartamentów z widokiem na morze, 20 lokali usługowych przy promenadzie.

Dla kogo przeznaczone są  inwestycje typu condo? Przede wszystkim dla osób chcących ulokować pieniądze w pięknie położonej luksusowej nieruchomości najwyższej klasy, z której mogą korzystać, kiedy przyjdzie im na to ochota. Jednak, jak powszechnie wiadomo, zakup nieruchomości to inwestycja. Kupującym apartamenty w hotelach condo na całym świecie nie wystarcza perspektywa długoterminowego wzrostu wartości nieruchomości. Chcą na nich zarabiać wtedy, kiedy bezpośrednio ich nie używają. Dobrze zarządzany hotel w doskonałej lokalizacji może przynosić dochody, które warte są zachodu. Poza tym - mieć na własność swój własny apartament z widokiem na morze, w którymś z najlepszych kurortów, na którym można dodatkowo zarobić, to coś wyjątkowego. I luksusowego.


Edyta Brzozowska

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

599 000 PLN

Kraków

61.63 m2

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Przekształcenie użytkowania wieczystego – najważniejsze informacje

 Wyczekiwana ustawa dotycząca uwłaszczenia gruntów w końcu wejdzie w życie. W sierpniu 2018 r. Andrzej Duda złożył podpis pod dawno przygotowanym projektem zmian. ...

Czytaj dalej »