Nasza grupa
O nas Kontakt Forum Praca Blog Zaloguj się Rejestracja PL EN
Twoja sugestia

Otrzymuj co tydzień wartościowe porady i informacje od PolishProperty.eu

Polecane oferty

3 400 000 PLN

Ziębice

1000.00 m2

370 000 PLN

Reszel

3100.00 m2

Jaki kolor będzie królował w tym roku?


Architektura

2013-02-07

Trendy dotyczące wnętrz zmieniają się podobnie jak te w modzie. Także producenci farb, co roku prezentują najmodniejsze kolory. Jakie barwy powinny pojawić się w aranżacjach wnętrz w 2013 r.?

 

Producenci farb PARA Paints na styczniowym Interior Design Show w Toronto, zaproponowali aż 75 nowych odcieni. Przeważają wśród nich kolory ziemi, pastele, lekko rozbielone tony. Nie zabrakło też kolorystycznych motywów przywołujących na myśl egzotyczne plaże. Pojawiły się intensywne żółcie, szafiry, intensywne pomarańcze.

 

Z kolei amerykańska marka Benjamin Moore proponuje w tym roku oryginalne zestawienia wybranych kolorów z wzorami dekoracyjnymi. Do tych najbardziej modnych barw będą należały: żółty, zielony (trawiasty), morski granat i biel. Ta jest oczywiście ponadczasowa!

 

Według ekspertów marki Dulux, kolorem roku 2013 będzie głęboki, szafirowy odcień granatu o nazwie Wielki Błękit. To połączenie szafiru i głębi kobaltu, jak podaje producent. Doskonale sprawdzi się w salonie. Stworzy idealne połączenie z bielą, turkusem czy musztardową żółcią. Znakomicie będzie współgrać z kompletem ciepłych mebli z rattanu.

 

Nowoczesny styl nawiązuje do połączeń, oddziaływania kolorów i przenikania się ich. Chcąc uzyskać wnętrze dynamiczne, pełne pozytywnej energii, pastele łączymy z mocnymi kolorami. Z kolei kolory nawiązujące do morskiej toni, "wyciszą" przestrzeń. Idealnym uzupełnieniem takich pomieszczeń będą rośliny, wszystko co bliskie naturze. Kojącą, delikatną (i bardzo kobiecą) przestrzeń uzyskamy łącząc naturalne beże z przytłumionymi różami, rozbielonymi brązami czy odcieniami złota. Niezwykłego charakteru dodadzą wnętrzu szmaragdowe dodatki – poduszki, zasłony. Dla bardziej odważnych, w tym roku zaproponowano oryginalne połączenia szmaragdu z granatowym lub pomarańczowym.

 

W tym roku producenci proponują szeroką paletę barw, w której z pewnością odnajdziemy odpowiedni dla siebie kolor. Pamiętajmy jednak, że kolory mają ogromną moc – nie tylko kształtują optycznie wnętrze, potrafią nadać mu odpowiedni charakter i klimat, ale także mają wpływ na nasze samopoczucie (mogą pozytywnie pobudzać do działania, uspokajać, ale też działać przygnębiająco). Warto więc zadbać o to, by każde z pomieszczeń było pełne przyjaznych nam odcieni, bez względu na aktualnie panujące trendy. Wybór nie powinien być przypadkowy.

 

Joanna Dutka

 

Dobry artykuł? Zostaw komentarz i podziel się ze znajomymi.

3 800 000 PLN

Szczecin - Chojna - Rurka

250000.00 m2

1 990 000 PLN

powiat olsztyński

812.00 m2

370 000 PLN

Kraśnik

200.00 m2

225 000 PLN

Szembekowo

60.00 m2

Dotpay

Dotacje na innowacje
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka
Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Tytuł: Optymalizacja współpracy pomiędzy POLISHPROPERTY.EU MARGOL ROMUALD a Partnerami biznesowymi w efekcie wdrożenia systemu B2B w ramach którego działać będzie aplikacja online dostępna na urządzenia mobilne. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Koniecznie przeczytaj

Inteligentne oświetlenie w domu

Dom inteligentny przestał być jedynie pomysłem rodem z literatury science fiction. Upowszechnienie się nowoczesnej elektroniki sprawiło, że to rozwiązanie dostępne dla każdego. ...

Czytaj dalej »