Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

790 000 PLN

Bolesławiec

350.00 m2

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

Jak szybko sprzedać mieszkanie?


Architektura

2014-05-29

Sprzedaż mieszkania wymaga przygotowania, a pomoc homestagerów cieszy się coraz większą popularnością. Bez fachowca też można zwiększyć zainteresowanie lokalem – zadziałają już dobre zdjęcia. Architekt wskazuje żelazne zasady, których powinni się trzymać wszyscy sprzedający.

 

Home staging to przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub wynajmu, w taki sposób, aby wydobyć z jego najlepsze cechy, a ukryć wady. Moda na profesjonalne przygotowywanie mieszkania do sprzedaży lub wynajmu przyszła do nas z zachodu i staje się coraz wyraźniejsza. Skorzystaj z kilku podstawowych sztuczek, które możesz wykonać sam. Na pewno podniosą one zainteresowanie nieruchomością i przyspieszą transakcję.

 

Wszystko w porządku

Najważniejszym i właściwie najłatwiejszym krokiem jest zrobienie generalnego porządku w całym mieszkaniu. Wysprzątaj dokładnie wszystkie pomieszczenia, pozbądź się kurzu, umyj okna. Pozbieraj wszystkie niepotrzebne rzeczy porozrzucane w mieszkaniu. Wiadomo, że czyste mieszkanie spodoba się przyszłemu nabywcy.

 

Neutralność na pierwszym miejscu

Schowaj, przynajmniej na czas wizyty potencjalnego nabywcy, wszystkie prywatne przedmioty jak np. zdjęcia, zabawki dzieci itp. Mieszkanie powinno być jak najbardziej neutralne tak, aby nabywca wyobraził sobie, że w nim mieszka. Zdjęcia obcych ludzi mu w tym nie pomogą.

 

Jasne kolory wygrywają

Jeśli możesz, przemaluj pomieszczenia na kolory bardziej neutralne jak biały, jasnoszary, beżowy. Dzięki temu mieszkanie wydaje się jaśniejsze, większe i lepiej się prezentuje. 

 

Szczegółowe podejście do tematu

Dokup kilka niewielkich dodatków np. poduszki, wazon, świeże kwiaty. Takie elementy nieco ocieplą pomieszczenie i nadadzą mu przyjemniejszy charakter.

 

Atmosfera i wyobraźnia

Żeby jeszcze bardziej podkręcić miłą atmosferę, użyj odświeżacza powietrza z delikatnym zapachem, puść spokojną muzykę w tle, a jeżeli pokazujesz mieszkanie wieczorem, zapal nastrojowe światła. To sprawdzone narzędzia neuromarketingu, poczuj się więc jak profesjonalista.

 

Przemyślane zdjęcia

Jeżeli sprzedajesz lub wynajmujesz mieszkanie bez pomocy agencji i umieszczasz zdjęcia w sieci, upewnij się, że są one dobrej jakości. Przed zrobieniem zdjęcia posprzątaj pomieszczenia, poukładaj wszystko na półkach i pozbądź się niepotrzebnych bibelotów psujących kadr. Zrób zdjęcie każdemu pomieszczeniu. Nie zapominaj o kuchni i łazience. Często to te dwa pomieszczenia decydują o atrakcyjności całego mieszkania.

 

 

Hubert Stelmasiewicz – architekt i projektant wnętrz.

Dowiedz się więcej

 

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

6 790 000 PLN

Warszawa

960.00 m2

1 900 000 PLN

CZARNA GÓRNA

1300.00 m2

7 900 000 PLN

Wrocław

719.00 m2

3 800 000 PLN

CHOJNA - RURKA 25ha.

385.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Home Staging. Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Sprzedaż mieszkania lub domu nie jest łatwa. Wymaga cierpliwości i czasu. Nie zawsze wystarczy jednak atrakcyjna cena i dobra lokalizacja. Czasami potrzeba czegoś więcej.   Nierzadko ...

Czytaj dalej »