Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

599 000 PLN

Kraków

61.63 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

[Wrocław] Rywalizacja milionerów w centrum miasta


Polska

2011-08-24

W ciągu kilku lat jedna z głównych arterii Wrocławia, do niedawna kojarzona wyłącznie z socjalistycznym blokowiskiem zmieniła się w jedną z najbardziej reprezentacyjnych części miasta. Mowa o ul Powstańców Śląskich, która jest jednocześnie główna drogą wjazdową do centrum od strony południa – autostrady A4 i drogi krajowej nr8.

 

 

- Nie mam wątpliwości, że na naszych oczach powstaje coś, co można by nazwać zalążkiem wrocławskiego city, czyli dzielnicy biznesu i prestiżu – podkreśla wrocławski architekt, Zbigniew Maćków.

 

Rzeczywiście – w ciągu kilku lat w otoczeniu bloków z czasów wczesnego Gierka, powstały nowoczesne biurowce, galerie handlowe, apartamentowce, no i rośnie drapacz chmur – Sky Tower. Do najważniejszych inwestycji które bezpowrotnie zmieniły charakter ulicy należą ponad to: biurowiec Globis, galeria handlowa Arkady i apartamentowiec Thesspian, tuż przy rondzie Powstańców Śląskich. Wiele wskazuje na to, że to wcale nie koniec, bowiem ten obszar miasta szczególnie upodobali sobie duzi inwestorzy.

 

Już w przyszłym roku dla klientów otworzy się galeria handlowa w Sky Tower, sam wieżowiec docelową wysokość osiągnie jeszcze w tym roku, natomiast oddany do użytku w całości będzie w przyszłym, po Euro 2012. W drapaczu chmur znajduje się ponad 200 apartamentów różnej wielkości. Za najtańsze trzeba zapłacić 8,900 zł za metr kwadratowy.

 

Inwestor zdradził też szczegóły dotyczące nowej galerii handlowej w wieżowcu - będzie miała ponad 24 tys. mkw powierzchni handlowej – na trzech piętrach. - Nowością, którą chcemy przyciągnąć klientów będzie min pasaż restauracji dostępnych także od ulicy Powstańców Śląskich, które będą czynne długo w nocy, po zamknięciu samej galerii  - mówi Małgorzata Danek ze Sky Tower.

 

Na parterze zostaną ulokowane sklepy wielkopowierzchniowe znanych sieci. takich, jak: C&A, Reserved oraz supermarket Piotr i Paweł. Będą też topowe marki z branży odzieżowej na przykład: Monnari, Mohito, Top Secret, Tatuum, Apart, czy  sklep z zegarkami Chrono. Na poziomie pierwszym oprócz branży rtv znajdzie się również odrobina prestiżu. – jak chocby butik  odzieżowy  - Eva Minge Story.  Będzie kino 5d oraz obszerna strefa foodcourt z licznymi restauracjami, barami szybkiej obsługi i pubami oraz multimedialną strefą rozrywki, Poziom trzeci to usługi z pogranicza sportu i urody:  fitness z saunami, pole golfowe, SPA oraz centrum rehabilitacji. Przedstawiciele Sky Tower nie obawiają się, że na starcie nowej galerii handlowej ucierpi inna, oddalona przecież zaledwie o kilkaset metrów galeria milionera Leszka Czerneckiego, a mianowicie „Arkady”. - Kluczem jest to, że oferta w Sky Tower będzie inna niż w Arkadach, dlatego obie te galerie będą się uzupełniały – kwituje Małgorzata Danek.

 

O tym, że „pojemność” inwestycyjna okolicy Powstańców Śląskich na pewno jeszcze nie jest wyczerpana świadczy fakt, że właśnie tuż obok budynków jakie postawił milioner Leszek Czarnecki, inwestuje inny krezus polskiego biznesu – Michał Sołowow.

 

Kilkadziesiąt metrów od galerii Arkady – przy ul Swobodnej, niedaleko Powstańców Śląskich powstanie biurowiec Aquarius Business Park.  Michał Sołowow kupił działkę od miasta, a na inwestycje jego spółka Echo Investment wyłoży 19 mln zł.

 

W skład kompleksu o powierzchni biurowej 25000 mkw. wejdą dwa 7-kondygnacyjne budynki. Poza biurami, w zespole zaprojektowano funkcje dodatkowe: przychodnię medyczną, lunch bar, restaurację, kawiarnię, salonik prasowy, fitness club, a dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach przygotowano specjalnie z myślą o nich parking i szatnie wyposażone w prysznice. Biura wyposażone będą w podniesione podłogi, podwieszane sufity i klimatyzację opartą o systemy czterorurowe. Zaplanowano również rozwiązania technologiczne pozwalający w sposób proekologiczny, efektywny i oszczędny zarządzać energią i mediami.

 

Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w maju 2011 roku i zakończy w październiku 2012 roku. Następnie – w listopadzie 2012 roku – rozpocznie się drugi etap, którego zakończenie zaplanowano na luty 2014 roku.

 

Okolice Powstańców Śląskich przyciągają wielki biznes jak magnes. Najwidoczniej dla milionerów to nie tylko opłacalna, ale i prestiżowa lokalizacja. Co jednak ma z tego przeciętny mieszkaniec okolicy? Ano ma – wymierne korzyści. Jak wskazują eksperci rynku mieszkaniowego we Wrocławiu, mieszkania w komunistycznych blokach na osiedlu, które bezpośrednio sąsiaduje z wieżowcem Sky Tower, są wyceniane na rynku wtórnym nawet  o 15 procent drożej, niż analogiczne nieruchomości o podobnym standardzie w innych częściach  Wrocławia. 

 


Marcin Moneta

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

2 100 000 PLN

Szprotawa

500.00 m2

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nowy biurowiec we Wrocławiu. Zobacz Skarbowców 115

T Deweloper kończy budowę nowoczesnego budynku dla biznesu we Wrocławiu. Już w nowym roku właściciele lokali otrzymają do nich klucze. Biurowiec od początku cieszył się dużym ...

Czytaj dalej »