Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

"European Market in Minutes" - awersja do ryzyka i ograniczenie wydatków


Europa

2013-03-05

Według ekspertów z Savills, na tle kiepskiej sytuacji ekonomicznej aktywność inwestycyjna w Europie w 2013 roku będzie nadal napędzana przez prywatnych inwestorów poszukujących najlepszych produktów na bezpiecznych rynkach takich, jak: Wielka Brytania, Francja, Niemcy i kraje skandynawskie.

 

W publikacji dotyczącej rynku europejskiego European Market in Minutes, specjaliści z Savills przewidują, że wzmożony wzrost aktywności inwestorów w 2013 roku zaobserwować będzie można tradycyjnie na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, ale także na rynkach preferencyjnych takich, jak Hiszpania czy Irlandia. Wszyscy nastawieni na okazje, poszukujący dobrej jakości w niskiej cenie, będą zainteresowani tymi właśnie rynkami. Jednakże, całkowity wolumen inwestycji będzie w dużym stopniu zależny od rynku dostępności finansowania oraz wzrostu gospodarczego danego kraju.

 

 W związku z ciągłą niepewnością ekonomiczną w Europie, oczekujemy, że inwestorzy stroniący od ryzyka będą faworyzować rynki Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemiec, właśnie tam lokując swoje fundusze. Niemniej jednak, wzmożona aktywność oportunistycznych funduszy inwestycyjnych z Ameryki Północnej prowadzić będzie do wzrostu liczby transakcji na pozostałych rynkach europejskich – tłumaczą Marcus Lemli i Lydia Brissy, autorzy publikacji.

 

Savills prognozuje, że rok 2013 będzie kluczowy dla sektora detalicznego w Europie. Rynek nieruchomości handlowych, w tym najlepsze biura, centra handlowe oraz ulice handlowe, pozostaną najbardziej atrakcyjną kategorią aktywów dla inwestorów na rynkach europejskich. Postrzegane są i będą jako najbezpieczniejsze z aktywów.

 

Pogorszenie sytuacji na rynku pracy większości europejskich krajów, będzie miało odzwierciedlenie w poziomie konsumpcji w 2013 roku.  Poprzez ograniczenie wydatków przez konsumentów i rosnącej konkurencji ze strony sprzedaży online, detaliści muszą dostosować się do obecnej sytuacji na rynku i potrzeb konsumentów, np. poprzez zwiększenie kanałów sprzedaży, rozwoju platform sprzedaży internetowej, oferując jednocześnie korzystny stosunek jakości do ceny – twierdzą eksperci Savills.  

 

Źródło: Savills

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

209 000 PLN

Kraków

28.00 m2

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Nieruchomości w Polsce są tanie. Niestety nie dla Polaków

Mieszkania w Polsce należą do najtańszych w Unii Europejskiej. Taniej niż w Warszawie nieruchomość można kupić jedynie w Lizbonie i Budapeszcie. Niestety zarobki Polaków ...

Czytaj dalej »