Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

850 000 PLN

Szczecin-Chojna-Rurka

100000.00 m2

Wieża nad Oławą we Wrocławiu gotowa. Angel River w liczbach


Architektura

2018-11-21

Przy ul. Walońskiej zakończyła się budowa Angel River, jednej z największych i najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu. Apartamentowce położone nad rzeką Oławą mają już pozwolenie na użytkowanie. Które budynki przerosła wieża Angel River, a którym dorównała? Ile trwała budowa? Ile posadzono roślin? Jak będzie wyglądała strefa fitness i spa? Przedstawiamy liczby i ciekawostki.

 

 

55

Tyle metrów mierzy nowy apartamentowiec przy ul. Walońskiej, co czyni go najwyższym budynkiem na Przedmieściu Oławskim i jednym z największych budynków mieszkalnych we Wrocławiu. Angel River w tej części miasta przewyższył Trzonolinowiec (41 m) i zabytkową wieżę ciśnień (40 m). - Z najwyższych pięter apartamentowca rozlega się wspaniały, panoramiczny widok na Wrocław. Z balkonów i tarasów mieszkańcy będą oglądali wieże kościołów, Ostrów Tumski, wieżę ciśnień, most Grunwaldzki, Halę Stulecia, rzekę Odrę czy Oławę – wymienia Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River. Tak samo wysokie są biurowce Arkady Wrocławskie i Grunwaldzki Center. Natomiast wyższymi budynkami mieszkalnymi w pobliżu są tylko Kredka i Ołówek na pl. Grunwaldzkim. Akademiki mierzą odpowiednio 85 i 70 metrów.

 

26

To łączna liczba pięter dwóch budynków Angel River, z których pierwszy ma 17, a drugi 9. W podziemiach jest parking na 359 samochodów, w tym płatna strefa z kilkudziesięcioma miejscami postojowymi dla gości i klientów lokali usługowych. W garażu podziemnym jest także stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Angel River oferuje mieszkańcom wiele innych udogodnień, m.in. strefę fitness i spa, reprezentacyjne lobby z miejscem spotkań, zielone patio i salę zabaw dla dzieci. Najmłodsi będą mogli korzystać również z placu zabaw na świeżym powietrzu. Pomiędzy piętrami kursują ciche i nowoczesne windy. Inwestor zadbał o eleganckie wykończenie wszystkich części wspólnych.

 

339

To łączna liczba mieszkań o zróżnicowanym metrażu (od 22 do 150 mkw.) i liczbie pokoi (od 1 do 5). Przeważająca większość posiada ogródki, tarasy lub balkony. – Angel River to wymarzone miejsce do życia dla singli, par i dla rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W ofercie mamy jeszcze dostępnych kilka apartamentów w wieży z pięknymi widokami na panoramę Wrocławia, a także studia od strony rzeki, które stanowią doskonałą lokatę kapitału– informuje Natalia Sawicka.

Wolny jest także ostatni lokal usługowy o powierzchni 82 mkw., zlokalizowany na parterze. To doskonałe miejsce na lodziarnię, kawiarnię, salon spa czy sklep spożywczy. Główną zaletą lokali są duże, przeszklone witryny przy głównych ciągach komunikacyjnych. – Angel River to wspaniałe miejsce do mieszkania, ale także doskonała lokalizacja na prowadzenie wszelkiego rodzaju działalności – ocenia Natalia Sawicka. Ponad 90% mieszkań ma już właścicieli.
Ogromy sukces sprzedaży tak dużego projektu w segmencie premium jest spowodowany między innymi tym, że zaproponowaliśmy coś unikatowego. Oryginalna architektura, wysoka jakość wykonania, a przede wszystkim wielofunkcyjność budynku oraz bliskość terenów zielonych nad rzeką Oławą są wyróżnikiem we Wrocławiu – dodaje.

 

250

W grudniu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ponad 250-metrową przestrzeń fitness z elementami spa. W strefie cardio znajdą się profesjonalne bieżnie, różnego rodzaju rowery stacjonarne, orbitreki, stepper, piłki fitness, drabinki i maty. Z kolei strefa ciężarów zostanie wyposażona w maszyny do treningu siłowego, ławki, sztangi, obciążenie i hantle. Strefę spa stworzą dwie sauny (sucha i parowa) i jacuzzi. Ponadto do dyspozycji będzie w pełni wyposażona sala zabaw dla dzieci.

