Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

[Wrocław] Śródmieście odzyskuje blask


Polska

2011-10-02

Wrocławskie Śródmieście odzyskuje blask. Rewitalizacja z budżetu miasta i prywatne inwestycje mieszkaniowe zmieniają zaniedbaną okolice.

 

Inwestorzy mimo nieatrakcyjnego wyglądu okolicy docenili dobrą lokalizację i zaczęli inwestować w Śródmieście. W tym obszarze miasta powstają nowe budynki wielorodzinne, a nawet apartamentowce.

 

Przykład, to zespół budynków wielorodzinnych na ponad 190 mieszkań przy ul Jedności Narodowej. Inwestorem jest Echo Investment znanego milionera Michała Sołowowa.

 

- Inwestycja zakłada łącznie 197 lokali mieszkalnych oraz 11 lokali użytkowych położonych na parterze. Co do samego Śródmieścia, to myślę, że jest to obszar bardzo perspektywiczny. On jest intensywnie rewitalizowany  – mówi Ewa Cieślik z Echo Investment.

 

Co przekonało deweloperów do Śródmieścia?

 

- Szuka się każdej dobrej luki do zabudowy, do uzupełnienia tkanką mieszkaniową, czy biurowo – usługową i praktycznie Śródmieście ma dużo jeszcze takich luk – zaznacza Leszek Michniak z Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości, który dodaje, że wraz z nowymi inwestycjami na dzielnicę mogą przybyć nowi ludzie, co może wpłynąć pozytywnie na jej reputację. – Był taki obszar we wrocławiu jak Kościuszki i Traugutta gdzie też uważano,  że to jest część miasta zapomniana, ale poprzez uzupełnianie tkanką nową i przypływ nowych ludzi, również ten teren się zmienił, zmieniło się jego oblicze. Tak będzie też ze Śródmieściem.

 

Nowe budynki na Jedności Narodowej już są na etapie kilku pięter. Inwestor planuje ukończenie osiedla „Przy Słowiańskim Wzgórzu” na drugi kwartał przyszłego roku.

 

W ofercie znajdujeą się  mieszkania, od jedno - do pięciopokojowych o powierzchni od 41 do 97 mkw. Każdy z lokali ma balkon, taras lub loggię. Na parterze znajdą się lokale użytkowe o powierzchni od 51 do 124 mkw. z wejściami z poziomu ulicy. W podziemiu budynku zaprojektowano dwupoziomowy parking liczący 211 miejsc postojowych. Ceny mieszkań zaczynają się od około 5 700 zł/mkw. brutto.

 

Dodajmy, że to nie jedyna warta uwagi inwestycja na Śródmieściu. Tuż za Mostem Uniwersyteckim  apartamentowiec  „Verity Uptown” buduje znana  wrocławska firma  Verity Development. W obiekcie powstanie 69 apartamentów  o powierzchni  od 32 do 69 metrów kwadratowych.

 

Dzielnica  zaniebdanych kamienic  zmienia charakter, przyznają eksperci. - Widzę dla wrocławskiego Śródmieścia zielone światło – podsumowuje Leszek Michniak z Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości.

 

 

Marcin Moneta

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

2 790 000 PLN

Gdynia

118.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nowy biurowiec we Wrocławiu. Zobacz Skarbowców 115

T Deweloper kończy budowę nowoczesnego budynku dla biznesu we Wrocławiu. Już w nowym roku właściciele lokali otrzymają do nich klucze. Biurowiec od początku cieszył się dużym ...

Czytaj dalej »