Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

Grzej wodę za pół ceny


Polska

2011-08-24

Zainwestuj w solary w domu albo firmie. Możesz liczyć nawet na 45 procent dofinansowania, a formalności załatwią za Ciebie za darmo.

 

Nawet blisko połowę kosztów kredytu na instalacje baterii solarnych oddaje nam Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Robi to za pośrednictwem sześciu banków(zobacz ramka poniżej) w około 4,5 tysiącu placówek w całym kraju.

 

Możemy starać się o pieniądze indywidualnie, jako wspólnota mieszkaniowa, lub firma. Kolektory słoneczne, to ekologiczna forma ogrzewania wody(może też wspomagać ogrzewanie mieszkania), która zdobywa w Polsce coraz więcej zwolenników. Na razie cieszy się największych zainteresowaniem w miejscowościach nadmorskich i górskich i jak do tej pory po takie rozwiązanie sięgają najczęściej właściciele pensjonatów, domków wypoczynkowych i hoteli.


 - Najczęściej zgłaszają się do nas osoby z Dolnego Śląska, Wielkopolski i województwa zachodniopomorskiego. Mimo, że to dopiero początek programu dofinansowań co dziennie odpowiadam na pytania kilkunastu osób i podpisuje kilka umów – mówi Piotr Szygenda z portalu dotacjenasolary.pl.


Dopłaty są udzielane do kredytów zarówno na zakup i montaż kolektorów słonecznych jak i aparatury niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania. Inwestorzy mogą zatem liczyć na dofinansowanie kosztów:
* sporządzenia projektu budowlano-wykonawczego,
* zakup: kolektora słonecznego, nowego zasobnika wodnego, automatyki, aparatury pomiarowej i instalacji, ciepłomierza oraz montażu zestawu.


Jak skorzystać z tej dopłaty? W tej chwili to coraz prostsze. – Bo o ile na początku te procedury były niedopracowane i formalności potrafiły trwać długo to teraz jest coraz łatwiej – opowiada Szynegda.


Musimy pamiętać, że środki z kredytu wypłacane są bezgotówkowo. Co znaczy, że bank przeleje je bezpośrednio na konto wykonawcy instalacji lub dostawcy kolektorów słonecznych, na podstawie faktur wystawionych na zakup i montaż tych urządzeń. Po dostarczeniu do banku wszystkich wymaganych dokumentów bank pomniejszy kwotę kredytu o środki otrzymane w ramach dofinansowania. 


W tej chwili w Internecie można znaleźć firmy instalujące kolektory słoneczne, które wszystkie formalności załatwią za nas i to za darmo. Decydując się na instalacje kolektorów w naszym domu warto też wcześniej przeprowadzić analizę kosztów i późniejszych oszczędności. Specjalne kalkulatory z łatwością znajdziemy również w sieci. Wystarczy tam podać powierzchnię dachu i kolektorów, które chcemy tam zainstalować, zużycie wody na mieszkańca, oraz region w którym mieszkamy, bo od tego zależy też ilość ciepłych dni.


Opinie na temat oszczędności, które dają takie instalacje są mocno podzielone. Co jest pewne, to to że wcześniej trzeba nieco zainwestować. Szacuje się, że 4 osobowa rodzina za taki podstawowy zestaw do ogrzewania wody do kąpieli, mycia naczyń itp. Waha się od 7 do 15 tysięcy złotych. Zwolennicy wyliczają, że ta inwestycja zwraca się ona już po kilku latach, ale warunkiem jest odpowiednie dobranie kolektorów do swoich potrzeb. Bardziej opłaca się jednak kiedy mają one służyć dużej rodzinie np. 5-6 osobowej i podgrzać np. jeszcze wodę w basenie. Ale dokładną powierzchnię kolektorów do naszych potrzeb dobiorą za darmo projektanci z firm zajmujących się kolektorami.
Z którym bankiem kredyt?

1. Bank Ochrony Środowiska
www.bosbank.pl

2. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A oraz zrzeszone banki spółdzielcze
www.bankbps.pl

3. Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A. oraz zrzeszone banki spółdzielcze
www.gbw.com.pl

4. Mazowiecki Bank Regionalny S.A oraz zrzeszone banki spółdzielcze
www.mrbank.com.pl

5. Krakowski Bank Spółdzielczy
www.kbsbank.com.pl

6. Warszawski Bank Spółdzielczy
www.bank-wbs.pl

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 400 000 PLN

Ziębice

1000.00 m2

329 000 PLN

Kraków

44.00 m2

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nowy biurowiec we Wrocławiu. Zobacz Skarbowców 115

T Deweloper kończy budowę nowoczesnego budynku dla biznesu we Wrocławiu. Już w nowym roku właściciele lokali otrzymają do nich klucze. Biurowiec od początku cieszył się dużym ...

Czytaj dalej »