Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

[Wrocław] Coraz więcej ofert mieszkaniowych


Polska

2011-10-10

Zgodnie z przewidywaniami analityków rynku nieruchomości, ceny powoli ale jednak spadają. Na rynku pojawia się też coraz więcej tanich mieszkań. Deweloperzy wybierają lokalizację za granicami miasta.


W ciągu ostatnich dwóch lat ceny ofertowe spadły już o 20 procent. Są już nawet oferty nowych mieszkań, które można kupić nawet za 4, 900 zł za metr kwadratowy. Wszystko to jednak kosztem standardu i lokalizacji. Przykład to Wrocław – wokół metropolii pojawia się dużo nowych, stosunkowo tanich inwestycji.

 

W Siechnicach deweloper Atom sp. z.oo rozbudowuje swoje osiedle Kamienica. Kamienica II to 2-etapowa inwestycja, która docelowo składać się będzie z dwóch budynków mieszkalnych, 3-piętrowych – jak zapewnia inwestor -   o niebanalnej architekturze. Budynki powstają w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego Ratusza, wchodzącego w skład kompleksu administracyjno-usługowego. W I etapie wybudowanych zostało 58 mieszkań o pow. od 36, 6 m2 do 75, 2 m2 wraz z podziemnym garażem,  z miejscami postojowymi i pomieszczeniami gospodarczymi.  Pierwsza partia mieszkań ma być oddana do użytku z końcem października tego roku.

 

Inwestorzy starają się wybierać takie lokalizacje, które mimo, że oddalone od miasta, są stosunkowo dobrze położone. Siechnice leżą 5 km od granic Wrocławia i 11 km od centrum miasta.

 

W Żernikach Małych z kolei swoją nową ofertę ma jeden z najbardziej znanych wrocławskich developerów – czyli Gant Development. Przy ul Racławickiej zlokalizowano osiedle domów w zabudowie bliźniaczej – „Słoneczne Żerniki”. Cena jaką proponuje inwestor to 599 tys. zł.

 

Nowa inwestycja Ganta położona jest na południowych obrzeżach Wrocławia, w gminie Kobierzyce. Od centrum Wrocławia to zaledwie 15 kilometrów.  Czas dojazdu samochodem do Rynku jaki reklamuje inwestor to około 20 minut. Niewątpliwym atutem tej lokalizacji jest położony nieopodal wjazd na obwodnicę miasta (węzeł Magnice) oraz autostradę A4. Dodatkowym plusem lokalizacji jest sąsiedztwo centrum handlowego na Bielanach, co zapewnia, że przyszli mieszkańcy będą mogli komfortowo robić zakupy. Etap pierwszy inwestycji obejmuje 16 domów w dwóch typach zabudowy: Kajka i Karolinka. W kolejnym etapie przewidziano 14 domów. Projekty charakteryzują się funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń oraz dwustanowiskowym garażem. Do każdego z nich będzie przynależała działka o powierzchni ok. 700 m2.

 

Inne osiedle satelickie w stosunku do Wrocławia zlokalizowane jest w Groblicach. Inwestorem domów jednopiętrowych z mieszkaniami w bliźniaczych rozkładach jest domus – wroclaw.pl. Również ten inwestor podkreśla stosunkowo niewielką odległość od Wrocławia. Nowe osiedle oddalone jest 15 km od miasta. Na parterze zaprojektowano lokal o powierzchni 83m2. Na piętrze zaprojektowano lokal z tarasem o powierzchni 67, 10m2. Ceny jakie proponuje inwestor zaczynają się od 260 tys. zł.

 

Analitycy rynku nieruchomości podkreślają, że należy się liczyć z tendencją, że coraz więcej nowych inwestycji będzie lokalizowanych na obrzeżach, bądź w miejscowościach sąsiadujących z dużymi miastami. Ma to związek z presją na obniżki cen nieruchomości, które są możliwe dzięki tańszym lokalizacjom. W dużych miastach marże developerów w ciągu ostatnich lat spadły nawet o połowę i budowanie tańszych nieruchomości zaczyna być na granicy opłacalności.

 

M.Moneta

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nowy biurowiec we Wrocławiu. Zobacz Skarbowców 115

T Deweloper kończy budowę nowoczesnego budynku dla biznesu we Wrocławiu. Już w nowym roku właściciele lokali otrzymają do nich klucze. Biurowiec od początku cieszył się dużym ...

Czytaj dalej »