Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

550 000 PLN

Kruszwica

500.00 m2

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

"European Market in Minutes" - awersja do ryzyka i ograniczenie wydatków


Europa

2013-03-05

Według ekspertów z Savills, na tle kiepskiej sytuacji ekonomicznej aktywność inwestycyjna w Europie w 2013 roku będzie nadal napędzana przez prywatnych inwestorów poszukujących najlepszych produktów na bezpiecznych rynkach takich, jak: Wielka Brytania, Francja, Niemcy i kraje skandynawskie.

 

W publikacji dotyczącej rynku europejskiego European Market in Minutes, specjaliści z Savills przewidują, że wzmożony wzrost aktywności inwestorów w 2013 roku zaobserwować będzie można tradycyjnie na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, ale także na rynkach preferencyjnych takich, jak Hiszpania czy Irlandia. Wszyscy nastawieni na okazje, poszukujący dobrej jakości w niskiej cenie, będą zainteresowani tymi właśnie rynkami. Jednakże, całkowity wolumen inwestycji będzie w dużym stopniu zależny od rynku dostępności finansowania oraz wzrostu gospodarczego danego kraju.

 

 W związku z ciągłą niepewnością ekonomiczną w Europie, oczekujemy, że inwestorzy stroniący od ryzyka będą faworyzować rynki Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemiec, właśnie tam lokując swoje fundusze. Niemniej jednak, wzmożona aktywność oportunistycznych funduszy inwestycyjnych z Ameryki Północnej prowadzić będzie do wzrostu liczby transakcji na pozostałych rynkach europejskich – tłumaczą Marcus Lemli i Lydia Brissy, autorzy publikacji.

 

Savills prognozuje, że rok 2013 będzie kluczowy dla sektora detalicznego w Europie. Rynek nieruchomości handlowych, w tym najlepsze biura, centra handlowe oraz ulice handlowe, pozostaną najbardziej atrakcyjną kategorią aktywów dla inwestorów na rynkach europejskich. Postrzegane są i będą jako najbezpieczniejsze z aktywów.

 

Pogorszenie sytuacji na rynku pracy większości europejskich krajów, będzie miało odzwierciedlenie w poziomie konsumpcji w 2013 roku.  Poprzez ograniczenie wydatków przez konsumentów i rosnącej konkurencji ze strony sprzedaży online, detaliści muszą dostosować się do obecnej sytuacji na rynku i potrzeb konsumentów, np. poprzez zwiększenie kanałów sprzedaży, rozwoju platform sprzedaży internetowej, oferując jednocześnie korzystny stosunek jakości do ceny – twierdzą eksperci Savills.  

 

Źródło: Savills

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

2 500 000 PLN

Bolesławiec

1214.00 m2

8 000 000 PLN

Warszawa

18000.00 m2

199 000 PLN

Kraków

21.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości w Polsce są tanie. Niestety nie dla Polaków

Mieszkania w Polsce należą do najtańszych w Unii Europejskiej. Taniej niż w Warszawie nieruchomość można kupić jedynie w Lizbonie i Budapeszcie. Niestety zarobki Polaków ...

Czytaj dalej »