 

7

Tyle linii tramwajowych (0L, 0P, 3 i 5) i autobusowych nocnych (243, 240 i 250) dojeżdża w pobliże Angel River. Przystanki wokół pl. Wróblewskiego znajdują się ok. 300 m od kompleksu apartamentowców. – To duże udogodnienie dla mieszkańców, którzy w kilka minut dojadą pod Galerię Dominikańską, na plac Grunwaldzki lub na Dworzec Główny. W porannym i popołudniowym szczycie jedna linia kursuje nawet 5 razy na godzinę – podkreśla Natalia Sawicka.

 

350

180 osób pracowało przy ostatnim etapie budowy Angel River. To więcej niż wojskowa kompania i więcej niż szesnaście drużyn piłkarskich. Natomiast w szczycie Angel River budowało aż 350 osób, a to już liczebność małego batalionu. Jednym z najtrudniejszych elementów do wykonania był montaż belek obwodowych na najwyższym piętrze 55-metrowej wieży. – Teraz z pełną satysfakcją i zadowoleniem patrzymy na oba budynki – przyznaje Sebastian Bieńkowski, dyrektor techniczny Angel River. Wokół kompleksu wybudowano ciągi komunikacyjne, plac zabaw, zamontowano ławki i posadzono zieleń. Wykonano także część promenady nad rzeką, a w planach jest jej przedłużenie na kolejnych odcinkach. Miasto już wybrało wykonawcę tego zadania. W ramach rewitalizacji nad Oławą powstaną ciągi pieszo-rowerowe, pomosty, kładki, place zabaw, a nawet plaża.

 

3975
Tyle sztuk drzew, krzewów, bylin, traw ozdobnych, półkrzewów i roślin cebulkowych posadzono wokół apartamentowców. W sumie kilkanaście gatunków roślin, w tym brzoza, klon, głóg, bukszpan wiecznie zielony, laurowiśnia wschodnia, runianka japońska, miskant chiński i czosnek olbrzymi.

 

80

Tyle metrów mierzy nowy odcinek ulicy Mierniczej, która została przedłużona do Angel River. Wzdłuż nowego odcinka drogi wybudowano chodniki, posadzono drzewka i zamontowano nowe oświetlenie. Dzięki temu można swobodnie dojechać i dojść od skrzyżowania ul. Traugutta z Mierniczą aż do bulwaru spacerowego nad rzeką Oławą. Na skrzyżowaniu pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna wraz z systemem ITS. – Z modernizacji skrzyżowania i przebudowy ulicy Mierniczej skorzystają nie tylko nasi mieszkańcy, ale także wszyscy wrocławianie, szczególnie z Przedmieścia Oławskiego – mówi Natalia Sawicka.

 

62 208 000

Prace budowlane prowadzone przez generalnego wykonawcę rozpoczęły się w listopadzie 2016, a ostatnie roboty wykończeniowe zakończyły się na przełomie października i listopada 2018 roku. To oznacza, że budowa trwała 24 miesiące, czyli około 720 dni, co w przeliczeniu daje 62,2 mln sekund. – Budowa o skali 30 tys. metrów kwadratowych to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Przekazanie lokali przed terminami wyznaczonymi w umowach deweloperskich należy uznać za naprawdę duży sukces dewelopera – ocenia Sebastian Bieńkowski.

 

110 000 000

Tyle, w przybliżeniu, wyniósł całkowity koszt inwestycji Angel River (w zł). To kolejna prestiżowa inwestycja Angel Poland Group po ostatnio zrealizowanych OVO Wrocław i Angel Care we Wrocławiu oraz Angel Wawel w Krakowie. Generalnym wykonawcą była firma Karmar S.A., która zrealizowała m.in. takie inwestycje, jak Rezydencja Foksal, Grzybowska 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture.

 

Informacja prasowa

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

298 000 PLN

Tomaszów Mazowiecki

58.00 m2

62 000 PLN

Jezierzany

775.00 m2

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

5 500 000 PLN

Warszawa

362.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Inteligentne oświetlenie w domu

Dom inteligentny przestał być jedynie pomysłem rodem z literatury science fiction. Upowszechnienie się nowoczesnej elektroniki sprawiło, że to rozwiązanie dostępne dla każdego. ...

Czytaj dalej »