Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

176 000 PLN

Katowice

41.00 m2

850 000 PLN

Szczecin-Chojna-Rurka

100000.00 m2

Budowa i rewitalizacja Jagiełły 6 rusza pełną parą


Architektura

2017-09-20

Działka przy ulicy Jagiełły zmienia się nie do poznania. Inwestor Bouygues Immobilier zakończył właśnie prace rozbiórkowe budynku 6A, wzmacniając jednocześnie zabytkową część kamienicy pod numerem 6. Teraz powstaną tutaj nowe wnętrza – apartamenty i lokale usługowe.

 

Na rogu ulicy Jagiełły trwają intensywne prace budowlano-rekonstrukcyjne. Inwestor Bouygues Immobilier zakończył dwumiesięczne prace rozbiórkowe.

- W kamienicy Jagiełły 6 wykonaliśmy konstrukcję wsporczą dla ściany elewacyjnej, która zostanie poddana renowacji – mówi Szymon Smółkowski, menedżer ds. technicznych z Bouygues Immobilier. - W tej chwili przygotowujemy teren do prac związanych z zabezpieczeniem wykopów. Potrwają około dwa miesiące. Następnie ruszy budowa związana z nowym budynkiem – dodaje.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Stan zero inwestor planuje osiągnąć do końca bieżącego roku, surowy zamknięty we wrześniu 2018 roku, a całą budowę w grudniu 2018 roku.

 

Nowy rozdział dzielnicy

Realizując inwestycję Jagiełły 6 Bouygues Immobilier aktywnie włącza się w proces rewitalizacji Kępy Mieszczańskiej. Nowa część kompleksu mieszkaniowego zostanie utrzymana w stylu istniejących kamienic pochodzących z 1905 roku. W odrestaurowane fasady wpisane będą apartamenty. Na podstawie archiwalnych planów odtworzone zostaną detale fasad, zabytkowe drzwi, balustrady czy lobby w stylu art-déco. Na rewitalizacji kamienicy zyskają również wszyscy mieszkańcy Wrocławia.

- Na parterze przewidzieliśmy lokale usługowe, tak by w tę część miasta wprowadzić miejskie życie. W ramach inwestycji przebudujemy też układ drogowy w obszarze bezpośrednio przylegającym do działki. Powstaną tam między innymi wygodny chodnik oraz ścieżka rowerowa – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

Autorem projektu apartamentowca jest ceniony wrocławski architekt Zbigniew Maćków.

 

W centrum uwagi

W budynkach Jagiełły 6 znajdzie się 69 apartamentów, o powierzchniach od 23 mkw. do 137 mkw., od jednopokojowych typu studio po czteropokojowe (w tym dwa dwupoziomowe). Wysokość pomieszczeń wahać się będzie od 2,60 do 3 m. Lokale zostały zaprojektowane tak, by łatwo można było je zaaranżować według indywidualnego pomysłu. Większość będzie miała balkon lub taras.

Inwestycja poza budową mieszkań uwzględnia infrastrukturę społeczną. Taras na dachu budynku deweloper przeznaczy na otwarte miejsce rekreacyjne dla mieszkańców, gdzie będą mogli spotykać się i spędzać czas. Ceny za mkw. zaczynają się od 8,5 tys. zł.

Obserwujemy coraz większą popularność mieszkań znajdujących się blisko centrum miasta - mówi Łukasz Paryś. - Na takie lokale decydują się zarówno osoby poszukujące odpowiedniego lokum dla siebie, jak i inwestorzy kupujący mieszkania na wynajem, dla których taka lokalizacja gwarantuje zwrot kapitału. Mimo tak wczesnego etapu realizacji Jagiełły 6, nabywców znalazło już ponad 60% apartamentów – dodaje.

 

Informacja prasowa

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

270 000 PLN

Krempna

127.00 m2

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

23 150 000 PLN

Wrocław

2000.00 m2

499 000 PLN

szastarka wieś

290.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Inteligentne oświetlenie w domu

Dom inteligentny przestał być jedynie pomysłem rodem z literatury science fiction. Upowszechnienie się nowoczesnej elektroniki sprawiło, że to rozwiązanie dostępne dla każdego. ...

Czytaj dalej »