Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

850 000 PLN

Szczecin-Chojna-Rurka

100000.00 m2

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

Mieszkania za drogie nie tylko dla Polaków


Europa

2015-09-20

Ceny mieszkań w Polsce są na tyle wysokie, że młodzi Polacy odkładają decyzję o zakupie lub starają się o wysoki kredyt. ING przeprowadziło badania, które pokazują, że podobnie sytuacje w swoich krajach widzą inni Europejczycy. Wynajem dla wszystkich staje się popularnym kierunkiem.

 

ING przebadało grupę mieszkańców 13 państw europejskich oraz USA i Australii. Niezależnie od wieku respondenci wskazywali, że zakup pierwszego mieszkania jest coraz trudniejszy. Ratunek widzą w obniżeniu cen nieruchomości. Sądzi tak 69% właścicieli, więc nie tylko wynajmujący negatywnie oceniają sytuacje na krajowych rynkach. Większość pytanych wskazuje również, że miesięczne wydatki na opłaty mieszkaniowe sprawiają im trudność. Polacy, Rumunii i Hiszpanie zwracają uwagę na to, że kredyt hipoteczny jest dla nich sporym obciążeniem. Dla porównana tylko 10% badanych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii dostrzega podobny problem.

 

Sytuacja na europejskich rynkach nieruchomości sprzyja popularności wynajmu. Zwłaszcza, że maleje procent tych, którzy widzą w nieruchomości zabezpieczenie finansowej przyszłości. Mniej niż połowa badanych z Europy uważa, że kupno mieszkania nie jest wymarzoną inwestycją. Inaczej oceniają ten temat Amerykanie, którzy ciągle widzą w kupnie nieruchomości dobrą lokatę. Warto jednak dodać, że wszyscy badani przez ING zdają sobie sprawę z tego, że wynajem jest mimo wszystko mniej opłacalny.

 

W Polsce rządowe programy wsparcia sprawiają, że młodzi ludzie chętniej myślą o zakupie mieszkania i korzystają z kredytów na preferencyjnych warunkach. Posiadanie własnego „M” jest pewnego rodzaju sukcesem i większość ciągle do niego dąży. Wynajem jest tylko okresem przejściowym lub wyborem wynikającym z systemu pracy. Badania jednak potwierdzają, że to właśnie cena jest największą przeszkodą – nie tylko dla dwudziestolatków.

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

4 350 000 PLN

Kraków

725.30 m2

4 350 000 PLN

Gdynia

179.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości w Polsce są tanie. Niestety nie dla Polaków

Mieszkania w Polsce należą do najtańszych w Unii Europejskiej. Taniej niż w Warszawie nieruchomość można kupić jedynie w Lizbonie i Budapeszcie. Niestety zarobki Polaków ...

Czytaj dalej »