Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

1 850 000 PLN

powiat Olsztyn

567.00 m2

[Polska] „Mieszkaniowa Marka Roku” przyznana!


Polska

2011-08-24

Ranking organizuje co roku Nowy Świat S.A. Opiera się on na badaniach rozpoznawalności marek firm developerskich przeprowadzanych w największych miastach Polski. Eksperci podkreślają, że z punktu widzenia klienta, zakup mieszkania to bardzo ważna i często trudna decyzja, dlatego szczególnie liczy się znajomość, rozpoznawalność i zaufanie do marki.

 

W drugim kwartale tego roku  firma Nowy Adres S.A. przeprowadziła wywiady w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz Trójmieście. Respondenci w wieku 25-60 lat zostali zapytani o znajomość spontaniczną i wspomaganą marek z branży deweloperskiej.

 

We Wrocławiu w kategorii rozpoznawalnosci zdecydowanie zwyciężył Gant Development. - Gant pracował wiele lat na dzisiejszą pozycję na rynku deweloperskim. I miejsce we Wrocławiu jest dla nas potwierdzeniem, że kierunek rozwoju, jaki wyznaczyliśmy sobie kilkanaście lat temu był słuszny i pomógł nam zbudować silną i rozpoznawalną dziś markę. - mówi Karol Antkowiak, Prezes Zarządu Gant Development. Kolejne lata to dalsza, nieustająca praca nad zwiększaniem świadomości brandu. Liczymy, że pierwsza warszawska inwestycja "Kaskada na Woli" otworzy nowy etap naszego rozwoju i będzie powodem do jeszcze większej satysfakcji – dodał Prezes Zarządu.

 

Gant Development S.A. już po raz kolejny otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie.  W tym roku oprócz I miejsca we Wrocławiu w kategorii firma deweloperska, Gant dostał nagrodę Excellent Service za najlepszą obsługę klientów na targach mieszkaniowych w Gdańsku.

 

Najlepiej rozpoznawalny deweloper na rynku warszawskim, J.W. Construction Holding otrzymał ponad 55 proc. głosów. Drugie miejsce zajął Dom Development (blisko 37 proc.) i Budimex Nieruchomości (około 17 proc.).

 

- Nasz ranking pokazuje, że choć najbardziej rozpoznawalne na naszym rynku mieszkaniowym są firmy z długą tradycją i wieloletnim doświadczeniem, to młodsi i mniejsi gracze, umiejętnie prowadząc swoje działania marketingowe mogą zaistnieć w świadomości przeciętnego Kowalskiego po zaledwie kilku latach działalności. Choć wysokość nakładów na reklamę na pewno ma znaczenie, według mnie najlepiej rozpoznawalne marki to te, które są najlepiej oceniane przez klientów i przez nich polecane. Bo komu uwierzymy szybciej – wynajętemu aktorowi z reklamy, czy kuzynowi lub przyjaciółce, którzy kupili wymarzone mieszkanie od danego dewelopera i są bardzo zadowoleni z tego zakupu? – pyta Katarzyna Cyprynowska, prezes zarządu firmy Nowy Adres S.A. i pomysłodawczyni rankingu.Ranking został opracowany przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC na zlecenie i według projektu firmy Nowy Adres SA.

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

9 751 500 PLN

Zalesie Górne

216700.00 m2

850 000 PLN

Sopot

90.15 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Sprzedaż mieszkania od dewelopera w czasie budowy - czy to możliwe?

Czy na rynku deweloperskim zauważalne jest zjawisko spekulacyjnego zakupu mieszkań? Jak wielu kupujących planuje zarobić na odsprzedaży lokali lub praw do umowy w trakcie ich budowy? ...

Czytaj dalej »