Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

690 000 PLN

Powidz

210.00 m2

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

[Polska] Tajemniczy klient znalazł najlepszych deweloperów


Polska

2011-12-05

Tzw. metoda mystery pozwoliła międzynarodowej firmie INTERANTIONAL SERVICE CHECK wykazać, które firmy deweloperskie w naszym kraju najlepiej obchodzą się z klientami. Pracownicy firmy mieli za zadanie wcielić się w klientów biur deweloperskich. Pod lupę wzięto 15 spółek z całej Polski.

 

Każdy z klientów testowych miał za zadanie wykonać trzy niezależne czynności: wysyłać e-maila, wykonać telefon do biura oraz odbyć wizytę bezpośrednią, wykazując zainteresowanie wskazaną inwestycją oraz mieszkaniem o ściśle określonej powierzchni. W sumie więc przeprowadzono 45 testów. W ten sposób wyłoniła się pierwsza piątka rankingu:

1. Ronson Development – 86,5%
2. SGI Baltis Sp. z o.o. – 85,3%
3. Grupa Inwestycyjna Hossa S.A. – 80,5%
4. Dom Development S.A. – 78,1%
5. Grupa Deweloperska Geo – 75,6%

 

Najlepsze wyniki spośród badanych placówek deweloperów osiągnęły:

1. Ronson Development Wrocław – 96,6%
2. Sgi Baltis Warszawa – 89,6%
3. Atal Wrocław – 88%

 

Z, co prawda ostatniego w pierwszej piątce, ale jednak wysokiego wyniku, cieszy się Grzegorz Wróbel, dyrektor sprzedaży i marketingu Grupy Deweloperskiej GEO. - Bardzo cieszy nas wysoka pozycja Geo w tym ogólnopolskim badaniu. Tym bardziej, że opiera się ono na obiektywnej metodzie mystery shopping, a więc odzwierciedla faktyczny stan i jakość obsługi klienta. Jednocześnie jest to dla nas motywacja i impuls do tego, by pracować nad jeszcze wyższą jakością obsługi w naszych biurach.

 

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji i poważnych inwestycji. Nie dziwi więc, że potencjalni nabywcy zwracają uwagę na lokalizację, standard i cenę  mieszkania, ale także na reputację dewelopera. Niezwykle konkurencyjny rynek mieszkaniowy wymusza odpowiedni standard obsługi klienta – wszak klient, który zostanie niegrzecznie potraktowany albo nie uzyska odpowiedzi na swoje pytania, najprawdopodobniej poszuka innych firm.

 

Dodajmy, że rodzimi deweloperzy ciągle mają wiele do poprawienia, bo ogólnie wyniki nie są zbyt zadowalające. Średnia osiągnięta przez badanych deweloperów uplasowała się na poziomie 72 proc. w skali jakości obsługi klienta.

 

 

M.M.

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Pod jakim znakiem upłynął rok 2018 w mieszkaniówce?

Jakie główne tendencje rynkowe zarysowały się w segmencie mieszkaniowym w 2018 roku? Co najbardziej rzutowało na działalność deweloperów? Sondę prezentuje serwis ...

Czytaj dalej »