Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

225 000 PLN

Kraków

16.00 m2

2 590 000 PLN

Gdańsk

143.00 m2

[Wrocław] Rywalizacja milionerów w centrum miasta


Polska

2011-08-24

W ciągu kilku lat jedna z głównych arterii Wrocławia, do niedawna kojarzona wyłącznie z socjalistycznym blokowiskiem zmieniła się w jedną z najbardziej reprezentacyjnych części miasta. Mowa o ul Powstańców Śląskich, która jest jednocześnie główna drogą wjazdową do centrum od strony południa – autostrady A4 i drogi krajowej nr8.

 

 

- Nie mam wątpliwości, że na naszych oczach powstaje coś, co można by nazwać zalążkiem wrocławskiego city, czyli dzielnicy biznesu i prestiżu – podkreśla wrocławski architekt, Zbigniew Maćków.

 

Rzeczywiście – w ciągu kilku lat w otoczeniu bloków z czasów wczesnego Gierka, powstały nowoczesne biurowce, galerie handlowe, apartamentowce, no i rośnie drapacz chmur – Sky Tower. Do najważniejszych inwestycji które bezpowrotnie zmieniły charakter ulicy należą ponad to: biurowiec Globis, galeria handlowa Arkady i apartamentowiec Thesspian, tuż przy rondzie Powstańców Śląskich. Wiele wskazuje na to, że to wcale nie koniec, bowiem ten obszar miasta szczególnie upodobali sobie duzi inwestorzy.

 

Już w przyszłym roku dla klientów otworzy się galeria handlowa w Sky Tower, sam wieżowiec docelową wysokość osiągnie jeszcze w tym roku, natomiast oddany do użytku w całości będzie w przyszłym, po Euro 2012. W drapaczu chmur znajduje się ponad 200 apartamentów różnej wielkości. Za najtańsze trzeba zapłacić 8,900 zł za metr kwadratowy.

 

Inwestor zdradził też szczegóły dotyczące nowej galerii handlowej w wieżowcu - będzie miała ponad 24 tys. mkw powierzchni handlowej – na trzech piętrach. - Nowością, którą chcemy przyciągnąć klientów będzie min pasaż restauracji dostępnych także od ulicy Powstańców Śląskich, które będą czynne długo w nocy, po zamknięciu samej galerii  - mówi Małgorzata Danek ze Sky Tower.

 

Na parterze zostaną ulokowane sklepy wielkopowierzchniowe znanych sieci. takich, jak: C&A, Reserved oraz supermarket Piotr i Paweł. Będą też topowe marki z branży odzieżowej na przykład: Monnari, Mohito, Top Secret, Tatuum, Apart, czy  sklep z zegarkami Chrono. Na poziomie pierwszym oprócz branży rtv znajdzie się również odrobina prestiżu. – jak chocby butik  odzieżowy  - Eva Minge Story.  Będzie kino 5d oraz obszerna strefa foodcourt z licznymi restauracjami, barami szybkiej obsługi i pubami oraz multimedialną strefą rozrywki, Poziom trzeci to usługi z pogranicza sportu i urody:  fitness z saunami, pole golfowe, SPA oraz centrum rehabilitacji. Przedstawiciele Sky Tower nie obawiają się, że na starcie nowej galerii handlowej ucierpi inna, oddalona przecież zaledwie o kilkaset metrów galeria milionera Leszka Czerneckiego, a mianowicie „Arkady”. - Kluczem jest to, że oferta w Sky Tower będzie inna niż w Arkadach, dlatego obie te galerie będą się uzupełniały – kwituje Małgorzata Danek.

 

O tym, że „pojemność” inwestycyjna okolicy Powstańców Śląskich na pewno jeszcze nie jest wyczerpana świadczy fakt, że właśnie tuż obok budynków jakie postawił milioner Leszek Czarnecki, inwestuje inny krezus polskiego biznesu – Michał Sołowow.

 

Kilkadziesiąt metrów od galerii Arkady – przy ul Swobodnej, niedaleko Powstańców Śląskich powstanie biurowiec Aquarius Business Park.  Michał Sołowow kupił działkę od miasta, a na inwestycje jego spółka Echo Investment wyłoży 19 mln zł.

 

W skład kompleksu o powierzchni biurowej 25000 mkw. wejdą dwa 7-kondygnacyjne budynki. Poza biurami, w zespole zaprojektowano funkcje dodatkowe: przychodnię medyczną, lunch bar, restaurację, kawiarnię, salonik prasowy, fitness club, a dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach przygotowano specjalnie z myślą o nich parking i szatnie wyposażone w prysznice. Biura wyposażone będą w podniesione podłogi, podwieszane sufity i klimatyzację opartą o systemy czterorurowe. Zaplanowano również rozwiązania technologiczne pozwalający w sposób proekologiczny, efektywny i oszczędny zarządzać energią i mediami.

 

Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w maju 2011 roku i zakończy w październiku 2012 roku. Następnie – w listopadzie 2012 roku – rozpocznie się drugi etap, którego zakończenie zaplanowano na luty 2014 roku.

 

Okolice Powstańców Śląskich przyciągają wielki biznes jak magnes. Najwidoczniej dla milionerów to nie tylko opłacalna, ale i prestiżowa lokalizacja. Co jednak ma z tego przeciętny mieszkaniec okolicy? Ano ma – wymierne korzyści. Jak wskazują eksperci rynku mieszkaniowego we Wrocławiu, mieszkania w komunistycznych blokach na osiedlu, które bezpośrednio sąsiaduje z wieżowcem Sky Tower, są wyceniane na rynku wtórnym nawet  o 15 procent drożej, niż analogiczne nieruchomości o podobnym standardzie w innych częściach  Wrocławia. 

 


Marcin Moneta

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

225 000 PLN

Kraków

16.00 m2

165 000 PLN

Przytoń

11000.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Lokale usługowe dają większy zysk z najmu niż mieszkania

W nowych osiedlach oferowanych jest coraz więcej lokali usługowych. Nie brakuje na nie chętnych, bo przynoszą większy dochód z najmu, niż mieszkania     Brak ...

Czytaj dalej »