Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

2 000 000 PLN

Parowa

550.00 m2

Mieszkania za drogie nie tylko dla Polaków


Europa

2015-09-20

Ceny mieszkań w Polsce są na tyle wysokie, że młodzi Polacy odkładają decyzję o zakupie lub starają się o wysoki kredyt. ING przeprowadziło badania, które pokazują, że podobnie sytuacje w swoich krajach widzą inni Europejczycy. Wynajem dla wszystkich staje się popularnym kierunkiem.

 

ING przebadało grupę mieszkańców 13 państw europejskich oraz USA i Australii. Niezależnie od wieku respondenci wskazywali, że zakup pierwszego mieszkania jest coraz trudniejszy. Ratunek widzą w obniżeniu cen nieruchomości. Sądzi tak 69% właścicieli, więc nie tylko wynajmujący negatywnie oceniają sytuacje na krajowych rynkach. Większość pytanych wskazuje również, że miesięczne wydatki na opłaty mieszkaniowe sprawiają im trudność. Polacy, Rumunii i Hiszpanie zwracają uwagę na to, że kredyt hipoteczny jest dla nich sporym obciążeniem. Dla porównana tylko 10% badanych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii dostrzega podobny problem.

 

Sytuacja na europejskich rynkach nieruchomości sprzyja popularności wynajmu. Zwłaszcza, że maleje procent tych, którzy widzą w nieruchomości zabezpieczenie finansowej przyszłości. Mniej niż połowa badanych z Europy uważa, że kupno mieszkania nie jest wymarzoną inwestycją. Inaczej oceniają ten temat Amerykanie, którzy ciągle widzą w kupnie nieruchomości dobrą lokatę. Warto jednak dodać, że wszyscy badani przez ING zdają sobie sprawę z tego, że wynajem jest mimo wszystko mniej opłacalny.

 

W Polsce rządowe programy wsparcia sprawiają, że młodzi ludzie chętniej myślą o zakupie mieszkania i korzystają z kredytów na preferencyjnych warunkach. Posiadanie własnego „M” jest pewnego rodzaju sukcesem i większość ciągle do niego dąży. Wynajem jest tylko okresem przejściowym lub wyborem wynikającym z systemu pracy. Badania jednak potwierdzają, że to właśnie cena jest największą przeszkodą – nie tylko dla dwudziestolatków.

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

108 000 PLN

Wrocław

1801.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości w Polsce są tanie. Niestety nie dla Polaków

Mieszkania w Polsce należą do najtańszych w Unii Europejskiej. Taniej niż w Warszawie nieruchomość można kupić jedynie w Lizbonie i Budapeszcie. Niestety zarobki Polaków ...

Czytaj dalej »