Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

[Polska] „Mieszkaniowa Marka Roku” przyznana!


Polska

2011-08-24

Ranking organizuje co roku Nowy Świat S.A. Opiera się on na badaniach rozpoznawalności marek firm developerskich przeprowadzanych w największych miastach Polski. Eksperci podkreślają, że z punktu widzenia klienta, zakup mieszkania to bardzo ważna i często trudna decyzja, dlatego szczególnie liczy się znajomość, rozpoznawalność i zaufanie do marki.

 

W drugim kwartale tego roku  firma Nowy Adres S.A. przeprowadziła wywiady w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz Trójmieście. Respondenci w wieku 25-60 lat zostali zapytani o znajomość spontaniczną i wspomaganą marek z branży deweloperskiej.

 

We Wrocławiu w kategorii rozpoznawalnosci zdecydowanie zwyciężył Gant Development. - Gant pracował wiele lat na dzisiejszą pozycję na rynku deweloperskim. I miejsce we Wrocławiu jest dla nas potwierdzeniem, że kierunek rozwoju, jaki wyznaczyliśmy sobie kilkanaście lat temu był słuszny i pomógł nam zbudować silną i rozpoznawalną dziś markę. - mówi Karol Antkowiak, Prezes Zarządu Gant Development. Kolejne lata to dalsza, nieustająca praca nad zwiększaniem świadomości brandu. Liczymy, że pierwsza warszawska inwestycja "Kaskada na Woli" otworzy nowy etap naszego rozwoju i będzie powodem do jeszcze większej satysfakcji – dodał Prezes Zarządu.

 

Gant Development S.A. już po raz kolejny otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie.  W tym roku oprócz I miejsca we Wrocławiu w kategorii firma deweloperska, Gant dostał nagrodę Excellent Service za najlepszą obsługę klientów na targach mieszkaniowych w Gdańsku.

 

Najlepiej rozpoznawalny deweloper na rynku warszawskim, J.W. Construction Holding otrzymał ponad 55 proc. głosów. Drugie miejsce zajął Dom Development (blisko 37 proc.) i Budimex Nieruchomości (około 17 proc.).

 

- Nasz ranking pokazuje, że choć najbardziej rozpoznawalne na naszym rynku mieszkaniowym są firmy z długą tradycją i wieloletnim doświadczeniem, to młodsi i mniejsi gracze, umiejętnie prowadząc swoje działania marketingowe mogą zaistnieć w świadomości przeciętnego Kowalskiego po zaledwie kilku latach działalności. Choć wysokość nakładów na reklamę na pewno ma znaczenie, według mnie najlepiej rozpoznawalne marki to te, które są najlepiej oceniane przez klientów i przez nich polecane. Bo komu uwierzymy szybciej – wynajętemu aktorowi z reklamy, czy kuzynowi lub przyjaciółce, którzy kupili wymarzone mieszkanie od danego dewelopera i są bardzo zadowoleni z tego zakupu? – pyta Katarzyna Cyprynowska, prezes zarządu firmy Nowy Adres S.A. i pomysłodawczyni rankingu.Ranking został opracowany przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC na zlecenie i według projektu firmy Nowy Adres SA.

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

2 000 PLN

Katowice

73.00 m2

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami spada?

Ostatnie dane rynkowe mówią, że sprzedaż nowych mieszkań spada. Czy deweloperzy zauważają mniejsze zainteresowanie zakupem lokali wśród klientów? Czy liczba ...

Czytaj dalej »